IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
    Подобряване на основния компонент от брой сделки за влизане в Софикс е първото, което ми идва на ум, но си признавам, че това ми е в главата и е по-вероятно да виждам това, което искам да видя
    това пък според мен е последното, което става или пък се цели
    Last edited by znae6t; 22.12.2016, 14:57.

    Коментар


    • Кажи какво става според теб?
      Keep going ...

      Коментар


      • Подобряване на основния компонент от брой сделки за влизане в Софикс е първото, което ми идва на ум, но си признавам, че това ми е в главата и е по-вероятно да виждам това, което искам да видя
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
          Защо изключваш възможността да не са тяхни пак? Ти ли беше?
          Не, но виждаш ли логика да минат 100к пакет, а другите 50к на айсберги по 1000?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Някой обаче с големи айсберги им измъкна 50-ина К акции
            Не мисля, че е проблем, предлагане има, или поне допреди 2-3 дни имаше.

            Коментар


            • Защо изключваш възможността да не са тяхни пак? Ти ли беше?
              Keep going ...

              Коментар


              • Някой обаче с големи айсберги им измъкна 50-ина К акции

                Коментар


                • Вчерашния +днешния ~= 903хил. = на притежаваните от Софтрейда , но може и да са на други !
                  Рожденникът ще знае !

                  ДА Е ЖИВ ДА СТОТИ И ЗДРАВ ДА ПРОДЪЛЖИ !
                  дА ПОСТИГА ЦЕЛИТЕ СИ - И ДА ГИ СПОДЕЛЯ СПРАВЕДЛИВО !
                  ЗЕР ЕДНИЧЪК НИ Е ТОЙ , ДЕ НИ ТЪЙ СЪБИРА ! - ...еее , по нявгаш и прибира,
                  ама ПРОСТО да муй туй що вързали сме му кУсур !

                  Коментар


                  • На мен ми се въртят други неща - болници, доверие, софарма, поръчка за над 1.2 млрд. лв., за която стана ясно преди дни... Навързахте ли нещата? Чичо Оги си е направил сметката, ей... Самият той през уикенда каза в интервю за БТВ, че има интерес към тази поръчка. Нормално, нали?

                    Не е препоръка за нищо!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      Ще ви споделя какво се върти в главата ми. Като пусна да гледам статистика за оборот и брой сделки от 1 октомври 2016 Доверие Обединен Холдинг се представя много добре и е пред еврохолд и зад зърнени храни, т.е. 2 потенциален кандидат за влизане в Софикс. Избирам тази дата защото тогава започнаха да се случват нещата около ЕТФ-а и ако има консенсус за увеличение на компаниите в Софикс, то пречките към момента са капитализацията и евентуално влизането на другите 2 компании и проблема с теглото от 20% на дадена група. Ако продължим обаче с тези темпове нищо чудно да минем пред Софарма Трейдинг и Софарма Имоти. Давам си сметка, че съгласието на мажоритарите също е от огромно значение и се чудя дали наистина не ни предстои уникалната възможност за влизане в индекса.

                      Това е само една хипотеза и не е препоръка за търговия! Имам акции и ми се иска нещата да се случат по този начин и е доста вероятно да съм субективен, но затова и търся дискусията за да намерим истината.

                      Виж каквито и сметки да правим не зависи от нас а от големите инвеститори. Ако имаме силна подкрепа имаме шанс да влезем ако пък не влезем здраве да е. В крайна сметка компанията се развива добре и има потенциал за ръст.

                      Не е препоръка за търговия с акции!

                      Коментар


                      • Ще ви споделя какво се върти в главата ми. Като пусна да гледам статистика за оборот и брой сделки от 1 октомври 2016 Доверие Обединен Холдинг се представя много добре и е пред еврохолд и зад зърнени храни, т.е. 2 потенциален кандидат за влизане в Софикс. Избирам тази дата защото тогава започнаха да се случват нещата около ЕТФ-а и ако има консенсус за увеличение на компаниите в Софикс, то пречките към момента са капитализацията и евентуално влизането на другите 2 компании и проблема с теглото от 20% на дадена група. Ако продължим обаче с тези темпове нищо чудно да минем пред Софарма Трейдинг и Софарма Имоти. Давам си сметка, че съгласието на мажоритарите също е от огромно значение и се чудя дали наистина не ни предстои уникалната възможност за влизане в индекса.

                        Това е само една хипотеза и не е препоръка за търговия! Имам акции и ми се иска нещата да се случат по този начин и е доста вероятно да съм субективен, но затова и търся дискусията за да намерим истината.
                        Last edited by Mr.Profit; 21.12.2016, 20:42.
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Това, че са дъщерни на Софарма проблем ли е за влизане в Софикс? ЦКБ не е ли дъщерно на Химимпорт? Какво тегло би имало Софарма трейдинг и Софарма имоти ако влязат. Ако вкарат 20 или 25 компании дела на Софарма в индекса би трябвало да падне, нали?
                          Last edited by Mr.Profit; 21.12.2016, 20:20.
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            “Софарма” АД, е придобило пряко 689 115 броя акции от капитала на „Доверие Обединен Холдинг” АД, с което общият му дял в капитала на Дружеството, респективно в правата на глас в Общото събрание на акционерите пряко преминава прага от 20%. Дата на регистрация на сделката в Централен депозитар 21.12.2016 г.
                            След това имаме нови около 800 и 700 хил. акции. Очаквам с нетърпение следващите дни
                            Късмет на всички и весели празници

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                              Още нещо се чудя. Ако Софикс стане 20 или 25 компании възможно ли е влизането в индекса на Доверие ОХ ако влязат и Софарма Имоти и Софарма Трейдинг?

                              Това при положение, че въобще минем границата от 40млн пазарна капитализация
                              Софарма Трейдинг няма как да влезе понеже е дъщерно дружество на Софарма (ще минат 20% тегло в Софикс) а Софарма имоти може би няма 750 акционера, всъщност и Трейдинга едва ли има толкова акционери! Тоест за мен и двете не са с потенциал за влизане в Софикс по сегашните критерии!

                              Доверие не е дъщерно дружество и резултата му не се консолидира с групата! Ако прехвърлят всичко от Елфарма и Телекомплект ще станат към 40% заедно със акциите които държи Трейдинга.

                              Не е препоръка за търговия с акции!

                              Коментар


                              • Още нещо се чудя. Ако Софикс стане 20 или 25 компании възможно ли е влизането в индекса на Доверие ОХ ако влязат и Софарма Имоти и Софарма Трейдинг?

                                Това при положение, че въобще минем границата от 40млн пазарна капитализация
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X