IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТК (5BT / BTC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    трябва да се докаже цена...а КФН да каже, че е ок... доста милиони са в играта..ако ще и 500 страници с 'анализи' ще напишат, но ще докажат, че нещо дето турците даваха 7+ кинта за него кеш струва 2.80 макс, че и с премия.

    започвам да си мисля, че целта на това търгово е да не бъде прието....

    само размисли...без препоръка за каквото и да било
    Това за Turkcell дето давали 7лв за акция сигурно си го чел в същите вестници дето писаха че Памплона били дали оферта за БТК от 1.1млрд. евро! Нали ти е ясно кой може да ги пуска тия слухове по време на процеса и с каква цел!
    Офертите на ВТБ и турците бяха подобни като цена (+/- 5%), Новатор бяха с по-ниска цена и нямаха към този момент договорено финансиране, което малко или много ги дисквалифицира, а Памплона заедно с Борис Немшич дадоха неприемливо ниска цена. Австрийците се отказаха още в първата фаза, тъй като структурата която предлагаха не бе приета от банките продаващи БТК.

    Цената на руснаците и турците беше под 1.40лв на акция, но ВТБ не правеха проблеми за ескроу сметката от няколко десетки милиона лева, заделени във връзка със съдебния процес на БТК с държавата пред арбитражния съд в Париж. Реално банките щяха да си получат парите веднага от руснаците, а с турците щеше да има определена блокирана сума, която можеше и никога да не получат ако фирмата загубеше делото.

    Цени от 4лв и нагоре никога не са били реални в сегашните условия и никой не би ги дал за фирма като БТК сега.
    Според мен търговото ще мине. Все някой ще приеме да излезе дори и на загуба, другите просто няма да ви питат, а ще ви вземат акциите на обявената цена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
      Като видя такива неща, като P/EBIT ми избиват сълзи.
      трябва да се докаже цена...а КФН да каже, че е ок... доста милиони са в играта..ако ще и 500 страници с 'анализи' ще напишат, но ще докажат, че нещо дето турците даваха 7+ кинта за него кеш струва 2.80 макс, че и с премия.

      започвам да си мисля, че целта на това търгово е да не бъде прието....

      само размисли...без препоръка за каквото и да било
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Като видя такива неща, като P/EBIT ми избиват сълзи.
        The weak are meat and the strong do eat.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          искаш да кажеш евро, не лева
          Sorry, 0.96 евро.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
            Интересно:


            Интересна е и презентацията на Грант Торнтън в края на документа. Там няма стойност на акция надхвърляща 0.98лв.
            искаш да кажеш евро, не лева
            Last edited by dex; 28.01.2013, 19:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
              Интересно:

              Сценарий Цена на акция (лв)
              Базов 2.31
              Оптимистичен 2.69
              Песимистичен 2.02
              Финална оценка 2.30

              А имаше тук инвеститори дето очакваха над 4лв, дори и до 7лв.

              Интересна е и презентацията на Грант Торнтън в края на документа. Там няма стойност на акция надхвърляща 0.98лв.
              целта на това търгово явно не е да се купи пакета на АРТИО.. поне според мен едва ли биха ги съблазнили с тия могъщи 2,80 на акция...при положение, че обещават 70% от печалбата да се раздава като дивидент и си дават вратичка за преговори да не се отпише от борсата в рамките н 18 месеца.

              ако целта беше да изкупят максимума едва ли щяха така да захаросват нещата, да пускат отчета точно днес, да обясняват за дивиденти... това някак си не предразполага имащите акции да им ги харижат на 2.80

              поне мен не ме предразполага... не знам за другите имащи акции
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Интересно:

                Сценарий Цена на акция (лв)
                Базов 2.31
                Оптимистичен 2.69
                Песимистичен 2.02
                Финална оценка 2.30

                А имаше тук инвеститори дето очакваха над 4лв, дори и до 7лв.

                Интересна е и презентацията на Грант Торнтън в края на документа. Там няма стойност на акция надхвърляща 0.98лв.

                Коментар


                • Търгово предложение на "Вива Телеком България" ЕАД

                  Становище на управителния съвет на БТК

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                    Причината фондовете на Julius Baer (Артио) да купят над 5% от БТК по време на предишната транзакция бе да попречат да се отпише фирмата без да им дадат много пари и на тях. Тогава доколкото си спомням искаха 12.00лв на акция при оферта на AIG от 10.70лв. за акциите на Тор и СИБанк и така и не се разбраха.

                    Имаше в последните дни статия, че Артио са продали до под 5%, но не знам дали е достоверна информацията.
                    Това е от 21.01.2013 и е публикувано в http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=831642181

                    Във връзка със задължението на "Българска телекомуникационна компания" АД по чл. 148б от Закона за публичното предлагане на ценни книжа с настоящото дружеството уведомява, че на 16.01.2013 г. е получено уведомление за разкриване на дялово участие в публично или инвестиционно дружство по чл. 145 и 146 от Закона за публичното предлагане на ценни книжа от "Артио Глобал Мениджмънт ЛЛП", съгласно което общият процент на правата на глас в общото събрание на "Българска телекомуникационна компания" АД, които "Артио Глобал Мениджмънт ЛЛП" има право да упражнява, е спаднал под 5% от общия брой на всички права на глас в общото събрание на "Българска телекомуникационна компания" АД.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Itrade Разгледай мнение
                      Над 95% могат да го отпишат ,без squeeze-out (справка табаците) ,след това размиване на капитала и акционерчета и толква може да не получат
                      Над 98 % има squeeze-out ,май трябва и ново търгово да правят
                      Причината фондовете на Julius Baer (Артио) да купят над 5% от БТК по време на предишната транзакция бе да попречат да се отпише фирмата без да им дадат много пари и на тях. Тогава доколкото си спомням искаха 12.00лв на акция при оферта на AIG от 10.70лв. за акциите на Тор и СИБанк и така и не се разбраха.

                      Имаше в последните дни статия, че Артио са продали до под 5%, но не знам дали е достоверна информацията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                        95% е границата за squeeze-out на БФБ, така че могат да купят акциите на всички инвеститори, стига Артио да няма блокираща квота.
                        Още преди месеци дискутирахме кой е купил компанията и какво е влиянието му в държавата, така че съм изненадан да видя как сега цената отправена от консорциума за търговото се струвала ниска на някои тук.
                        Не знам защо някой въобще би очаквал от този мажоритар да му даде 4лв или пък 5лв на акция.
                        Над 95% могат да го отпишат ,без squeeze-out (справка табаците) ,след това размиване на капитала и акционерчета и толква може да не получат
                        Над 98 % има squeeze-out ,май трябва и ново търгово да правят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          Интересно за мен на кой продадоха артио. Ако бяха навити за 2,80 защо не разкараха всичко преди нова година,а само една милимунда колкото да не са фактор?
                          95% е границата за squeeze-out на БФБ, така че могат да купят акциите на всички инвеститори, стига Артио да няма блокираща квота.
                          Още преди месеци дискутирахме кой е купил компанията и какво е влиянието му в държавата, така че съм изненадан да видя как сега цената отправена от консорциума за търговото се струвала ниска на някои тук.
                          Не знам защо някой въобще би очаквал от този мажоритар да му даде 4лв или пък 5лв на акция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            С над 90-те си процента могат да отпишат и без да изкупуват всички акции, а Артио са под 5% пък и май са сговорчиви.
                            Интересно за мен на кой продадоха артио. Ако бяха навити за 2,80 защо не разкараха всичко преди нова година,а само една милимунда колкото да не са фактор?
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Странно защо не ми отваря статията. И в списъка със статии от 27-ми я няма. Дали са я скрили вече?!

                              Пешокенин, КФН даде последната си дума - одобри това търгово.

                              *нямам акции тук
                              И аз се учудих на статия в неделя, защото би следвало в понеделник да се публикува търговото, но явно се бяха престарали. Няма я вече.
                              Все пак, ако някой взема някакво решение да търгува по-добре да изчака сигурна информация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                така, но няма да приемам... поне докато не ме убедят с цена над 7 кинта ..или скуизаут

                                за да има скуизаут трябва артио да клекнат... но честно да си кажа трябва да са ултра тъпи (или някой да е взел тлъст комисион), че да клекнат на 2.80/

                                за КФН няма какво да говорим знаем кой купи телекома...за него винаги има извинение.

                                поздрави и успех
                                С над 90-те си процента могат да отпишат и без да изкупуват всички акции, а Артио са под 5% пък и май са сговорчиви.

                                Коментар

                                Working...
                                X