IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
    Голямо надъхване виждам, но като че ли всички забравяте или подценявате Огнян Донев. Не мога да повярвам, че той ще даде повече пари на вас отколкото е взел той при продажбата на акциите си в Доверие (през Елфарма). Да припомня че сделките бяха на цена от 1.09/акция.
    Това че е поискал разрешение от КЗК за концентрация не означава, че ще направи нещо сега и на всяка цена. Историята го е показала.
    Тази продажба нали се сещаш е от единия в другия джоб...така че не знам изобщо защо го споменаваш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
      Голямо надъхване виждам, но като че ли всички забравяте или подценявате Огнян Донев. Не мога да повярвам, че той ще даде повече пари на вас отколкото е взел той при продажбата на акциите си в Доверие (през Елфарма). Да припомня че сделките бяха на цена от 1.09/акция.
      Това че е поискал разрешение от КЗК за концентрация не означава, че ще направи нещо сега и на всяка цена. Историята го е показала.
      Колега времето ще покаже какво ще се случи ти гледай спокойно мача, а ако вземе че се покачи цената помни че завистта няма да ти помогне! и няма нужда да се заяждаме един друг, акции има много и всеки вижда нещата по различен начин.

      От Ноември сме 5-ти по сделки и 7-ми по оборот в БГ40 което ми говори че пазара цени компанията. Ако се стигне до вливане ще има оценка и ще видим какво са оценили па ще коментираме тогава. Аз лично си чакам консолидираният да видя дали моите очаквания са били оправдани за много силно тримесечие.


      Не е препоръка за търговия с акции!

      Коментар


      • Голямо надъхване виждам, но като че ли всички забравяте или подценявате Огнян Донев. Не мога да повярвам, че той ще даде повече пари на вас отколкото е взел той при продажбата на акциите си в Доверие (през Елфарма). Да припомня че сделките бяха на цена от 1.09/акция.
        Това че е поискал разрешение от КЗК за концентрация не означава, че ще направи нещо сега и на всяка цена. Историята го е показала.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kc_3011

          И после нямаме спиране !
          inch by inch

          https://www.youtube.com/watch?v=6acZOQsNkfk
          Keep going ...

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=IkDP_VB3HUk
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Скоро ще преборим това 1.60 ми се струва
              И после нямаме спиране !

              Коментар


              • Скоро ще преборим това 1.60 ми се струва

                Коментар


                • Много се закова тоя на 1.56 днес.
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • засега е предимно позициониране... имаме цел, но как ще бъде достигната във времето е трудно да се каже... предполагам, че отново някой "спусък" от Софарма относно придобиване, вливане, търгово ще отключи неистовата ярост на биковете за поредното мечешко клане
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Голямо надцакване отляво..
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Ето ги текстовете от ЗППЦК които ни засягат:



                        Т.е. най-важното е каква ще бъде справедливата цена за акциите на ДОХ по общоприетите оценъчни методи и ако пазара сам не е достигнал до нея, можем да гласуваме "Против" на ОСА и Софарма ще е длъжна да ни изкупи акциите по тази цена.

                        Справедливата цена според мен е много над счетоводната от 3.80 защото имаш големи бизнеси с висок пазарен дял в отраслите си. Минахме през много голяма криза и които бизнеси не ставаха бяха изчистени. Само се замислете колко години се гради един бизнес за да се вземе пазарен дял. Да не говорим че много от имотите им са оценени на МНОГО ниски цени. Ако сега купуваш парцел в София, Пловдив,Варна и строиш подобни сгради сметката ще излезе МНОГО по висока.


                        Не е препоръка за покупка продажба на акции! Споделям лично мнение и не искам да втълпявам на никой нищо!



                        Коментар


                        • точно това си мислих как са се барикадирали мечките на 1.60, а на мен ми се привижда едно полудяло стадо бикове приближаващо натам Все пак имам акции и съм емоционален в момента и съм склонен на такива мисли Да видим какво ще стане в действителност...
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            опаа.. пак ли ще натискаме, бандаа?
                            Голяма барикада на 1.60 всъщност и на 1.16 беше така преди седмица

                            Коментар


                            • опаа.. пак ли ще натискаме, бандаа?
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Ето ги текстовете от ЗППЦК които ни засягат:

                                Чл. 123. (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.) (1) Договорът или планът за преобразуване по чл. 262ж от Търговския закон освен данните по чл. 262ж от Търговския закон трябва да съдържа и:

                                1. справедливата цена на акциите на всяко от преобразуващите се дружества, съответно дружество, както и съотношението на замяна на акциите на преобразуващите се дружества, съответно преобразуващото се дружество, срещу акции на новоучредените дружества, съответно дружество, или на приемащото дружество, определени към дата, която не може да е по-рано от един месец преди датата на договора или плана за преобразуване;

                                2. обосновка на цената по т. 1 въз основа на общоприети оценъчни методи;
                                .......
                                и

                                Чл. 126. (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.) (1) Всеки акционер, напуснал дружеството по реда на чл. 263с от Търговския закон, има право да получи равностойността на притежаваните от него акции преди преобразуването на цената, посочена в плана или в договора за преобразуване. В този случай чл. 111, ал. 5 не се прилага.

                                (2) В срок 30 дни от датата на уведомлението за прекратяване на участие по чл. 263с от Търговския закон новоучреденото и/или приемащото дружество е длъжно да изкупи акциите на акционерите по ал. 1.
                                Т.е. най-важното е каква ще бъде справедливата цена за акциите на ДОХ по общоприетите оценъчни методи и ако пазара сам не е достигнал до нея, можем да гласуваме "Против" на ОСА и Софарма ще е длъжна да ни изкупи акциите по тази цена.

                                Коментар

                                Working...
                                X