IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега е втора по значимост в страната.
    С добри управление, продукти, имидж и прочее, може и първа позиция да заеме.
    Сега важното е, цената на холдинга да достигне
    реалистични измерения спрямо новия състав, в който и диапазон да е това, още не си го представям.
    Last edited by stabwound; 23.02.2019, 16:25.
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Прегледах отчетите за 2016г и 2017г.
      Банката не е голяма по нашите разбирания.
      Ако се управлява добре, разумно и без излишни рискове - след 5 години ще може да се препродаде за около 300 мил евро - 100% от капитала.
      Но може и да продължи да се развива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Не знам доколко е проблемна, ма като се има предвид цената и липсата дори и на румънски интерес - вероятно си има бая риск.
        Мен ми е по интересно друго, изглежда че чичката бая го е закъсал за да се захване с най бедната страна в Европа, тройно по бедна и от Куба и на едно ниво с Палестина и Никарагуа.
        Или просто има някаква далавера де той само си я знай.
        За същите пари можеше да има мажо пакет и в цкб примерно, по пазарна, не че някой щеше да му даде, абсурд....
        Те от микробанки го отрязаха даже, пък какво остава за по големи.
        Предложението ти за алтернативна инвестиция е доста абсурдно !!! Никой не би го направил това - със собствени пари !!!
        Или се шегуваш или нещо не разбираш от банки !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
          Pipbel, хората в Молдова общо взето са много по-богати в сравнение с Куба.
          Mи не знам, Куба съм не бил, Молдова- да, макар и преди доооста години, бая мизерия ми се стори още тогава.
          Иначе ЦРУ-то казва :
          List of countries by GDP (PPP) per capita

          Moldova 5,700 2017 est.
          Cuba 11,900 2016 est.
          Bulgaria 21,600 2017 est

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

            Най-добре е, да излезе информация от Доверие, така че да се сравнява още преди старта разваля имиджа..
            Днес е 22ри, тоест крайния срок за финализиране на придобиването, както казват молдовските медии.
            Едва ли публичната компания ще пропусне да съобщи за промени в структурата си.
            http://www.infotag.md/m9_finances/272696/
            Last edited by Ivan2015; 22.02.2019, 17:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              Статията подвежда, това че е сключила предварителен договор не значи че е Доверие е придобил дела в Молдинконбанк.
              Може и да не бъде финализирана сделката, особено ако в неделя се случи нещо непредвидено на изборите. Самият факт че бързат в последните дни преди изборите, говори за реализиране на схема, и още повече навежда на мисълта за финансирането, изразено по-долу! Възможно е Доверие просто да опосредства реализиране на сделката в полза на други интереси.
              Просот така става когато не си прозрачен и открит по отношение на ативността си!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                Най-добре е, да излезе информация от Доверие, така че да се сравнява още преди старта разваля имиджа..
                Днес е 22ри, тоест крайния срок за финализиране на придобиването, както казват молдовските медии.
                Едва ли публичната компания ще пропусне да съобщи за промени в структурата си.
                Напълно неразбираемо е защо Доверие досега не обяви публично как възнамерява да финансира придобиването!
                Точно това и навежда на мисълта за практики, които със сигурност не са табу!

                Коментар


                • http://www.banker.bg/finansov-dnevni...moldindconbank
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                    Нищо подобно, повечето банки не са, но тези двете цитиране по-долу, без съмнение са!

                    Никой не е обявявал за табу покупката на тази банка, просто факта че не е обявено как ще се осигури финансирането, а изглежда сделката предстои да се финализира, води до предположения че най-вероятно е осигурено от самата банка. Молдовската е идентична с КТБ, и затова е нормално да предположим че и практиките им са еднакви. Както Василев придобиваше дял в банката с финансиране от самата банка, вероятно и Доверие по същият начин ще финансира покупката.
                    За какви табута говориш, това са известни практики, не са табу, особено в България!
                    Най-добре е, да излезе информация от Доверие, така че да се сравнява още преди старта разваля имиджа..
                    Днес е 22ри, тоест крайния срок за финализиране на придобиването, както казват молдовските медии.
                    Едва ли публичната компания ще пропусне да съобщи за промени в структурата си.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                      Да, всички банки са КТБ, давай да забраняваме банките и търговията с книжата им и направо и борсата да затваряме..

                      Каквото и да излезе като предизвикателство в предприемачеството, да го обявяваме за табу!
                      Нищо подобно, повечето банки не са, но тези двете цитиране по-долу, без съмнение са!

                      Никой не е обявявал за табу покупката на тази банка, просто факта че не е обявено как ще се осигури финансирането, а изглежда сделката предстои да се финализира, води до предположения че най-вероятно е осигурено от самата банка. Молдовската е идентична с КТБ, и затова е нормално да предположим че и практиките им са еднакви. Както Василев придобиваше дял в банката с финансиране от самата банка, вероятно и Доверие по същият начин ще финансира покупката.
                      За какви табута говориш, това са известни практики, не са табу, особено в България!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                        Да, прав си, и КТБ имаше печалба, сигурно затова и Василев се беше захванал с нея!
                        Да, всички банки са КТБ, давай да забраняваме банките и търговията с книжата им и направо и борсата да затваряме..

                        Каквото и да излезе като предизвикателство в предприемачеството, да го обявяваме за табу!
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                          Най-вероятно се е захванал заради печалбата, сериозна причина ми се вижда.
                          Да, прав си, и КТБ имаше печалба, сигурно затова и Василев се беше захванал с нея!

                          Коментар


                          • Pipbel, хората в Молдова общо взето са много по-богати в сравнение с Куба.
                            Тази молдовска банка, която може да бъде купена от Доверие, бе замесена в скандал с пране на пари. Според медии руски граждани са изнесли милиарди долари от Русия, като част от парите, изнесени от Русия, са минали през сметки в тази банка. Ако сега Доверие купи тази банка, то възможно е след време тази банка да се препродаде с печалба. През 2018г. тази банка е имала значителна печалба.
                            През 2018г. нетната печалба на тази банка е била 500 344 521 молдовски леи.
                            https://www.bnm.md/ru/content/licenz...ubliki-moldova
                            Текущата цена на акциите на Доверие е все още сравнително атрактивна за покупки, но мнението ми не е препоръка за покупка на акции, тъй като в краткосрочен план е трудно да се прогнозира дали цената на акциите ще продължи да се покачва.
                            https://www.mediapool.bg/fondat-na-r...ews288968.html
                            Last edited by Ivan2015; 22.02.2019, 17:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Не знам доколко е проблемна, ма като се има предвид цената и липсата дори и на румънски интерес - вероятно си има бая риск.
                              Мен ми е по интересно друго, изглежда че чичката бая го е закъсал за да се захване с най бедната страна в Европа, тройно по бедна и от Куба и на едно ниво с Палестина и Никарагуа.
                              Или просто има някаква далавера де той само си я знай.
                              За същите пари можеше да има мажо пакет и в цкб примерно, по пазарна, не че някой щеше да му даде, абсурд....
                              Те от микробанки го отрязаха даже, пък какво остава за по големи.
                              Най-вероятно се е захванал заради печалбата, сериозна причина ми се вижда.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Не знам доколко е проблемна, ма като се има предвид цената и липсата дори и на румънски интерес - вероятно си има бая риск.
                                Мен ми е по интересно друго, изглежда че чичката бая го е закъсал за да се захване с най бедната страна в Европа, тройно по бедна и от Куба и на едно ниво с Палестина и Никарагуа.
                                Или просто има някаква далавера де той само си я знай.
                                За същите пари можеше да има мажо пакет и в цкб примерно, по пазарна, не че някой щеше да му даде, абсурд....
                                Те от микробанки го отрязаха даже, пък какво остава за по големи.
                                А някой разбра ли откъде ще са парите за покупката, самата молдовска банка ли ги кредитира?
                                Банката е молдовския вариант на КТБ, със сигурност и практиките са такива!

                                Коментар

                                Working...
                                X