IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слънчев ден АД (SDEN / SLDEN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как ще забравят не е възможно. По-скоро може да има друга причина, но не знам каква.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
      Тук не трябваше ли да има търгово??? Някой знае ли нещо по въпроса?
      Трябваше, но сигурно са забравили и Съни тур ще загуби правото си да гласува смяната на директорите на предстаящото на 26.02.2019 г. ОСА.

      Коментар


      • Тук не трябваше ли да има търгово??? Някой знае ли нещо по въпроса?

        Коментар


        • http://www.banker.bg/upravlenie-i-bi...ik-i-direktori

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
            според мен трябва да излезе до 14.02
            Може и да греша, вписването в смяната на собствеността на Сънитур в ТР е на 28.01.2019, след което 14 дни - 11.02.2019.

            Коментар


            • според мен трябва да излезе до 14.02

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                Със сигурност НЕ Е функционирал само единия хотел .....там из района съм често та имам лични наблюдения. Причината е друга.....да не са минали в сивия сектор

                Друг е проблема че въпреки топ даденостите / първа линия, затворен комплекс, минерална вода на самия бряг / те не можаха да го натоварят ефективно. Реално постигаха някаква смислена пълняемост само три месеца в годината. С наличната минерална вода , малко инвестиции в спа и маркетинг + много по-гъвкава ценова политика без проблем могат да си удвоят активния сезон на първо четене.......

                Винаги съм им се чудел на безидейното управление на тази прекрасна база.
                Ясно!
                Имате ли някакви очаквания за цена на търговото, което би следвало да е налично до края на седмицата?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                  Да, от 2015 останаха Палас и Марина, но 2017 приходите, нощувките и броя туристи пада с 55%, което е стряскащо и може би означава че е функционирал само единият хотел.
                  Със сигурност НЕ Е функционирал само единия хотел .....там из района съм често та имам лични наблюдения. Причината е друга.....да не са минали в сивия сектор

                  Друг е проблема че въпреки топ даденостите / първа линия, затворен комплекс, минерална вода на самия бряг / те не можаха да го натоварят ефективно. Реално постигаха някаква смислена пълняемост само три месеца в годината. С наличната минерална вода , малко инвестиции в спа и маркетинг + много по-гъвкава ценова политика без проблем могат да си удвоят активния сезон на първо четене.......

                  Винаги съм им се чудел на безидейното управление на тази прекрасна база.
                  Last edited by markov; 06.02.2019, 13:41.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    2015 събориха два от четирите хотела и започнаха да ги строят наново като апарт-хотели за продажба, но със собственост извън дружеството Слънчев Ден. Плана им беше да ги завършат до 2017 но явно няма лев и стоят в полузавършено състояние вече две години.

                    Реално дейността в отчетите на Слънчев ден от 2015 е само от двата хотела - х-л Палас и х-л Марина.
                    Да, от 2015 останаха Палас и Марина, но 2017 приходите, нощувките и броя туристи пада с 55%, което е стряскащо и може би означава че е функционирал само единият хотел.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение

                      По същия начин по който дадоха на Гергов 43 милиона за дупката във Варна. А двата стари хотела влязоха в "бизнес империята" на ДП, с потенциал за последващ фалит.
                      Не е препоръка.
                      +1 ........ и всички са доволни...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        На практика Слънчев Ден е разделен на две.

                        Двата стари хотела остават в Слънчев ден и са продадени.

                        Двата нови дето още не са завършени са в Слънчев Ден Резидентс и продължават да са под контрола на Гергов.

                        Много ми е интересно как са раздели земята и инфраструктурата която преди беше едно цяло а сега е на две дружества......
                        По същия начин по който дадоха на Гергов 43 милиона за дупката във Варна. А двата стари хотела влязоха в "бизнес империята" на ДП, с потенциал за последващ фалит.
                        Не е препоръка.
                        Last edited by derk; 05.02.2019, 18:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                          Благодаря за отговора!
                          От години са само двата хотела останали в дружеството, като по спомен през 2015 събориха един при което имаше инцидент с един от работниците. През 2017 искаха да ги отделят хотелите в отделни дружества и да ги продават, но не мина на ОСА, мисля че КФН им забрати да се гласуват точките. Това съвпадна със силен спад в дейността - през 2017 /най-силната за Туризма година/ нощувките и броя туристи намалява с над 50%, което си го обяснявам с нефункционирането на единия хотел /няма обяснения във финансовите отчети/. Незнам в какво точно са се прицелили!
                          2015 събориха два от четирите хотела и започнаха да ги строят наново като апарт-хотели за продажба, но със собственост извън дружеството Слънчев Ден. Плана им беше да ги завършат до 2017 но явно няма лев и стоят в полузавършено състояние вече две години.

                          Реално дейността в отчетите на Слънчев ден от 2015 е само от двата хотела - х-л Палас и х-л Марина.
                          Last edited by markov; 05.02.2019, 17:59.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                            Да х-л Палас и х-л Марина, само те останаха в дружеството. Новите градежи са на името на друга фирма.

                            Слънчев ден има нов корпоративен сайт в който съществуват само двата стари хотела , имат и забележима промяна в позиционирането на туристическия пазар. Палас също минава на принципа Олл инклузив .... ще се целят в ширпотребата явно.

                            Благодаря за отговора!
                            От години са само двата хотела останали в дружеството, като по спомен през 2015 събориха един при което имаше инцидент с един от работниците. През 2017 искаха да ги отделят хотелите в отделни дружества и да ги продават, но не мина на ОСА, мисля че КФН им забрати да се гласуват точките. Това съвпадна със силен спад в дейността - през 2017 /най-силната за Туризма година/ нощувките и броя туристи намалява с над 50%, което си го обяснявам с нефункционирането на единия хотел /няма обяснения във финансовите отчети/. Незнам в какво точно са се прицелили!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                              Как разбра че двата стари хотела са продадени, визираш х-л Палас и х-л Марина ли?
                              Да х-л Палас и х-л Марина, само те останаха в дружеството. Новите градежи са на името на друга фирма.

                              Слънчев ден има нов корпоративен сайт в който съществуват само двата стари хотела , имат и забележима промяна в позиционирането на туристическия пазар. Палас също минава на принципа Олл инклузив .... ще се целят в ширпотребата явно.


                              Last edited by markov; 04.02.2019, 19:44.
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                На практика Слънчев Ден е разделен на две.

                                Двата стари хотела остават в Слънчев ден и са продадени.

                                Двата нови дето още не са завършени са в Слънчев Ден Резидентс и продължават да са под контрола на Гергов.

                                Много ми е интересно как са раздели земята и инфраструктурата която преди беше едно цяло а сега е на две дружества......
                                Как разбра че двата стари хотела са продадени, визираш х-л Палас и х-л Марина ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X