IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
    4431 хил. повече по отношение на продажбите спрямо 2013
    891 хил. повече по отношение на печалбата спрямо 2013


    Излезна че се оправдаха очакванията на Стара планина по отношение на печалбата...даже леко преизпълнени. Декември определено донесе изненада с положителния резултат. Дано не повлияе на резултата за януари
    И това при положение, че декември обикновено е много ниска печалбата или дори излизат на загуба заради премиите, които се раздават в края на годината.
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • 4431 хил. повече по отношение на продажбите спрямо 2013
      891 хил. повече по отношение на печалбата спрямо 2013


      Излезна че се оправдаха очакванията на Стара планина по отношение на печалбата...даже леко преизпълнени. Декември определено донесе изненада с положителния резултат. Дано не повлияе на резултата за януари

      Коментар


      • ДА СИ ДОЙДЕМ НА ПРИКАЗКАТА ;- печалбата е ~ 0,32лв/акц.

        -"М+С хидравлик АД-Казанлък

        М+С Хидравлик АД обявява продажби за месец декември 2014 година в размер на 5 601 хил. лева и с натрупване от началото на годината в размер на 89 724 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба / загуба за месец декември 2014 година е в размер на 650 хил. лева и 12 716 хил. лева с натрупване от началото на годината. М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през месец януари 2015 година в размер на 7 350 хил. лева. "

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
          В завода отново има нощни смени (инфо от познат), според мен това е доста добър знак
          Те някога спирали ли са? Има си цехове, които си работят на 3 смени постоянно доколкото зная ...без да съм детайлно запознат

          Трябва нещо фундаментално да се случи за да може да разчитаме цената да продължи възходящия тренд. От страна на М+С на този етап няма много информация, а и резултатите по-скоро като че ли са леко разочароващи - и спрямо прогнозите от Стара Планина, и по отношение на ръста като цяло. Лично мое мнение е, че по-скоро може да има лека корекция ако не се забележи ръст в продажбите и печалбата.

          Положителен фактор на по-късен етап(до няколко месеца) може да са количествените улесниния, които ЕЦБ ще предприеме. Това определено ще има цялостен ефект върху фондовите пазари в Европа, но до каква степен ще е валидно за България и в частност М+С тепърва предстои да разберем.

          Дивидента също ще окаже влияние временно върху цената. Голям такъв определено ще изостри апетита на някои инвеститори. Фондовете като че ли също нямат нищо против високия дивидент и докато продължава да се раздава такъв те няма да изоставят позицията. Друг е въпроса, че ниския дивидент дава повече възможности за развитие на компанията - и под формата на растеж и под формата на оптимизация, а това от своя страна би имало по-добър дългосрочен ефект и би добавило по-голяма добавена стойност. По мое скромно мнение ще спомена отново, че златен момент и златна възможност бяха пропиляни преди може би 3 години, когато се взе решение за увеличение на дивидента от 20 ст на 60 ст. В условията на ликвидна криза М+С разполагаше с достатъчно налични средства и можеше да се хвърли в придобиване на предприятие с относително голям капацитет дори и с цената на привличане на външно финансиране - дали под формата на кредит, облигации или пък чрез емитиране на нови акции. Вижда се, че с времето пазарната конюнктура се стабилизира и икономиката започна да се възстановява, което за мен определено е показателно, че голямо придобиване би било обосновано.
          Също така преди време споменах и че не е толкова добре с толкова бързото увеличаване на дивидента с оглед предпоставките за последващото му намаляване - така и стана в последствие. От 60 на 55 ст., което само по себе си не е толкова значително, но е потвърждение на логиката ми. А тя е, че не бива да се пренебрегва дългосрочния ефект за сметка на краткосрочния.


          За мнозина от вас, които следите коментарите и мненията ми знаете и с какво още не съм съгласен във връзка с управлението. Този път ще си го спестя за да не "досаждам" както някои съфорумци се изразяват Но скоро идва времето когато отново ще обърна внимание и на този ОСНОВЕН проблем

          Коментар


          • В завода отново има нощни смени (инфо от познат), според мен това е доста добър знак

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yoyo1 Разгледай мнение
              Кой си купи за " старини " 27 000
              ами определено не съм аз ...колкото и да ми се иска


              предполагам, че това са фондове, с оглед размера на сделката. Има хора, които следят по-отблизо движенията. Може би ще ни светнат кой продава и кой купува

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                Когато залагаш спестяванията си за старини тук много ясно че ще искаш ръст


                ...но определено има какво да се желае! Има много неща от които стойността на акционерите може да се подобри
                Кой си купи за " старини " 27 000

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Мисля, че залагаш в погрешна плоскост! Според мен човекът не иска да бута, а да вдига цената !!
                  Когато залагаш спестяванията си за старини тук много ясно че ще искаш ръст


                  ...но определено има какво да се желае! Има много неща от които стойността на акционерите може да се подобри

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    хубаво, че дават нещо хората
                    макар да е минимално
                    Така е. Хубава практика, която още веднъж потвърждава мнението ми за мениджмънта на М+С. За жалост, ръководеното от тях предприятие действително е като малка "бяла лястовица" в икономиката на България.
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                      ... Абе цената няма да я свалиш по този начин, не разбра ли?
                      ...
                      Мисля, че залагаш в погрешна плоскост! Според мен човекът не иска да бута, а да вдига цената !!
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        хубаво, че дават нещо хората
                        макар да е минимално
                        много точно казано

                        Коментар


                        • хубаво, че дават нещо хората
                          макар да е минимално

                          Коментар


                          • Никой нищо не спомена за този интересен видео материал


                            http://www.presstv.bg/%D0%BD%D0%BE%D...3%D1%81%D0%B8/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                              Хората плащат за качество
                              Oчевидно, но да видим и кога ще се усетят за количеството
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                при тази цена на тази папирка - перспективата в интегрален план за една година напред е ... 0 според мен, (иначе казано от средноаритметичното за 250 дни, като разлика от сегашна цена) но много ми е любопитно, ти каква я виждаш !? може би нещо като ъп 10 !?!! )) (не коментирам какъвто и да е фундамент в момента, държа да подчертая) Както д-р Каро е забелязъл - случва се папирът да е едно, фундаментът да е друго разбира се
                                Хората плащат за качество

                                Коментар

                                Working...
                                X