IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    М+С и Хес са супер добре работещи компании, които безкрайно много харесвам. Но защо да държа М+С на 5.40 и Хес на 3.90 в момента, когато мога да купя майката Стара планина и да ги вземам тези с дисконт от 32% по мои сметки. Това си е чист арбитраж за мен, все едно да купувам сега Хес на 2.62 и М+С на 3.67. Моите сметки поне това показват. Не пропоръчвам нищо разбира се, ама този въпрос няма да спра да си го задавам. Интересно е да чуя друго мнение

    Отделно пък преди планината имаше проблема че даваше по-малки дивиденти спрямо дъщерните, но и този проблем се реши последните години
    Забравяш около 50 % малцинствено участие в планината и тогава сметките не излизат.такива но със сигурност е по евтина . ...
    Last edited by p_trade; 24.10.2016, 09:36.

    Коментар


    • Някой от по вещите в занаята може ли да ми обясни какво има предвид колегата BSTrader с това.
      Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      ... Но защо да държа М+С на 5.40 и Хес на 3.90 в момента, когато мога да купя майката Стара планина и да ги вземам тези с дисконт от 32% по мои сметки. Това си е чист арбитраж за мен, все едно да купувам сега Хес на 2.62 и М+С на 3.67.
      Преди малко го прочетох и ... Знам, че Стара планина държи около 31% от М+С и 65% от ХЕС и че раздават по 5-6% дивидент, но останалото ми убягва

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
        Много се забавихте с "мантрата" за бонуса... Вече се бях притеснил...
        Никак дори не сме. казахме го веднага след оса. И че не е мантра не е, защото си е решение прието на общото събрание на хакционерите)))) Че е ракета - така е, Просто си го припомнихме че вече е излетяла на някаква орбита) Може би пък притесненията да са излишни!?!?)))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • М+Ц ХИДРАВЛИК

          Hi.
          ако има отчет, бихте ли го препратили на EXCEL.
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            да отчитаме разлика от някакви хил.левове дори не е необходимо, при условие, че имаме едно наум че бонуса на маджото (който се гласува на оса) за миналата година беше 4 мил и изравнен рекорд на горския от великата патка!!!! (с код хдпат от стария софикс, а понастоящем - "чиста") )))) А дали пък за следващата година няма да имаме вече и нов рекорд за бонуса !?!? ??)))))
            Много се забавихте с "мантрата" за бонуса... Вече се бях притеснил...
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
              http://www.bse-sofia.bg/?page=Quotes...&compnum=17001
              коригиращият фактор показва див. доходност за съответната година(изкл. 2007), а "спящите акции" носеха по около 1200лв. на бонова книжка до лятото, сега почти 1500, и бяха основните продавачи до преди 2 месеца
              Ами с тези добри данни значи, че акцията на холдинга трябва да е добре оценена тогава, но както виждаш изостава от щерките

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                Така е... Сега видях, че са поправили числото и вярното е 1288 хил. Това не променя факта, че резултатите са чудесни. Може би най-добрите от 4 години насам. Горе-долу от тогава ги следя. Разбира се... не е препоръка.
                да отчитаме разлика от някакви хил.левове дори не е необходимо, при условие, че имаме едно наум че бонуса на маджото (който се гласува на оса) за миналата година беше 4 мил и изравнен рекорд на горския от великата патка!!!! (с код хдпат от стария софикс, а понастоящем - "чиста") )))) А дали пък за следващата година няма да имаме вече и нов рекорд за бонуса !?!? ??)))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  И аз го отразих , но нали е + все тая от де иде, а не Н. Митанкин ще го отрази както не веднъж е заявявал, че колегата му Директор за връзки с инвеститорите Марин Маринов също следи форума, макар и да не списва .
                  Така е... Сега видях, че са поправили числото и вярното е 1288 хил. Това не променя факта, че резултатите са чудесни. Може би най-добрите от 4 години насам. Горе-долу от тогава ги следя. Разбира се... не е препоръка.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Акциите на повечето от тези са спящи защото са от масовата приватизация. А за дивидента не си също много прав, защото от две години насам дивидента в холдинга също е добър
                    http://www.bse-sofia.bg/?page=Quotes...&compnum=17001
                    коригиращият фактор показва див. доходност за съответната година(изкл. 2007), а "спящите акции" носеха по около 1200лв. на бонова книжка до лятото, сега почти 1500, и бяха основните продавачи до преди 2 месеца
                    Last edited by 1984; 21.10.2016, 15:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                      другите компании са с отрицателна стойност
                      по-скоро причината е в два пъти по-високия фф на планината и над 22хил.акционери
                      при мн.ниски обеми на търговия боновите книжки са фактор, а и купувачите са дивидентноориентирани
                      все пак за последните месеци майката понавакса изоставането.

                      Акциите на повечето от тези са спящи защото са от масовата приватизация. А за дивидента не си също много прав, защото от две години насам дивидента в холдинга също е добър

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                        Относно дисконта мисля, че си прав но само донякъде, защото в холдинга има и други компании, които малко или много влияят. Явно инвеститорите я оценят по различен начин.
                        другите компании са с отрицателна стойност
                        по-скоро причината е в два пъти по-високия фф на планината и над 22хил.акционери
                        при мн.ниски обеми на търговия боновите книжки са фактор, а и купувачите са дивидентноориентирани
                        все пак за последните месеци майката понавакса изоставането.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                          Нещо с печалбата не знам как са получили 11843 хил., при положение че към края на август бяха посочили 10554 хил... Има някаква малка разлика. Вероятно междинната за септ. е 1289 хил., а не 1229 хил. Може би г-н Митанкин ще каже кое е вярно?


                          И аз го отразих , но нали е + все тая от де иде, а не Н. Митанкин ще го отрази както не веднъж е заявявал, че колегата му Директор за връзки с инвеститорите Марин Маринов също следи форума, макар и да не списва .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            М+С и Хес са супер добре работещи компании, които безкрайно много харесвам. Но защо да държа М+С на 5.40 и Хес на 3.90 в момента, когато мога да купя майката Стара планина и да ги вземам тези с дисконт от 32% по мои сметки. Това си е чист арбитраж за мен, все едно да купувам сега Хес на 2.62 и М+С на 3.67. Моите сметки поне това показват. Не пропоръчвам нищо разбира се, ама този въпрос няма да спра да си го задавам. Интересно е да чуя друго мнение

                            Отделно пък преди планината имаше проблема че даваше по-малки дивиденти спрямо дъщерните, но и този проблем се реши последните години
                            Относно дисконта мисля, че си прав но само донякъде, защото в холдинга има и други компании, които малко или много влияят. Явно инвеститорите я оценят по различен начин.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              И аз мисля често около например така. Само дето и Планинката вече поскъпнала - на Пънкар вече не е сгодна оферта.
                              Само че собствения капитал на притурилата се "планина" всъщност не е съвсем неинa собственост и някъде около половината си е малцинствено участие - дали го отчитате в "арбитражната" аритметика !?!? )))) да не стане после че 2+2 е 5 минус 1 !?!? ))))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Рекордно високи: в Америка. Извън САЩ има но-о-о-ого сгодни работи.

                                Плюс това неминуемо корекции ще има.
                                Каква Америка, виж Дакса къде е !

                                Коментар

                                Working...
                                X