IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Банда, всички сме заедно в тази лодка и идеята е всички да ставаме по-добри, но насила хубост не става! Който има желание и е упорит ще успее! Ще помагам с каквото мога, но и аз имам още много да уча. Няма да се спра! Видението ми се изпълнява до момента както го видях и дай Боже от тук България да върви мощно нагоре!
    Last edited by Mr.Profit; 07.04.2017, 15:42.
    Keep going ...

    Коментар


    • Върни се преди година да видиш когато беше цената по 70 ст. кои пишехме по темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

        Няма нужда да сравняваме Доверие Холдинг нито с пиъри от масовата приватизация, нито с други холдинги - мисля, няма да е в полза на Доверие. Из го харесвах но под левче. Нали 2012 имаше назаписано увеличение на 1.50. Защо сега не обявят на 1.80 или на 2.00 и Софарма да си запише колкото иска? Не се заяждам, просто искам да си обясня, какво не схващам
        Айде стига тъпотии ами да беше напазарил и да беше продал вече, щеше да си забравил и щеше да се чешеш по .... от кеф. Сега си като Булсон-а той само циклони вижда, балоняци и всякакви други. Под левче остана само Зрънчо и понеже те кефи ще остане все под левче. И тук още можеш да се качиш и пак ще изкяриш. Амам от плювалници дето не гледат те кви шитове държат ами казват на другите как са се набутали - Алтрооисти , а мерси ама не мерси.

        Коментар


        • Разбирам те и ще ти кажа, че който търси - намира. Колкото всички тук ставаме по-добри в това, което правим, толкова по-добре за България!
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
            Всичките отчети на групата чета и ще ти кажа, че на база последния годишен видях, че коефицента на задлъжнялост пада близо до толерираните от групата 20% и от тук започва инвестирането вече. Досега се оздравяваше. 5 млн лв и отгоре от задълженията са вече депозит от Доверие Капитал АД. Хайде да видим на дружествата, за които говориш колко е коефицента на задлъжнялост и въобще печеливши ли са в момента част от тях?
            Няма нужда да сравняваме Доверие Холдинг нито с пиъри от масовата приватизация, нито с други холдинги - мисля, няма да е в полза на Доверие. Из го харесвах но под левче. Нали 2012 имаше назаписано увеличение на 1.50. Защо сега не обявят на 1.80 или на 2.00 и Софарма да си запише колкото иска? Не се заяждам, просто искам да си обясня, какво не схващам

            Коментар


            • Всичките отчети на групата чета и ще ти кажа, че на база последния годишен видях, че коефицента на задлъжнялост пада близо до толерираните от групата 20% и от тук започва инвестирането вече. Досега се оздравяваше. 5 млн лв и отгоре от задълженията са вече депозит от Доверие Капитал АД. Хайде да видим на дружествата, за които говориш колко е коефицента на задлъжнялост и въобще печеливши ли са в момента част от тях?
              Last edited by Mr.Profit; 07.04.2017, 14:29.
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                Sashko, тук летвата е вдигната много високо и ще се радвам да видя как другите дружества се доближават до етиката и професионализма на хората тук. Отчетите им са истински учебници за предприемачите. Просто да копират идеите и методите и мисля, че ще им се получат нещата. Аз лично гледам да прекарвам по 2 часа/ден в четенето и анализирането им.
                Това сериозно ли - намираш нещо толкова интересно в отчетите на Доверие Холдинг. Аз ги чета от 4-5 г., все едни и същи неща пишат само сменят датите Иначе сериозно, айде вие сте биле умни и сте купили от мен на 1.10 да кажем или под лев, ама сега когато Хима се продава по 1.60, миналата година даде и дивидент, а тук на 2.20, кой би избрал тук?

                Коментар


                • Според мен тук "коефицента-севтополис" ще е най-правилното решение и за хакционерите на фармата, а както знаеме те са първоосновата на вся и всьо)))) Би имало и последователност във сливанията все пак, няма да има упреци че се е мерило с различен аршин)))) Пепи би казал "паживьом- увидем"))))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Sashko, тук летвата е вдигната много високо и ще се радвам да видя как другите дружества се доближават до етиката и професионализма на хората тук. Отчетите им са истински учебници за предприемачите. Просто да копират идеите и методите и мисля, че ще им се получат нещата. Аз лично гледам да прекарвам по 2 часа/ден в четенето и анализирането им.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Това дето казвате няма лошо, ама и тук мениджмънта и рентабилността не е много по-различна от Синергон, Индустриален Холдинг Б-я, ЗХБГ. Нищо де, не е лошо. С развитието тук ще има проглеждане и при други позиции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                        ...иначе ако гледаме така по активи - Хима, ЗХБГ, Синергон доста по-добре изглеждат. Не, че нещо. То и затова аз не съм тук, щото нещо не ми е съвсем ясно.
                        Забравяш един много съществен елемент - кой е мажоритар и какъв е мениджмънта (от там и рентабилността) на изброените компании!
                        Не случайно влязох с колкото можех повече тук. Защото прецених че толкова подценени активи под управлението на ОД няма по пазара. А исках да имам експозиция към неговата група.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                          То, ако гледаме така, има и доста по подценени компании от Доверие на 2 лв.
                          На мен като продал доста по-рано, ми възникват доста въпроси, защо Медика беше купена отделно, къде в Доверие отидоха тези десетки милиони от продажбата на Медика, 2012 имаше записване на акции на 1.50 което си остана незаписано, ако искаха да придобият контролен пакет можеше да обявят ново записване на 1.80 да кажем, щеше да мине през КФН, иначе ако гледаме така по активи - Хима, ЗХБГ, Синергон доста по-добре изглеждат. Не, че нещо. То и затова аз не съм тук, щото нещо не ми е съвсем ясно.
                          стига глупости Саше! изчистиха дълга с тези пари!

                          Ти продаде тук при Донев и после купи при Бедо в Синергона защото там е много ясно всичко

                          Коментар


                          • То, ако гледаме така, има и доста по подценени компании от Доверие на 2 лв.
                            На мен като продал доста по-рано, ми възникват доста въпроси, защо Медика беше купена отделно, къде в Доверие отидоха тези десетки милиони от продажбата на Медика, 2012 имаше записване на акции на 1.50 което си остана незаписано, ако искаха да придобият контролен пакет можеше да обявят ново записване на 1.80 да кажем, щеше да мине през КФН, иначе ако гледаме така по активи - Хима, ЗХБГ, Синергон доста по-добре изглеждат. Не, че нещо. То и затова аз не съм тук, щото нещо не ми е съвсем ясно.

                            Коментар


                            • Правилни са ми сметките. Оценява 100% от Доверие Капитал на 81 300 000 евро и във всеки отчет досега потвърждава това. Казано от мениджмънта си мисля, че тежи и ни дава препратки към стойностите на дисконтираните парични потоци. Когато казвах 6-7 лв си спомням, че ги взимах предвид.
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • опа, май е грешка.... сега ще погледна и ще кажа точно!
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X