IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като видях и вашите мнения си мисля, че в диапазона 1.70-1.00 може да е дъното. Какво да направя в този случай като не съм сигурен? Чакам си модела да ми даде вход и действам... може да не успея от първия, втория или третия път, но в даден момент ще се закача и при риск/риуорд 1:5 все ще изкарам нещо си мисля.
    Keep going ...

    Коментар


    • Щом сте още колкото или по-скъпи от Хима - имате още път

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Чакай сега ,аз съм на ваша страна...
        Или приемаш че Чичо Оги ще прави търгово по всички обявени масмедии и документи в БФБ или че ще разпродава пакета си от Доверие ..
        Кое от двете ;
        Ако е второто ,тогава ще обсъждаме твоето съждение....?
        Нали не е нормално да правиш търгово и да продаваш акциите си който ти трябват да минеш дадена граница...
        Според мен трябваше въпроса да бъда насочен към чичо Оги за манипулациите ама ви е страх...
        ..
        Тук според мен хората си разпродават част от портфейлите за да намалят риска. А за Донев ами той ни гледа сеира в момента.

        Това което движеше цената на горе бяха добри резултати, нови бизнеси, и да търговото. Не е в никакъв случай само търговото!!!

        Явно не е искал търговото да е в момента но пък е продал на доста по висока цена и то най вероятно на свързани фирми.




        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto
          https://youtu.be/LJcAysOcXuo?t=758 от 12:40 то би трябвало и линка от там да стартира
          Човекът разглежда като пример само една акция (на Епъл) като отчита мин-макс в период от около .... половин месец. То това е съизмеримо с форекс на часов чарт ))) Не става така, не може да ме убеди по този начин. Дори и там се вижда обаче че 2 от 3 случая са валидни фибоначи съвпадения - какъв ужас че е не 100% нали. Тук мисля, че е добре да се упомене, че когато се говори за техника, всяка теза е в някакъв доверителен интервал с някаква вероятност!!!! Не може така да се каже - работи или не работи (двата крайни случая) Разбира се че работи (примерно с 60%) или не работи (съответно с 40%) Има модели в тех-анализа които гонят 80% вероятност. Зад тези изследвания на моделите стоят хиляди опити. Т.е. никой не твърди еди кое си със 100%, а че в определени моменти може значително да изведе по-успешен извод, уповавайки се дори на чиста статистика. Освен това дали нивото на фибоначи е стигнато с +-10% не е особен проблем. Така че да обобщим - не говорим за движения от половин месец, не говорим за една акция или 10 или 100, а за повече, когато очакваме нещо то е с вероятност по-голяма от 50% )))) Разбира се работата учи, опита също. КОйто ги няма най-лесно е да започне да опровергава, но няма проблем - минали сме ги тея етапи ще го разберем)))) Може да напомним, че това с вероятностите не е нещо толкова непрактично, щом дори и физиците знаят за случая с котката на шрьодингер, хем жива хем нежива едновременно, за да опровергае %-тната теория, но въпреки всичко на квантов принцип работят полупроводниците, лазерите и т.н. ))))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Преди време избягна търговото по същия начин , сега е помъдрял обяви че ще прави търгово и до какви висоти стигна акцията....
            може и това да е ключа....
            чакам баткото и сашкото да се включат. единия помпа с "официална" дезинформация рибоците, другият препуска дрогиран по темите :P
            да не стане тук като някое от ужилванията: Трейс, всичко 2007, Каолин, КТБ и т.н.
            щото някои направихме добри парички при Доверието от 1 та на 12-13. сега каквао ли ще се стане..... батето и чичото само знаят

            Коментар


            • Монти е от хората с различна гледна точка и си мисля, че интересни мнения дава. Мисля си също, че за да има търгово цените трябва да паднат за да е изгодно за г-н Донев и Софарма, но в даден момент инвеститорите ще купуват защото виждат потенциал и в самостоятелното представяне на дружеството. В момента сме на форуърд P/E около 7 по данни от отчета за дейността (там има направени прогнози за 5 години, но аз използвам същия темп на растеж за да прибавя още години и не знам доколко е ок такова нещо, но го правя за да имам някаква прогноза) без да се взимат предвид резултатите от Веко защото неговото придобиване беше след направата на прогнозните резултати на дружеството.
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                подарък викаш, а!? от какво естество БИ БИЛ този подарък!? някоя кожена палка някъде някому!?
                Преди време избягна търговото по същия начин , сега е помъдрял обяви че ще прави търгово и до какви висоти стигна акцията....
                може и това да е ключа....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  ....
                  Тук се влизаше заради близкото търгово и бързата печалба ,в момента като се разбра първата вълна от спекуланти излезна , сега се чакат дали пък няма да се реши Чиччо Оги да направи подарък на тези нива или по горни нива ,и като разберат че няма ще излезе и втората вълна до колкото може и както може...
                  Същото в момента се забелязва и във ФИБ...
                  Т....
                  подарък викаш, а!? от какво естество БИ БИЛ този подарък!? някоя кожена палка някъде някому!?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    на Монти конспиративните теории и за фирми бушони са си чиста манипулация!!!
                    Чакай сега ,аз съм на ваша страна...
                    Или приемаш че Чичо Оги ще прави търгово по всички обявени масмедии и документи в БФБ или че ще разпродава пакета си от Доверие ..
                    Кое от двете ;
                    Ако е второто ,тогава ще обсъждаме твоето съждение....?
                    Нали не е нормално да правиш търгово и да продаваш акциите си който ти трябват да минеш дадена граница...
                    Според мен трябваше въпроса да бъда насочен към чичо Оги за манипулациите ама ви е страх...
                    ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                      Монти, защо според теб ако ще прави търгово, то ще е след поне 10 месеца?
                      Лично мнение ..
                      Там при търговото има един срок от 6 месеца и най високото на колко е купувал търгообявителя...
                      Кога ще реши Чичо Оги да си ги купи обратно ....ами като се успокоят нещата...
                      Той е обявил че не е на дневен ред ...
                      за мен това означава другата година ,за него и повече може...
                      Не е препоръка...
                      ПП.
                      Тук се влизаше заради близкото търгово и бързата печалба ,в момента като се разбра първата вълна от спекуланти излезна , сега се чакат дали пък няма да се реши Чиччо Оги да направи подарък на тези нива или по горни нива ,и като разберат че няма ще излезе и втората вълна до колкото може и както може...
                      Същото в момента се забелязва и във ФИБ...
                      Там не можеш си продаде акциите на нормална цена ,мажо купува по 100 бр на горно ниво, но толкова...
                      Друга ударена артия е Неон , ЕУБГ.,Капачките ...и там изчезнаха спекулантите ..
                      Насочиха се към ХИМ и ЧЕЗ ,Монбат ,Планината ,Фармата но до колко ще върви и там търговията ..?
                      Пак не е препоръка...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Срещаш мнения... от кого... видял ли си му сметките, знае ли изобщо кои са нивата или как да ги смята!?!? Защото ако го е правил, мисля, че ще е на различно мнение!!!)))) Фибоначи нивата според мен не само работят, но изобщо са и най-работещите спрямо всички други (и на бфб също) Ако ми кажеш кое от техниката работи повече ще съм благодарно))))
                        https://youtu.be/LJcAysOcXuo?t=758
                        от 12:40 то би трябвало и линка от там да стартира
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                          Поздравявам всички с една песничка https://m.youtube.com/watch?v=WRFWb0rDm3s
                          тук става дума за стопове а не за чичо!!! От кой брокер би търгувал той? от Елана? Аз от Елана не виждам много сделки!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto
                            срещам информации изследвания в нета, че нивата на фибоначи не работят, като най-успешно от тях е 50%, което всъщност не е от редицата на бфб-то работят ли?
                            Срещаш мнения... от кого... видял ли си му сметките, знае ли изобщо кои са нивата или как да ги смята!?!? Защото ако го е правил, мисля, че ще е на различно мнение!!!)))) Фибоначи нивата според мен не само работят, но изобщо са и най-работещите спрямо всички други (и на бфб също) Ако ми кажеш кое от техниката работи повече ще съм благодарно))))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Поздравявам всички с една песничка https://m.youtube.com/watch?v=WRFWb0rDm3s
                              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Моето виждане по чарт е доста различно - папирата беше 0,70 стинки до септември 2016, после след 6-7 месеца се умножи х3 и стигна до макса от 2,18 през април 2017. Доказано е (уейвлет-анализ) че периодиката на бфб към момента е 6 месеца при немалка достоверност (с ивестната условност че бфб е все пак на 15-20 г.) (разбира се 6 месеца може да се сметнат и в часове = 6*30,5*24, но дали ще работим с големи числа или единици е излишно да се обременяваме с допълнителни изчисления, по-важна е логиката) И така ако допуснем че макса скоро няма да се надхвърля, като се съобразим, че са минали 6 месеца екстремен ръст и цената се е умножила по 3 за периода най-логичното е малко да си почине и ръста и цената ))))) т.е. "корекция" )))) Беше време когато батето я наричаше "здравословна" )))))) И така за мен през следващите месеци е по-вероятно котировките да се съобразят с първо или второ ниво на фибоначи - F(38%) = 1,62 съответно F(62%)=1,26))))) Естествено че има и поднива, но да не ускложняваме, Разбира се това не може да се случи за час или два или двайсе дори)))) При очаквано време от месеци да се оформят цените се учидих че толкова бързо решихте входа )))) Да не стане от входа на изхода (стоп лоса) и да има обратен ефект)))) Не е препоръка!!!))))
                                срещам информации изследвания в нета, че нивата на фибоначи не работят, като най-успешно от тях е 50%, което всъщност не е от редицата
                                на бфб-то работят ли?
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X