IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Групата вече почти си има и банка! Дали ще сменят името
    Нещата става, вярно бавно, но стават!
    Интересно как 2-те фарми(СФТРД и СФИ) се насочиха твърдо към ценовия диапазон между 5 и 6лева, дали и мястото на майката до 2-3години няма да е там, пък и на този холдинг
    Абе бавно бавно но нещата се забързаха последната година Ако не са провизиите и обезценките от бизнесите които се премахват (Вратица и Марицатекс)вече да сме на добра печалба но и това много скоро. Вратицата скоро няма да я има - има договорка за продажба на акциите а Марицата я провизираха достатъчно и може за в бъдеще да видим положителен ефект от продажбата на парцелите в Пловдив (доста декари в индустриалната зона).

    Бриколажа върви много добре и тази година ще е на добра печалба - поне така показват последните отчети. Ефекта от новият магазин ще го видим в следващият отчет. В Q1 се вижда зареждането с много стока и за новият магазин и затова изглежда по слаб паричният поток. Бриколажа според мен ще увеличи пазарният дял - много опитен екип и добри локации на магазините, а Баумакс и Практикер са с нов екип който по трудно според мен ще се наложат. Сектора ще е силен при ниски депозити за спестяване и отлагани ремонти.

    Двете застрахователни дружества са малки но с добра печалба и резерви. Текстилните имат договори с чужди фирми и са ок, а строителните могат само да спечелят от програмите за саниране. Винарният бизнес е слаб но пък няма и кой знае какъв ефект върху отчетите. Болницата е по зле но там делът го намалиха и загубите не са кой знае какви за ДОХ.

    Медиката ще я прехвърлят към Софарма и се надявам да продължат да са честни и да прехвърлят на справедлива цена. Този кеш ще е добре дошъл за ДОХ.

    БАНКАТА Много добър ход според мен. Оборотите на дружествата около Донев са сигурно около 1 милиард и вярвам че част от обема ще се насочи през банката та защо да плащат на други банки вместо да използват и развиват тяхната банка. Може да се получи и синергия с Бриколажа и да отворят малки клонове там. Добре ще е да намалят административните разходи и може би да разкарат централата и да наемат малко място в кулите на Софарма. Банката вярвам са я изчистили от проблеми и ще имаме bargain purchase тоест ще засилят капитала на групата. Банковият сектор в следващите години според мен ще е много силен та да купиш дори и малка банка е много добре особено пък ако имаш бизнеси с големи обороти

    Не е препоръка а лично мнение! Имам акции!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      Тони това най-вероятно са репо сделки.
      мда , аз си мислех че тая банка финансира разни докторчета, а тя имала и други интереси. Репо нали беше онова мръсно нещо при което ти залагат акции на АТЕРА при цена 1,6лв за около 1млн и ти ги финансираш на мазна лихва, а като не върнат паричките - прибираш акции на АТЕРА за около 1млн и то с дивидент!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        "06-03-2015
        Токуда Банк АД, сключи на 06.03.2015г., час: 12:02 сделка на извън регулиран пазар (OTC), със следните параметри:
        - Вид финансови инструменти: акции
        - Публична компания: Адванс Терафонд АДСИЦ
        - Борсов код: 6А6
        - ISIN: BG1100025052
        - 325 000 бр. акции * 1,60 лв./бр.
        - обща стойност на сделката: 520 000,00 лв."


        интересно, струва ми се че участието на БФБ на тази банка ще се увеличи

        п.п. охооо ама то имало и още

        Токуда Банк АД, сключи на 20.10.2014г., час: 14:42 сделка на извън регулиран пазар (OTC), със следните параметри:

        Вид финансови инструменти: акции
        Публична компания: Адванс Терафонд АДСИЦ
        Борсов код: 6А6
        ISIN: BG1100025052
        530 000 бр. акции * 1,605 лв./бр.
        обща стойност на сделката: 850 650,00 лв.

        Токуда Банк АД, сключи на 14.11.2014г., час: 15:18 сделка на извън регулиран пазар (OTC), със следните параметри:

        - Вид финансови инструменти: акции
        - Публична компания: Адванс Терафонд АДСИЦ
        - Борсов код: 6А6
        - ISIN: BG1100025052
        - 530 000 бр. акции * 1,614 лв./бр.
        - обща стойност на сделката: 855 420,00 лв.
        Тони това най-вероятно са репо сделки.

        Коментар


        • "06-03-2015
          Токуда Банк АД, сключи на 06.03.2015г., час: 12:02 сделка на извън регулиран пазар (OTC), със следните параметри:
          - Вид финансови инструменти: акции
          - Публична компания: Адванс Терафонд АДСИЦ
          - Борсов код: 6А6
          - ISIN: BG1100025052
          - 325 000 бр. акции * 1,60 лв./бр.
          - обща стойност на сделката: 520 000,00 лв."


          интересно, струва ми се че участието на БФБ на тази банка ще се увеличи

          п.п. охооо ама то имало и още

          Токуда Банк АД, сключи на 20.10.2014г., час: 14:42 сделка на извън регулиран пазар (OTC), със следните параметри:

          Вид финансови инструменти: акции
          Публична компания: Адванс Терафонд АДСИЦ
          Борсов код: 6А6
          ISIN: BG1100025052
          530 000 бр. акции * 1,605 лв./бр.
          обща стойност на сделката: 850 650,00 лв.

          Токуда Банк АД, сключи на 14.11.2014г., час: 15:18 сделка на извън регулиран пазар (OTC), със следните параметри:

          - Вид финансови инструменти: акции
          - Публична компания: Адванс Терафонд АДСИЦ
          - Борсов код: 6А6
          - ISIN: BG1100025052
          - 530 000 бр. акции * 1,614 лв./бр.
          - обща стойност на сделката: 855 420,00 лв.
          Last edited by tony1975; 31.05.2015, 12:16.

          Коментар


          • Групата вече почти си има и банка! Дали ще сменят името
            Нещата става, вярно бавно, но стават!
            Интересно как 2-те фарми(СФТРД и СФИ) се насочиха твърдо към ценовия диапазон между 5 и 6лева, дали и мястото на майката до 2-3години няма да е там, пък и на този холдинг

            Коментар


            • http://x3news.com/download/?id=283878

              Коментар


              • Групата на Доверие придобива Токуда Банк

                Инвестицията е напълно естествена за холдинга, който разширява и диверсифицира портфолиото си, заяви ръководителят му Радосвет Радев

                http://www.investor.bg/novini-i-anal...a-bank-195747/

                Коментар


                • Ами двете застрахователни дружества - малки но с доста добри приходи и резерви! И строителните им фирми са с добри възможности особенно сега със програмите за саниране. Имат много имоти - земи и сгради! Винарният и текстилният бизнес са слаби но имат имоти. Групата има и доста интересни инвестиции в акции и дялове.

                  Не е препоръка! Имам акции!

                  Коментар


                  • На мен това също мн ми харесва , все пак 55 млн продажби 2013 от Briccolage се падат на Доверие, като включим МБАЛ, дяловете в Медика и Софарма TR + 10 млн cash и 4.5 млн държавни книжа ...да не говоря за Токуда .
                    За мен лично това струва мн повече от 20 млн капитализация дори и с тези задължения които междудругото намаляват и се преструктурират . Радва ме и отърваването което се наблюдава от губещи предприятия което мн липсваше на този холдинг.

                    не е препоръка

                    Коментар


                    • На мен Доверие ми харесва точно заради бриколажа. Според мен в следващите години ще имаме голям ръст на приходите в сектор направи си сам. Със спадането на безработицата и лихвите ще имаме повишено доверие на потребителите и по-малко алтернативи за спестявания. Това би довело до извършване на отложени разходи по обновяване на дома. Освен това е много вероятно през 2017 година да има недостиг на работна ръка, което да доведе до натиск за покачване на заплатите. Тъй като част от разходите са неизбежни и няма как да бъдат избегнати, то малко покачване на заплатите води до по-голямо покачване на разполагаемият доход, който потребителите могат да избират къде да насочват.
                      В сектора така или иначе се случиха някакви размествания. Лично аз съм скептик към уменията на новите собственици на Баумакс. Може да се отвори и пазарен дял за преразпределяне.
                      В икономика където потреблението расте, най-лесният начин да се възползвам от това е през големи ритейл вериги и банки. Тук е възможно в даден момент да съчетаем и двете, което би се отразило добре на акцията през възходящият период от бизнес цикъла.
                      Естествено това не е препоръка за нищо а моето виждане за неясното бъдеще.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Повече от добро е мястото, в никакъв случай не е по-лош парцела от този във Варна. Хубаво е че след х години няма проблем да се направи и на двете места някоя офис сграда на парцела, а може и търговски площи долу и офиси отгоре

                        Това е само лично мнение де
                        Благодаря за информацията. Имам да черпя !
                        Така и не успях да разгадая София като град. Може да расте навсякъде и неограничено и изисква много добро познаване на града за да може да се прецени дадена локация. За Варна е много лесно. Градът е ограничен от трите си страни от канала, платото и морето и посоката за растеж е само на запад. Младост където е бриколажа навремето беше на гингирлика на края на града а сега му викаме квартал "централ", защото се пада географски център на града Проблемът му е че е проектирано като квартал и не са оставени места за достатъчно търговски площи.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Няма как да опустее варненското имотче. Винаги ще има наемател ако го освободят. В този ред на мисли имам въпрос за имотчето в София към колегите от там.
                          На хубаво място ли е и би ли му се намерил лесно наемател в случай че го освободят?
                          Повече от добро е мястото, в никакъв случай не е по-лош парцела от този във Варна. Хубаво е че след х години няма проблем да се направи и на двете места някоя офис сграда на парцела, а може и търговски площи долу и офиси отгоре

                          Това е само лично мнение де

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Абе хубаво е да подкрепяш Бриколажчето, най-малкото да не опустее имотчето
                            Няма как да опустее варненското имотче. Винаги ще има наемател ако го освободят. В този ред на мисли имам въпрос за имотчето в София към колегите от там.
                            На хубаво място ли е и би ли му се намерил лесно наемател в случай че го освободят?
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Единственото им предимство е че са възможно най-доброто място - между двете основни артерии на града и имат удобен паркинг. Иначе отдавна да са флирали тук. Затова и не съм акционер при тях а при хазяите им Та господина трябва сериозно да се замисли да смени управителя за Варна !!!
                              Абе хубаво е да подкрепяш Бриколажчето, най-малкото да не опустее имотчето
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                                Аз извън София не знам как е но в София съм ходил и в трите и съм много доволен! Най новият в мола е най добрият! Много голям избор и бързо обслужване! Магазина изглежда доста модерен! Имам акции и не е препоръка!
                                Проверявай ги редовно в София ако не ти е проблем и ако видиш признаци да става както във Варна продавай Миналата седмица ходих да си купя едни ъглови первази които продават. Точно от тези които ми трябват нямаше. Половин час търсих човек а питам кога ще има от тях и отговора беше че незнаел въобще дали ще има. Наложи се а отида до друг магазин и да си купя друг вид первази и сега ако пак ми затрябват такива ще трябва да ходя до другият магазин и съответно да купувам и останалите неща от списъка ми от там. Може да са наглед дребни неща /един клиент/ но в условията на конкуренция това са малките камъчета които могат да обърнат каруцата.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X