IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от meche_cveti93
    Изглежда имам някаква слабост към предприятията с некоректни мажоритара.......
    И аз и аз умирам си да попадам на прекрасни мажоритари DOBHL и KTEX ама не седях с кръстени ръце и на единя му пуснах жалба в КФН. Въпросът със сделките на номинал е много сериозен и ще направя всичко възможно да бъдат въведени ограничения за блоковите сделки щото аман от окрадване на бедния и измъчен инвеститор

    А иначе верно е тука общото събрание е важно

    Не е препоръка.
    Не е препоръка.

    Коментар


    • Диагностик написа :
      Тук моите очаквания са свързани с интуицията на meche_cveti93. Почнаха позициите му да излизат една по една на макса.Колко му е още една да излезе.
      Само трябва някой да върне някакви дребни пари, които дължал на дружеството. За инвестиции в акции. По случай празника. Пък и не знам, ако на срещата г-жа Петкова от Доверие е обещала да говори с хората, колко му е да стане едно чудо.
      Но хайде стига черен хумор. Тази позиция за мен е просто безнадеждна вече. Както е безнадеждна и борсата ни. Да живеят чуждите борси. Аз в личен план смятам да се пренасочвам постепенно.
      Тук единственият шанс е да има търгово предложение. За да стане обаче, наистина е необходимо чудо.
      Колега радвам се ,че имаш такава вяра в интуицията ми ... , но ако е само тя причината да се вдигне тук акцията ... спукана ни е работата.... въпреки че досега пропуски имам само при Златни пясъци...
      Изглежда имам някаква слабост към предприятията с некоректни мажоритара..... и затова имам желeзни нерви да чакам....
      Относно КТЕХ ... не ни трябва тримесечния отчет с нищо няма да ни изненадат ... трябва ни годишното събрание...
      Търгово според мен няма да има.... , но защо да не дадат за замазване на очите ... половината от печалбата ,като дивидент /въпреки , че са стиснати и досега не са давали/а и по някоя безплатна акция може ....при такава печалба от 6 лв на акция .... и без това са концентрирали повечето акции при тях.... малко да помечтаем....
      Не е препоръка за покупко и продажба....
      Приятни празници на всички фенове на акцията ....

      Коментар


      • Просто аджъстват цената към EPS-а, съотношение 1 / 1
        Бъзикам се, нещо да сте виждали като отчетче?

        Коментар


        • Тук моите очаквания са свързани с интуицията на meche_cveti93. Почнаха позициите му да излизат една по една на макса.
          Колко му е още една да излезе.

          Само трябва някой да върне някакви дребни пари, които дължал на дружеството. За инвестиции в акции. По случай празника. Пък и не знам, ако на срещата г-жа Петкова от Доверие е обещала да говори с хората, колко му е да стане едно чудо.

          Но хайде стига черен хумор. Тази позиция за мен е просто безнадеждна вече. Както е безнадеждна и борсата ни. Да живеят чуждите борси. Аз в личен план смятам да се пренасочвам постепенно.

          Тук единственият шанс е да има търгово предложение. За да стане обаче, наистина е необходимо чудо.

          Коментар


          • Както и да е твърдо съм за фалшива тревога ако небеше щяха да оберат повече а не кокошкарски работи.

            Жалко само прецакаха цената за влизане

            Не е препоръка.
            Не е препоръка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от meche_cveti93
              Оф май беше фалшива тревога Sad Просто някой реши да си купи и толкоз.

              Не е препоръка.
              Не знам ,но май не е ....
              Сложна работа Моите инвестиции са на 13.5 ще се радвам ако се качи въпреки, че ми се искаше да си седи на 11

              Но ако е фалшива тревога си е направо голям смях. Щото вчера неможеше да се намери купувач на 11, а днес купиха 100 бройки на високото и скалата е пълна с купуващи голем смех :lol:

              Не е препоръка.
              Не е препоръка.

              Коментар


              • Оф май беше фалшива тревога Sad Просто някой реши да си купи и толкоз.

                Не е препоръка.
                Не знам ,но май не е ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                  Сигурно ... , но вчера новата поща ни се моли на 10.80 лв.х да ги купиме.
                  Оф май беше фалшива тревога Просто някой реши да си купи и толкоз.

                  Не е препоръка.
                  Не е препоръка.

                  Коментар


                  • Сигурно ... , но вчера новата поща ни се моли на 10.80 лв.х да ги купиме.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                      Какво стана тука... Защо ги изкупиха до горно...
                      Аз също искам да знам, ако има нещо което криете бързо да си кажете
                      Не е препоръка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                        Какво стана тука... Защо ги изкупиха до горно...
                        Oбикновенно се дължи на т.нар. търговия с вътрешна информация .Има факти които някой знае но ние засега не знаем.

                        Коментар


                        • Какво стана тука... Защо ги изкупиха до горно...

                          Коментар


                          • Диагностик написа:
                            Вчера са продадени точно 1928262 акции, представляващи точно 10% от Деспред. Те са продадени целенасочено на 2ма клиенти, чрез СИ Банк, чрез посредничеството на Капман. Тъй като свободните акции са само 8%, явно, че това са пакети от мажоритарния дял. Явно това са пакетите на ППФ Доверие и УПФ Доверие. Минали са чрез борсата, а не чрез блокови сделки. Мисля, че и купувачите са ясни, Си Си Ес Ай Еф АД и Перла Мениджмънт ЕООД. Техните дялове стават общо около 92%, без някой от тях да минава 50%.
                            След продажбата и на 10% от Пампорово, явно, че върви процес на окрупняване на дяловете за всички дружества, притежавани в основната си част от посочените мажоритари.
                            Тук шанса е, че има акционери пенсионно и застрахователни дружества, при това с общо 15%. Тъй като се засягат интереси на огромна маса лица, клиенти на двете дружества, реакция не може да няма. Независимо, че се водят като част от мажоритарите, логично е да са и жалбоподатели, и инициатори на разследвания от страна на КФН, а и гаранти за такива. В противен случай тогава КФН може да ги разследва и тях за накърняване на интересите на техните клиенти.
                            Доверие и ЗПАД Булстрад изглежда напускат тези инвестиции на
                            бегом , сега е ред да излезнат и от КТЕХ , дано да е над 6 лв . , печалбата на акция е толкова....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nevermind
                              interesno, kakvo li shte stane tuk, sled edno EVENTUALNO stanovoshte po vuprosa ot strana na KFN!
                              Тук шанса е, че има акционери пенсионно и застрахователни дружества, при това с общо 15%. Тъй като се засягат интереси на огромна маса лица, клиенти на двете дружества, реакция не може да няма. Независимо, че се водят като част от мажоритарите, логично е да са и жалбоподатели, и инициатори на разследвания от страна на КФН, а и гаранти за такива. В противен случай тогава КФН може да ги разследва и тях за накърняване на интересите на техните клиенти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nevermind
                                interesno, kakvo li shte stane tuk, sled edno EVENTUALNO stanovoshte po vuprosa ot strana na KFN!

                                Диагностик, svurshih rabotata, kakto obeshtah! dano ima naistina rezultat, zashtoto ina4e si e napravo pladneshnki obir!

                                predi vreme nqkoi mnogo to4no sravnqvashe tazi firma s poshtenska kutia na SI Bank. sled kato se zapoznah s materialite v detaili ot kons. ot4et, smeq da tvurdq, 4e kum 4ista izmama si otivat neshtata.... i to v osobeno golemi razmeri!
                                Разбира се, че измами тук има всякакви това се разбра още щом излезна баланса с продажбите на акции в PAMPO и DSPED за затвора са цялата бивша управа но уви са богати и ша им се размине.
                                Не е препоръка.

                                Коментар

                                Working...
                                X