IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
    ......... цената на акциите на Доверие Обединен холдинг е доста по-атрактивна в сравнение с цената на акциите на Софарма, но мнението ми не е препоръка за покупка на акции, защото е трудно да се прогнозира дали в краткосрочен план цената на акциите на Доверие Обединен холдинг ще се покачи.
    Цената на акциите на Доверия е доста по-атрактивна, защото бизнеса резултатите на Доверие през годините е твърде неатрактивен, особено ако го сравняваш /доколкото са сравними/ със Софарма!

    Коментар


    • Монте, ако искаш да громиш комунистите в темата "Политика", то аз не съм против това твое желание.
      Аз вече писах, че Молдиндконбанк е била замесена в скандал с пране на пари. Писах и че според медии руски граждани са изнесли милиарди долари от Русия, като част от парите изнесени от Русия са минали през тази банка. Може би това една от причините за сравнително ниската цена, на която са се предлагали за продажба 63,89 % от акциите на банката. Писах, че през 2018г. нетната печалба на банката е била
      500 344 221 молдовски леи, което превърнато в български пари е над 50 милиона лева.
      Според мен независимо дали Доверие Обединен холдинг ще придобият или не дял от тази молдовска банка, цената на акциите на Доверие Обединен холдинг е доста по-атрактивна в сравнение с цената на акциите на Софарма, но мнението ми не е препоръка за покупка на акции, защото е трудно да се прогнозира дали в краткосрочен план цената на акциите на Доверие Обединен холдинг ще се покачи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение



        Според кубински данни през 2016г. номиналният брутен вътрешен продукт на Куба е бил 91 370 000 000 кубински песо, а курсът на кубинското песо е 25 кубински песо за 1 щатски долар. Може да се изчисли, че номиналният брутен вътрешен продукт на Молдова е по-голям в сравнение с Куба.
        Средната заплата в Молдова е над 10 пъти по-висока в сравнение с Куба.

        Може да се окаже, че да се купи на сравнително ниска цена 63,89 % от молдовската банка Молдинконбанк не е лоша инвестиция.

        Според мен в дългосрочен план е възможно цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг да се покачи. Според мен цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг е доста по атрактивна в сравнение с цената на акциите на Софарма, но мнението ми не е препоръка за покупка на акции, защото е трудно да се прогнозира дали цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг ще продължи да се покачва.
        Иване ,що не си пишеш в политика и хвалиш Герб и громиш комунистите а си дошъл анализи на Молдова да правиш.....а даже и банките си им захванал....
        Ако нещо е мноооого Убаво ще има търсене ,нЕма ли такова има нещо гнило....
        Та така

        Коментар


        • [QUOTE=Ivan2015;n3445243]
          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Mи не знам, Куба съм не бил, Молдова- да, макар и преди доооста години, бая мизерия ми се стори още тогава.



          Според кубински данни през 2016г. номиналният брутен вътрешен продукт на Куба е бил 91 370 000 000 кубински песо, а курсът на кубинското песо е 25 кубински песо за 1 щатски долар. Може да се изчисли, че номиналният брутен вътрешен продукт на Молдова е по-голям в сравнение с Куба.
          Средната заплата в Молдова е над 10 пъти по-висока в сравнение с Куба.

          Може да се окаже, че да се купи на сравнително ниска цена 63,89 % от молдовската банка Молдинконбанк не е лоша инвестиция.

          Според мен в дългосрочен план е възможно цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг да се покачи. Според мен цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг е доста по атрактивна в сравнение с цената на акциите на Софарма, но мнението ми не е препоръка за покупка на акции, защото е трудно да се прогнозира дали цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг ще продължи да се покачва.
          Нищо не пречи на двете цени да се доближат за по атрактивни сравнения.
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • [QUOTE=pipbel;n3444960]

            Mи не знам, Куба съм не бил, Молдова- да, макар и преди доооста години, бая мизерия ми се стори още тогава.



            Според кубински данни през 2016г. номиналният брутен вътрешен продукт на Куба е бил 91 370 000 000 кубински песо, а курсът на кубинското песо е 25 кубински песо за 1 щатски долар. Може да се изчисли, че номиналният брутен вътрешен продукт на Молдова е по-голям в сравнение с Куба.
            Средната заплата в Молдова е над 10 пъти по-висока в сравнение с Куба.

            Може да се окаже, че да се купи на сравнително ниска цена 63,89 % от молдовската банка Молдинконбанк не е лоша инвестиция.

            Според мен в дългосрочен план е възможно цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг да се покачи. Според мен цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг е доста по атрактивна в сравнение с цената на акциите на Софарма, но мнението ми не е препоръка за покупка на акции, защото е трудно да се прогнозира дали цената на акциите на Доверие - Обединен холдинг ще продължи да се покачва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Напълно съм съгласен но остава въпроса дали в Доверие имат капацитет да управляват и развиват банка? Сделката изглежда много изгодна, но сякаш е време да се опитат да намерят фокуса си. Занимават се с какво ли не? Шивашка промишленост със смешни обеми, вино, строителство, прах за пране. Това само отнема време на мениджмънта. Аз бих разкарал дреболиите и бих съсредоточил усилията си там където съм силен. Това, че Молдова била бедна не е проблем а възможност. Те са там където ние бяхме през 1997 г. След Македония ми изглежда най-прерспективния пазар но с огромен политически риск.
              За мен най-интересното е как би изглеждал първият консолидиран отчет с банка вътре и какво би било поведението на дребният ритейл, който притежава други не дивиденти акции с пъти по-високи коефициенти? Ще има ли отлив от всякакви боклуци в посока към Доверие и в средносрочен план до какви стойности на П/Е, П/Б, ЕВ/ЕБИТДА ... ще се кротне Доверие.
              В момента най важно е да кажат как ще се финансира покупката на банката и какви промени в структурата ще се предприемат. Здравните услуги ще останат ли или ще бъдат продадени? А и нека има официална информация за покупка на акциите на банката защото все още няма такава.

              Отлив от всякакви акции боклуци на БФБ където има 'pump and dump' ще има в момента в който се усети пазарът че царят е гол и схемата е изпята песен. Няма и много новобранци да се хванат на номерът. Реално пазарът търси дивидент или ако няма такъв акции с добри мажоритари които може да дадат дивидент в бъдеще.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Прегледах отчетите за 2016г и 2017г.
                Банката не е голяма по нашите разбирания.
                Ако се управлява добре, разумно и без излишни рискове - след 5 години ще може да се препродаде за около 300 мил евро - 100% от капитала.
                Но може и да продължи да се развива.
                Напълно съм съгласен но остава въпроса дали в Доверие имат капацитет да управляват и развиват банка? Сделката изглежда много изгодна, но сякаш е време да се опитат да намерят фокуса си. Занимават се с какво ли не? Шивашка промишленост със смешни обеми, вино, строителство, прах за пране. Това само отнема време на мениджмънта. Аз бих разкарал дреболиите и бих съсредоточил усилията си там където съм силен. Това, че Молдова била бедна не е проблем а възможност. Те са там където ние бяхме през 1997 г. След Македония ми изглежда най-прерспективния пазар но с огромен политически риск.
                За мен най-интересното е как би изглеждал първият консолидиран отчет с банка вътре и какво би било поведението на дребният ритейл, който притежава други не дивиденти акции с пъти по-високи коефициенти? Ще има ли отлив от всякакви боклуци в посока към Доверие и в средносрочен план до какви стойности на П/Е, П/Б, ЕВ/ЕБИТДА ... ще се кротне Доверие.

                Коментар


                • Сега е втора по значимост в страната.
                  С добри управление, продукти, имидж и прочее, може и първа позиция да заеме.
                  Сега важното е, цената на холдинга да достигне
                  реалистични измерения спрямо новия състав, в който и диапазон да е това, още не си го представям.
                  Last edited by stabwound; 23.02.2019, 17:25.
                  М.... . ш..... ..й.о!

                  Коментар


                  • Прегледах отчетите за 2016г и 2017г.
                    Банката не е голяма по нашите разбирания.
                    Ако се управлява добре, разумно и без излишни рискове - след 5 години ще може да се препродаде за около 300 мил евро - 100% от капитала.
                    Но може и да продължи да се развива.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Не знам доколко е проблемна, ма като се има предвид цената и липсата дори и на румънски интерес - вероятно си има бая риск.
                      Мен ми е по интересно друго, изглежда че чичката бая го е закъсал за да се захване с най бедната страна в Европа, тройно по бедна и от Куба и на едно ниво с Палестина и Никарагуа.
                      Или просто има някаква далавера де той само си я знай.
                      За същите пари можеше да има мажо пакет и в цкб примерно, по пазарна, не че някой щеше да му даде, абсурд....
                      Те от микробанки го отрязаха даже, пък какво остава за по големи.
                      Предложението ти за алтернативна инвестиция е доста абсурдно !!! Никой не би го направил това - със собствени пари !!!
                      Или се шегуваш или нещо не разбираш от банки !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                        Pipbel, хората в Молдова общо взето са много по-богати в сравнение с Куба.
                        Mи не знам, Куба съм не бил, Молдова- да, макар и преди доооста години, бая мизерия ми се стори още тогава.
                        Иначе ЦРУ-то казва :
                        List of countries by GDP (PPP) per capita

                        Moldova 5,700 2017 est.
                        Cuba 11,900 2016 est.
                        Bulgaria 21,600 2017 est

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                          Най-добре е, да излезе информация от Доверие, така че да се сравнява още преди старта разваля имиджа..
                          Днес е 22ри, тоест крайния срок за финализиране на придобиването, както казват молдовските медии.
                          Едва ли публичната компания ще пропусне да съобщи за промени в структурата си.
                          http://www.infotag.md/m9_finances/272696/
                          Last edited by Ivan2015; 22.02.2019, 18:50.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                            Статията подвежда, това че е сключила предварителен договор не значи че е Доверие е придобил дела в Молдинконбанк.
                            Може и да не бъде финализирана сделката, особено ако в неделя се случи нещо непредвидено на изборите. Самият факт че бързат в последните дни преди изборите, говори за реализиране на схема, и още повече навежда на мисълта за финансирането, изразено по-долу! Възможно е Доверие просто да опосредства реализиране на сделката в полза на други интереси.
                            Просот така става когато не си прозрачен и открит по отношение на ативността си!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                              Най-добре е, да излезе информация от Доверие, така че да се сравнява още преди старта разваля имиджа..
                              Днес е 22ри, тоест крайния срок за финализиране на придобиването, както казват молдовските медии.
                              Едва ли публичната компания ще пропусне да съобщи за промени в структурата си.
                              Напълно неразбираемо е защо Доверие досега не обяви публично как възнамерява да финансира придобиването!
                              Точно това и навежда на мисълта за практики, които със сигурност не са табу!

                              Коментар


                              • http://www.banker.bg/finansov-dnevni...moldindconbank
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X