IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Данните от 2014 г. май е по-коректно да се сравняват с 2012 и 2013 г. Не е ли така? Като жонглираш с 2011, що не подкараш и 2010 г, че и по-нататък... Или през 2011 г. тия алчните копелета от борда са били на хляб и вода? Айде стига глупости, моля!
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
      А, това ли ти била болката? Старата дъвка за заплатите на борда. Нормално. Лично аз бих се притеснил, ако към увеличените заплати няма нищо насреща (като в "Биовет" например). А тук ситуацията е съвсем различна. Предприятието се управлява добре, доказало се е, има история зад себе си, развива се, инвестира, продава добре, печели добре, плаща редовно дивиденти. Какво да искаме повече? Смешно е да се говори, че заплатите на мениджмънта са основната заплаха за нашите дивиденти.
      На мен този борд си ми е трън в очите - няма как да не го призная

      Също така няма спор и за фактите, които даваш - "Предприятието се управлява добре, доказало се е, има история зад себе си, развива се, инвестира, продава добре, печели добре, плаща редовно дивиденти". Още повече, че всички виждаме колко са читавите компании на тази наша борсичка!

      Сега малко цифри:

      2011г.
      Приходите до септември са приблизително 69 млн.
      Печалбата преди данъци до септ. -12,4 млн.

      2014г.
      Приходите до септември са приблизително 70 млн.
      Печалбата преди данъци до септ. -10,9 млн.


      Реално погледнато се оказва, че наистина им вдигаме заплатите и насреща нищо

      По моите скромни изчисления(това е минималното) техните възнаграждения до момента се равняват на над 830 хил.лв. за тази година

      ...но нека незабравяме и факта, че след няколко месеца на годишното ОСА те няма да забравят да си гласуват и дебела част от чистата печалба в допълнение към месечните им възнаграждения


      Айде със здраве!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
        Ами Чичовото то за мен е ясно, че с увеличаването на възнаграждението на борда на директорите ние дребните нищо няма да усетим от тези инвестиции...
        А, това ли ти била болката? Старата дъвка за заплатите на борда. Нормално. Лично аз бих се притеснил, ако към увеличените заплати няма нищо насреща (като в "Биовет" например). А тук ситуацията е съвсем различна. Предприятието се управлява добре, доказало се е, има история зад себе си, развива се, инвестира, продава добре, печели добре, плаща редовно дивиденти. Какво да искаме повече? Смешно е да се говори, че заплатите на мениджмънта са основната заплаха за нашите дивиденти.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
          Еми хайде обоснови се де! Според мен е напълно логично когато се правят инвестиции, първоначално да има спад в ROA. На всеки актив му е необходимо известно време за да заработи пълноценно за предприятието и затова ефектът от въвеждането му ще даде отражение в печалбата на малко по-късен етап.

          По-интересен е другия коефициент (ROE), който от доста време си стои като закован в интервала 17-18%, което никак не е зле, при положение че за другаря Бъфет всичко над 15% заслужава внимание.
          Ами Чичовото то за мен е ясно, че с увеличаването на възнаграждението на борда на директорите ние дребните нищо няма да усетим от тези инвестиции. В последните години в това направление разходите растат право пропорционално не само с инвестициите, но и с приходите и печалбата. Ако обаче има една нормално работеща схема на раздаване на възнагражденията нещата щяха да стоят по различен начин... а защо не схемата на възнаграждение на борда да се върже и с минималната заплата в България ....да видим тогава как Васил Велев ще говори по телевизията на тази тема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
            Въпреки направените инвестиции нещо рентабилността не се увеличава. Чудя се защо ли е така...
            Еми хайде обоснови се де! Според мен е напълно логично когато се правят инвестиции, първоначално да има спад в ROA. На всеки актив му е необходимо известно време за да заработи пълноценно за предприятието и затова ефектът от въвеждането му ще даде отражение в печалбата на малко по-късен етап.

            По-интересен е другия коефициент (ROE), който от доста време си стои като закован в интервала 17-18%, което никак не е зле, при положение че за другаря Бъфет всичко над 15% заслужава внимание.
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              Брутна Пч от 10921 хил.лв. срещу 10331 хил.лв (към 30.09.2013 г). Увеличение от 5.7%. Приходите също растат с 5.6%. За деветмесечието имат 69711 хил.лв. спрямо 66014 хил.лв. преди година.
              Въпреки направените инвестиции нещо рентабилността не се увеличава. Чудя се защо ли е така ....въпреки, че се сещам за една причина

              Коментар


              • А брата що го не извади от нафталина , там да видиш РЪСТ ! - е сега ще го изкопая от архива , че прелива чашата вече

                Коментар


                • Брутна Пч от 10921 хил.лв. срещу 10331 хил.лв (към 30.09.2013 г). Увеличение от 5.7%. Приходите също растат с 5.6%. За деветмесечието имат 69711 хил.лв. спрямо 66014 хил.лв. преди година.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Вътрешна информация

                    М+С хидравлик АД-Казанлък

                    М+С Хидравлик АД обявява продажби за месец септември 2014 година в размер на 7 506 хил. лева и с натрупване от началото на годината в размер на 69 711 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба/загуба за месец август 2014 година е в размер на 910 хил. лева и 10 921 хил. лева с натрупване от началото на годината. М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през октомври 2014 година в размер на 7 450 хил. лева и 77 161 хил. лева с натрупване от началото на годината.
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Прогнозите им за 2014 са плаващи като стартираха от 83 млн. лв. и сега са на 88 млн. Никога не са давали прогноза 97 млн. - хората са консервативни.
                      Иначе и според мен ще сме около 90 млн. приходи.

                      Коментар


                      • според мен тук годишните приходи ще са ~90 М - базирайки се на данните Q1+Q2+Q3 досега, и динамиката им от миналата година (Q4= 22.60%)

                        по спомен прогнозата им беше за 2014 беше за 97 М продажби - т.е. за да се сбъдне трябва да компенсират драстично сега с Q4 или пък минало годишното Q4 да е било необичайно слабо
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
                          Хора, като новобранец, тук ок ли е за инвестиция?
                          Kато позиция за мен е ОК, един от тройката най сини чипове на бфб.
                          Само дето 2 от тях, вкл и тоя са златни вече.
                          Та - избора за тайминга си е твой

                          Коментар


                          • Хора, като новобранец, тук ок ли е за инвестиция?

                            Коментар


                            • ДВИ тук г-н М. Маринов , дали ще качи бюлетина за м. септеври преди понеделника?

                              Коментар


                              • Посмятайте малко де. Може да ви даде някаква нелоша представа как вървят
                                нещата . ДВИ-то някой питал ли го е?

                                Коментар

                                Working...
                                X