IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Тук нямаха ли към 6% от Софарма трейдинг...като гледам цената гони нови рекорди...

    А покупките май баха на лев и нещо
    Натрупа се добър преоценъчен резерв от трейдинга но загубите от Бриколаж са си доста по големи, все пак да видим консолидираният Преоценката до към 3,10 е вече отразена през 2013.

    Не е препоръка! Нямам акции!

    Коментар


    • Тук нямаха ли към 6% от Софарма трейдинг...като гледам цената гони нови рекорди...

      А покупките май баха на лев и нещо

      Коментар


      • донев записа на 12.50...после мисля имаше на 3.50 и после пак записваха на 1 и нещо ако не се лъжа
        Keep going ...

        Коментар


        • аз бях имах да оправям средна цена и 10-20 стотинки при положение, че гоня левове не ме бъркат
          Keep going ...

          Коментар


          • кой купува тука?

            Коментар


            • Донев на колко записа тук увеличението - на 12.50 лв. ли беше?

              Не мисля, че ОГИ ДОГ ще остави така нещата... стар спекулант е

              Коментар


              • DOVUHL + 25.0%

                п.п. Пък и чичо Оги е тук

                Коментар


                • А, по време на възход Доверието винаги е било интересна позиция!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    От големите холдинги, след скока днес на ИХБ и Еврохолд, само тук остава под левче
                    и тук вече не е
                    Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                    Коментар


                    • Какво направихте, бе?! Докато се обади човек и вие на 1,10 че и предлагането рехаво

                      Коментар


                      • От големите холдинги, след скока днес на ИХБ и Еврохолд, само тук остава под левче

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          А защо Софарма не купи акции директно в Трейдинга или не му даде кредит на него?
                          Защо като има кой друг да го прави. Нали това е целта.
                          домоуправител

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            ти си човек с 19х. поста, преживял си големия ръст 2007 и май ме взимаш за мезе.
                            СФАРМ си има СФТРД. СФАРМ дава кредит на Доверие ОХ на 8%, така СФАРМ си печели като банка, Холдинга от своя страна взимайки кредит при тази лихва явно е "убеден" че доходността която ще докара от инвестицията си ще е по голяма от разходите по заема.
                            така
                            1. СФАРМ печели доходност 8% за кеша си
                            2. Доверие ОХ инвестира в компания с мазни дивиденти, която явно увеличи печалбата му.
                            3. СФТРД увеличи фрии-флоута си
                            4. Доверие връща парите на СФАРМ веднага, купувайки от нея цитираната по-горе компания
                            май
                            1.Софарма може да печели тези 8% за кеша си при двете по-директни схеми, които ти казах а не да се въртят парите из фирмите като мухи.
                            2.Софарма може директно да си прибира мазните дивиденти а не да ги дели с миноритарите на Доверие.
                            3. Това с фрийфлоута го зАбрави.Компаниите са свързани.А и Черепа правеше такива фрийфлоутове.Вервай ми знам
                            4.Става поредната излишна схема ако нещата бяха прозрачни.
                            Та така.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              А защо Софарма не купи акции директно в Трейдинга или не му даде кредит на него?

                              ти си човек с 19х. поста, преживял си големия ръст 2007 и май ме взимаш за мезе.
                              СФАРМ си има СФТРД. СФАРМ дава кредит на Доверие ОХ на 8%, така СФАРМ си печели като банка, Холдинга от своя страна взимайки кредит при тази лихва явно е "убеден" че доходността която ще докара от инвестицията си ще е по голяма от разходите по заема.
                              така
                              1. СФАРМ печели доходност 8% за кеша си
                              2. Доверие ОХ инвестира в компания с мазни дивиденти, която явно увеличи печалбата му.
                              3. СФТРД увеличи фрии-флоута си
                              4. Доверие връща парите на СФАРМ веднага, купувайки от нея цитираната по-горе компания
                              май
                              Last edited by tony1975; 22.10.2013, 20:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                ами аз така го интерпретирам, кредита го имаше и в миналия отчет, за по-назад не знам.
                                А защо Софарма не купи акции директно в Трейдинга или не му даде кредит на него?
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X