IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cymru
    Г-н Митанкин, ще се радвам да ни информирате, очаква ли се неблагоприятно въздействие върху компаниите /по специално ХЕС и МСН/ от повишаването на цената на природния газ - просто не знам използва ли се като гориво в тези предприятия?
    Не се използва газ ,това да не са хим.предприятиа.

    Коментар


    • Г-н Митанкин, ще се радвам да ни информирате, очаква ли се неблагоприятно въздействие върху компаниите /по специално ХЕС и МСН/ от повишаването на цената на природния газ - просто не знам използва ли се като гориво в тези предприятия?
      Не-заслужил инвеститор

      Коментар


      • Първоначално изпратено от todorov 74
        Има ли някой,който знае какво става тук?
        Гледат, че любимото им и единствено P/E e доста високо и продават. Но аз бих им препоръчал да погледнат и EBITDA и Cash flow.

        Коментар


        • Императоре, с респект към твоите фаворити, ти пускам два цитата от днешния в. ПАРИ, като се надявам, че ще ти харесат

          От Евгени Василев, evasilev@pari.bg

          Машиностроителната индустрия, която в годините на прехода изпадна в колапс, започва бавно да се съвзема. Това личи най-вече от резултатите на дружествата от бранша, които са листнати на фондовата борса. Машиностроителните компании отчитат общо 183 млн. лв. приходи от продажби за деветмесечието на 2007 г. Това е с над 30 млн. лв. повече в сравнение със същия период на миналата година, когато оборотът достигна 150.5 млн. лв. Средногодишният ръст на общите приходи от продажби в машиностроенето през периода 2001-2005 г. беше над 15%, коментира Васил Велев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България. Тази тенденция ще се запази и темповете на ръст в българското машиностроене ще изпреварват общия икономически растеж на страната, допълни Велев.

          Лидери
          Компанията, която дърпа машиностроителния сектор най-силно напред, е М+С Хидравлик. Производителят на хидравлични мотори и аксесоари за тях е продал почти 33% от цялата продукция, произведена от сектора. Дружеството е допринесло в общия резултат за деветмесечието с 57.4 млн. лв. приходи от продажби, което е увеличение от 13.4 млн. лв. спрямо същия период на миналата година. Производител на хидравлични цилиндри, ХЕС, прибавя още 37.4 млн. лв. към продажбите на машиностроителите за деветте месеца на 2007 г.
          Челната тройка се допълва от Складова техника АД. Производителят на подемно-транспортни машини и складово оборудване има 13.8 млн. лв. приходи от продажби за деветмесечието.
          Като цяло от резултатите на машиностроителните компании на БФБ става ясно, че повече от половината са увеличили продажбите си за една година. Което показва, че секторът се измъква от блатото, в което беше изпаднал в края на XX век.


          От Мирослав Иванов

          Акции за над 92 млн. лв. на компании от машиностроенето са били изтъргувани за последната година на фондовата борса. В секторното разделение по оборот на капиталовия пазар, дружествата от сегмента заемат 10-о място.

          Ликвидност
          Книжата на дружествата от сектора може да се похвалят и с добра ликвидност. За последната година по показателя брой сключени сделки машиностроенето заема седмо място с над 20 хил. единични транзакции. Над 30 са дружествата от машиностроенето, които имат публичен статут и акциите им са качени за търговия на БФБ. Голяма част от тях са листвани на борсата още в периода на масовата приватизация.

          Лидери
          Две компании, в които мажоритарен собственик е Стара планина Холд, оглавяват класацията на дружествата от сектора. М+С Хидравлик е лидер по всички показатели. Компанията е водещ производител на хидравлични мотори, клапани, спирачки и аксесоари за тях. Казанлъшкото дружество държи около 7% от световното производство на хидравлични мотори и около 1% от световния пазар на кормилни управления. М+С хидравлик е и една от 18-те български компании, които от началото на годината са част от фамилията на американския индекс Dow Jones.

          Написаното не е препоръка за покупка или продажба на акции.

          Коментар


          • Ами става - вече комично става.... Ще взема да продам Медика и да купя М+С и Софком.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Има ли някой,който знае какво става тук?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът
                Първоначално изпратено от Stamb0
                Първоначално изпратено от Ned
                Брей, те Каролци над 11000 броя днес са продали...
                Въпросът е доколко акцията има потенциал за растеж , дали в близка перспектива не е изчерана .... не говоря за липса на фундамент или че предприятието не е качествено , убеден съм , че е, а дали не е вярна преценката им за липса на растеж в близкия месец два. Все пак знаем как за отрицателно време от нивата близо 8 и нещо стигна до тук...
                Изчерпана? След като излезе отчетът, с растеж, който никой не очакваше, акцията падна с горе-долу 3 кинта, вместо да удари двайсетуната !!!
                Напротив - това е една от най-подценените компании сега, поне от наистина стойностните и стабилните.
                във футбола не,но тук съм съгласен!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Stamb0
                  Първоначално изпратено от Ned
                  Брей, те Каролци над 11000 броя днес са продали...
                  Въпросът е доколко акцията има потенциал за растеж , дали в близка перспектива не е изчерана .... не говоря за липса на фундамент или че предприятието не е качествено , убеден съм , че е, а дали не е вярна преценката им за липса на растеж в близкия месец два. Все пак знаем как за отрицателно време от нивата близо 8 и нещо стигна до тук...
                  Изчерпана? След като излезе отчетът, с растеж, който никой не очакваше, акцията падна с горе-долу 3 кинта, вместо да удари двайсетуната !!!
                  Напротив - това е една от най-подценените компании сега, поне от наистина стойностните и стабилните.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ned
                    Брей, те Каролци над 11000 броя днес са продали...
                    Въпросът е доколко акцията има потенциал за растеж , дали в близка перспектива не е изчерана .... не говоря за липса на фундамент или че предприятието не е качествено , убеден съм , че е, а дали не е вярна преценката им за липса на растеж в близкия месец два. Все пак знаем как за отрицателно време от нивата близо 8 и нещо стигна до тук...

                    Коментар


                    • Брей, те Каролци над 11000 броя днес са продали...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът
                        Тц-тц-тц... тъкмо скочи над 15 и някой идиот се из.ра...

                        Кой търгува през 143 - Монти Брустър ли?
                        Гледай на положителното, аз успях да купя малко, на дъното

                        Коментар


                        • аха
                          Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Тц-тц-тц... тъкмо скочи над 15 и някой идиот се из.ра...

                            Кой търгува през 143 - Монти Брустър ли?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • 5142 - Ми поне да я бяхте пуснали и DAY ................
                              Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Тая акция тръгне ли нагоре веднъж, и Политикът няма да я спре... плахо за моментът, но вече се почна.

                                А заювците, дето продаваха дори май и под 14, ще ронят горчиви и горещи сълзички, скубейки от яд пухкавите си опашчички...
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X