IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    Капитал: "Доверие обединен холдинг" иска да купи праховете за пране "Изи"

    Интересът на "Доверие": "Доверие обединен холдинг" е бивш приватизационен фонд и има в портфолиото си разнообразни промишлени, строителни, шивашки компании, медицински бизнес и болница, търговия (магазините Mr Bricolage), винарски изби и др. Според последния консолидиран отчет на холдинга от третото тримесечие на 2016 г. той има над 100 млн. лв. продажби.
    Именно този оборот е причина да се иска разрешение за предстоящата сделка от Комисията за защита на конкуренцията, която разрешава концентрация на бизнес при обороти на двете компании общо над 25 млн. лв.
    Видно от Търговския регистър компанията е проявила интерес към "Веко" в началото на годината и има сключен предварителен договор. Собственикът Хари Велев е заложил в полза на "Доверие" дяловете си в компанията срещу 2.4 млн. лв., като вероятно това е депозит на цялата или част от цената по предстоящата сделка.
    Самият "Доверие обединен холдинг" е публична компания с множество акционери, като най-големият от тях е "Софарма" с 30%, която наскоро поиска от КЗК да придобие мажоритарен пакет от холдинга. Регулаторът отговори, че все още сделката не попада в обхвата за разрешение, докато "Софарма" не придобие над 50% от акциите на холдинга.

    http://www.capital.bg/biznes/kompani..._prahovete_za/
    "Според последния отчет на предприятието от 2015 г. то е увеличило приходите си от продажби с 2.1 млн. лв. до 8.396 млн. лв. и е на печалба от 60 хил. лв."
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
      Извинявайте, да ви питам, понеже гледам пак нови догадки и очаквания, нали тук се очакваше Софарма да придобие Доверие, или сега очакванията са други?
      По каква причина трябва, да са други? Отказ от желанието за покупка публикуван ли е някъде?
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Извинявайте, да ви питам, понеже гледам пак нови догадки и очаквания, нали тук се очакваше Софарма да придобие Доверие, или сега очакванията са други?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Новината за придобиването на Веко би трябвало да даде положителен импулс тази седмица.

          Какви са ти очакванията за печалба за първото тримесечие? Консолидираният отчет излиза в края на Май и очаквам много силен резултат. Не знам дали си забелязал всички тези билборди из страната на Бриколаж - по магистрала Тракия е сигурно най рекламираната компания. В София също има много реклама!
          Очаквам да видим развитието в Марицатекс и не съм виждал билбордовете, но се замислям за тайминга. Ако евентуално подадем документи за влизане в чакалнята на еврото това може/вероятно/много вероятно да доведе до demand shock и имотите ще се облагодетелстват като предпочитан актив за масовия българин. Вече виждаме раздвижване в сектора. Голяма част от новокупените имоти си минават през ремонт и/или облагородяване и там се появява Бриколаж.

          В оценките на мениджмънта се залага консервативен ръст от 1% за стоки за 2017, а БВП на България го прогнозират различно, но да го сложим 3%. Доколкото съм запознат с ефективността на групата Софарма си мисля, че този ръст може да го умножим в пъти и ще получим прогнозируем резултат. Тук обаче спекулирам и ще ми е интересно да видим какви резултати ще излязат.

          Т.е. 1 въпрос - може/вероятно/много вероятно е да видим demand shock при влизане в ЕРМ2
          2 въпрос - по какъв коефицент можем да умножим ръста на БВП за да получим ръста на стоки в ДОХ

          Ще се радвам да прочета смислени разсъждения по двата въпроса
          Last edited by Mr.Profit; 25.04.2017, 13:42.
          Keep going ...

          Коментар


          • Капитал: "Доверие обединен холдинг" иска да купи праховете за пране "Изи"

            Интересът на "Доверие": "Доверие обединен холдинг" е бивш приватизационен фонд и има в портфолиото си разнообразни промишлени, строителни, шивашки компании, медицински бизнес и болница, търговия (магазините Mr Bricolage), винарски изби и др. Според последния консолидиран отчет на холдинга от третото тримесечие на 2016 г. той има над 100 млн. лв. продажби.
            Именно този оборот е причина да се иска разрешение за предстоящата сделка от Комисията за защита на конкуренцията, която разрешава концентрация на бизнес при обороти на двете компании общо над 25 млн. лв.
            Видно от Търговския регистър компанията е проявила интерес към "Веко" в началото на годината и има сключен предварителен договор. Собственикът Хари Велев е заложил в полза на "Доверие" дяловете си в компанията срещу 2.4 млн. лв., като вероятно това е депозит на цялата или част от цената по предстоящата сделка.
            Самият "Доверие обединен холдинг" е публична компания с множество акционери, като най-големият от тях е "Софарма" с 30%, която наскоро поиска от КЗК да придобие мажоритарен пакет от холдинга. Регулаторът отговори, че все още сделката не попада в обхвата за разрешение, докато "Софарма" не придобие над 50% от акциите на холдинга.

            http://www.capital.bg/biznes/kompani..._prahovete_za/
            Last edited by Innocent; 25.04.2017, 10:33.

            Коментар


            • интересна ще е тази позиция... да видим, дали ще стигне 5 на есен

              пс: и стига сте се застраховали като п.тки с това "не е препоръка". много ясно, че си е вид препоръка, щом ревете в тоя форум. само пълните с дебилски оправдания тази нискограмотна страница.

              Коментар


              • Всеки път преди скок има нужда от засилка, та сега очаквам от 2.05-2.10лв да отскочи на 2.4 след Гергьовден, но това не е препоръка, просто гледам графиката
                Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mr.proit
                  Това вече Пазарът го оценява и по-голям от него няма Утре ще пробвам на 2.031 да взема по стратегията ми и ще видим какво ще стане..
                  Какво ще пробваш профите? У ред ли си? това е редно да се разбалончва, а не да се набалончва. За къде повече от товА?Всичко над нормалното се нарича балоняк!!!! Дотук добре, ами сега накъде !????

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                    Това вече Пазарът го оценява и по-голям от него няма Утре ще пробвам на 2.031 да взема по стратегията ми и ще видим какво ще стане...
                    Новината за придобиването на Веко би трябвало да даде положителен импулс тази седмица.

                    Какви са ти очакванията за печалба за първото тримесечие? Консолидираният отчет излиза в края на Май и очаквам много силен резултат. Не знам дали си забелязал всички тези билборди из страната на Бриколаж - по магистрала Тракия е сигурно най рекламираната компания. В София също има много реклама!


                    Не е препоръка за покупка на акции!

                    Коментар


                    • Това вече Пазарът го оценява и по-голям от него няма Утре ще пробвам на 2.031 да взема по стратегията ми и ще видим какво ще стане...
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                        http://www.capital.bg/biznes/kompani..._prahovete_za/

                        Почнахме и това е само началото си мисля Хората осъзнават, че тук могат да намерят достоен партньор и скоро очаквам сами да идват при нас. Както съм писал и преди... 10-20 години работиш за името си и после то почва да работи за теб. Ще поживеем, ще видим...
                        А все още сме сред най малките по пазарна капитализация в БГ 40 40 милиона маркет капитализация в момента

                        Коментар


                        • http://www.capital.bg/biznes/kompani..._prahovete_za/

                          Почнахме и това е само началото си мисля Хората осъзнават, че тук могат да намерят достоен партньор и скоро очаквам сами да идват при нас. Както съм писал и преди... 10-20 години работиш за името си и после то почва да работи за теб. Ще поживеем, ще видим...
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...a-veko-238132/

                            Ходил съм в Троян... хубави хора! Експанзията върви и тук. Имам усещането, че играем Монополи и сме в началото на играта, когато пари има бол заради ниските лихви и високата ликвидност и тези, които знаят как се играе тази игра разцепват в момента. Времето ще покаже как ще се развият нещата тук...

                            Почнахме с придобиванията


                            Производствената гама на фирма „ВЕКО” ЕООД – гр. Троян, включва следните видове продукти:
                            • Водно стъкло
                            • Прах за пране; препарати за измиване на съдове и течни сапуни, с марката
                            • Почистващи препарати за домашна и професионална употреба
                            • Перилен препарат против петна
                            • Минерална паста за силно замърсени ръце
                            http://www.capital.bg/biznes/kompani...red_malkite_i/

                            "Гепард": най-динамичните малки и средни компании
                            Победители по области:
                            Ловеч
                            "Веко" - базираната в Троян компания се състезава на пазара на битова химия с конкуренцията на световните марки. По време на награждаването собственикът и управител Хари Велев си пожела до пет години да бъдат в топ 3 на този бизнес в България. Дружеството е известно с марките си препарати "Изи".

                            Коментар


                            • Ако беше публично щеше да е много сложно На борсата гласуваме с парите си и аз лично вярвам безрезервно на мениджмънта тук. И аз си купих и в Софарма и в Софарма трейдинг
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Аз също съм оптимист за тази сделка, но ми идва малко постен сайта: http://www.beko-troyan.com/about.html Определено фабриката не е публично дружество и трудно ще разберем какво се придобива. Но вярвам в действията на управлението на холдинга!
                                п.п. имам акции тук, имам и Софарма, имам и от Трейдинга.

                                Коментар

                                Working...
                                X