IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Причината поради която няма да купувам повече акции, колкото и добри да са резултатите и дивидента...
    Никога не казвай "Никога!" приятел.
    Тази практика тепърва ще набира популярност сред публичните дружества на БФБ. Много фактори могат да се разглеждат и сравняват тогава. Как ще се отрази това на финансовите резултати, как ще се отрази на ликвидността, на цената на акцията. При всяко дружество ще е различен ефекта. При МСН засега финансовите резултати са много добри. Дали могат да са още по-добри или това е пикът, както някой по-долу предполага - не знам. Ще видим и ще преценим. Мариян написа една много хубава СТАТИЯ по темата и там всичко е казано - всичко е баланс на интереси и при различните дружества това ще сработи по различен начин.
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dinko.dinev.07 Разгледай мнение
      Лицата, имащи право да запишат акции, са всички настоящи членове на Съвета на директорите, прокуристът, търговският пълномощник, директорите на дирекции, заместник-директори, ръководители на направления, началник цехове и ръководители на отдели в дружеството към датата на общото събрание, с поне петгодишен стаж в предприятието.

      Това го знаем и все пак като се има предвид разликата в заплатите, в какво ли съотношение са разпределили 390 552 на да речем на 35 правоимащи? От там пък ще имаме косвена информация за потенциала на предлагането, не всеки ще го направи.
      Пример първи ;- което ми идва на ум е, че като съм дал 10 000лв. и знам че след помалко от 3 години те отнова са при мен и започва снежната топка. На всичко отгоре знаеш за следващите валежи.
      Вторият за който всички се притеснявате ми е някак си далечен (не ми е известен), все едно вдигам етаж с излята плача и събарям два реда чеворки под нея за да продължа и да не ударя слънцето.
      Третия е итересен за всички и държащи , и кибици.
      Аз имам и съм в залата!

      Коментар


      • Ще стане най-забавно, ако в едновременно с излизането на мениджърските акции на пазара започне забавяне на ръста, че и спад по някое време...За мен сме в пика на икономическия цикъл...
        Last edited by dex; 28.07.2018, 10:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          А за кои бяха екстрите няма ли да оповестите?
          Лицата, имащи право да запишат акции, са всички настоящи членове на Съвета на директорите, прокуристът, търговският пълномощник, директорите на дирекции, заместник-директори, ръководители на направления, началник цехове и ръководители на отдели в дружеството към датата на общото събрание, с поне петгодишен стаж в предприятието.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Причината поради която няма да купувам повече акции, колкото и добри да са резултатите и дивидента...
            +1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              „М+С Хидравлик“ АД уведомява за приключване и резултатите от предлагане на 390 000 обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка, с номинална стойност 1 лев всяка, при общ размер на емисията 390 000 лева, съгласно решение на ОСА, проведено на 17.05.2018 г. за увеличаване на капитала по чл. 112, ал. 3 от ЗППЦК. Резултатите от подписката са, както следва: Дата на приключване на публичното предлагане: Съветът на директорите на свое заседание от 26.07.2018 г. констатира приключване на подписката. Общ брой записани акции: 390 000 бр. обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка. Сума, получена срещу записаните акции: 390 000 лв.
              Причината поради която няма да купувам повече акции, колкото и добри да са резултатите и дивидента...

              Коментар


              • А за кои бяха екстрите няма ли да оповестите?-


                "„М+С Хидравлик“ АД уведомява за приключване и резултатите от предлагане на 390 000 обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка, с номинална стойност 1 лев всяка, при общ размер на емисията 390 000 лева, съгласно решение на ОСА, проведено на 17.05.2018 г. за увеличаване на капитала по чл. 112, ал. 3 от ЗППЦК. Резултатите от подписката са, както следва: Дата на приключване на публичното предлагане: Съветът на директорите на свое заседание от 26.07.2018 г. констатира приключване на подписката. Общ брой записани акции: 390 000 бр. обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка. Сума, получена срещу записаните акции: 390 000 лв."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  „М+С Хидравлик“ АД уведомява за приключване и резултатите от предлагане на 390 000 обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка, с номинална стойност 1 лев всяка, при общ размер на емисията 390 000 лева, съгласно решение на ОСА, проведено на 17.05.2018 г. за увеличаване на капитала по чл. 112, ал. 3 от ЗППЦК. Резултатите от подписката са, както следва: Дата на приключване на публичното предлагане: Съветът на директорите на свое заседание от 26.07.2018 г. констатира приключване на подписката. Общ брой записани акции: 390 000 бр. обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка. Сума, получена срещу записаните акции: 390 000 лв.
                  Въпроса сега е дали ще се изкушат да кешират.

                  Коментар


                  • „М+С Хидравлик“ АД уведомява за приключване и резултатите от предлагане на 390 000 обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка, с номинална стойност 1 лев всяка, при общ размер на емисията 390 000 лева, съгласно решение на ОСА, проведено на 17.05.2018 г. за увеличаване на капитала по чл. 112, ал. 3 от ЗППЦК. Резултатите от подписката са, както следва: Дата на приключване на публичното предлагане: Съветът на директорите на свое заседание от 26.07.2018 г. констатира приключване на подписката. Общ брой записани акции: 390 000 бр. обикновени поименни безналични акции с право на 1 глас всяка. Сума, получена срещу записаните акции: 390 000 лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Ако удържи щурма, може да мине и чичовия трейдинг по дивидентна доходност.
                      А ако се случи вариантът, за който спомена Кубрат - гаранте ще го надмине
                      Колкото ще бъдат правоимащите, толкова ще бъдат и "акотата"- не се напрягай-стискай и догледай филма!
                      -Все ще извадят някакво инфо в края на август, традиционно се обявяват новостите!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        жалко че ХЕС изостава - за сега неясно защо...

                        Изясни ли ти се ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          Искаш цифри ;- печалба за шесте месеца ~10 540х. лв. / старият бр.акц. =0,269лв.

                          пп. това са известни - но лични сметки -да не се подведе някой!
                          Ако удържи щурма, може да мине и чичовия трейдинг по дивидентна доходност.
                          А ако се случи вариантът, за който спомена Кубрат - гаранте ще го надмине
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            С тези резултати да не надуят още бонусите си само
                            Пошегувах се с Тони, но и аз си чакам да вдигна "пердето" за резултатите, че вече и консолидацията дава приходи значими от лани!
                            -Ще гледаме ,- да видим!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                              Искаш цифри ;- печалба за шесте месеца ~10 520х. лв. / старият бр.акц. =0,269лв.
                              С тези резултати да не надуят още бонусите си само

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                айде какво става с този отчет...

                                Искаш цифри ;- печалба за шесте месеца ~10 540х. лв. / старият бр.акц. =0,269лв.

                                пп. това са известни - но лични сметки -да не се подведе някой!
                                Last edited by inta53; 26.07.2018, 17:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X