IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Копуват защото два пъти някой дигна цената до 5,80 аз също взех по 500 но сега ме няма защото вече сантимента се променя на около тези цени в полза на 4,0 на първо време...
    Задържи ли на едно място (две три седмици), изведнъж ще се сетят, че трябва да напускат кораба.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      ....... в полза на 4,0 на първо време...

      Защо взе като чакаш 4 на първо време?
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

        Все още от ляво са повече. Ще видим.
        Копуват защото два пъти някой дигна цената до 5,80 аз също взех по 500 но сега ме няма защото вече сантимента се променя на около тези цени в полза на 4,0 на първо време...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Греъм , а аз си мисля че кОпувачите вече са кът и по тази позиция.....почва навиването и ако няма успех ,кой пръв ще напусне кораба....да не уточняваме степента на пробойната...
          Все още от ляво са повече. Ще видим.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            Дотук са продавачите така или иначе. Нямат сили за повече.Си мисля аз
            Греъм , а аз си мисля че кОпувачите вече са кът и по тази позиция.....почва навиването и ако няма успех ,кой пръв ще напусне кораба....да не уточняваме степента на пробойната...

            Коментар


            • Дотук са продавачите така или иначе. Нямат сили за повече.Си мисля аз
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                Много точно казано, тоя ръст тук, и последващ ако има ще го изиграят само тези които има вътрешна информация. Останалите само ще гледат, защото няма на каква база да оценяват.
                Хаха, големи лузъри голямо нещо
                Ако спечеля - значи съм егати пича, ако не спечеля, а другите печелят - те имат вътрешна информация. Великииии!

                Информацията е на масата, рисковете са налице, потенциалните повече от добри доходности според мен също. Вече въпросът е иска ли човек тук или си има по-добри позиции дето иска да си рискува парите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                  Много точно казано, тоя ръст тук, и последващ ако има ще го изиграят само тези които има вътрешна информация. Останалите само ще гледат, защото няма на каква база да оценяват.
                  Е то това с вътрешната информация е по дефолт за всикчи позиции. На БФБ е така.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    не се хващай на думите "скубене на косите" в прекия смисъл на думата ...... казвам го образно ....... иначе всеки ден покрай нас минават хиляди възможности за инвестиция и никой не е в състояние да "хване" всяка една от тях...

                    аз самия бях сигурен, че акцията ще струва 10 лв. и все още смятам, че това ще се случи, но както не веднъж съм писал ........ не играя комар с човек (в случая с чичо) който се явява банка, раздава картите, а отгоре на всичко картите които раздава са белязани ....... комарджиите ще ме разберат какво пиша...

                    нямам акции тук, не съм имал и няма да имам!!!

                    не е препоръка
                    Много точно казано, тоя ръст тук, и последващ ако има ще го изиграят само тези които има вътрешна информация. Останалите само ще гледат, защото няма на каква база да оценяват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                      правилно е всеки да играе своята игра
                      мога да ти дам 3 примера за неща които съм изпуснал
                      Холдинг Пътища 1000 пъти
                      биткойн хиляди пъти
                      Тесла, майчем 50 пъти
                      ако човек има дълга инвестиционна кариера
                      ще има време и да хване и да изпусне
                      стига да вярва че е неговото
                      а не юруж на доматите, защото стадото така каза и във форума пишело
                      никой за нищо няма да си скубе косите
                      спокойно
                      всичко е наред
                      всичко е виждано и пак ще се вижда (случва)
                      не се хващай на думите "скубене на косите" в прекия смисъл на думата ...... казвам го образно ....... иначе всеки ден покрай нас минават хиляди възможности за инвестиция и никой не е в състояние да "хване" всяка една от тях...

                      аз самия бях сигурен, че акцията ще струва 10 лв. и все още смятам, че това ще се случи, но както не веднъж съм писал ........ не играя комар с човек (в случая с чичо) който се явява банка, раздава картите, а отгоре на всичко картите които раздава са белязани ....... комарджиите ще ме разберат какво пиша...

                      нямам акции тук, не съм имал и няма да имам!!!

                      не е препоръка
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                        тука доста хора ще си скубят косите, че не оцениха правилно възможностите пред акцията след придобиване на банката и доста време още ще си хейтват на воля

                        не е препоръка
                        правилно е всеки да играе своята игра
                        мога да ти дам 3 примера за неща които съм изпуснал
                        Холдинг Пътища 1000 пъти
                        биткойн хиляди пъти
                        Тесла, майчем 50 пъти
                        ако човек има дълга инвестиционна кариера
                        ще има време и да хване и да изпусне
                        стига да вярва че е неговото
                        а не юруж на доматите, защото стадото така каза и във форума пишело
                        никой за нищо няма да си скубе косите
                        спокойно
                        всичко е наред
                        всичко е виждано и пак ще се вижда (случва)
                        Last edited by mpy_yordanov; 19.02.2020, 19:33.

                        Коментар


                        • тука доста хора ще си скубят косите, че не оцениха правилно възможностите пред акцията след придобиване на банката и доста време още ще си хейтват на воля

                          не е препоръка
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                            Е, той due diligence не се ли прави преди да купиш?!
                            Дори и да е имало, е минала почти година.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Днес се сетих за още един нюанс. Като влезеш като нов собственик си длъжен да направиш ревизия и да кажеш, че стария собственик ти е оставил положение Х и оттам си ти. А не след 2 години да кажеш "тези обезценки са заради стария". Но тук ако подходят консервативно с обезценки на входа ще обидят централната банка, което е недопустимо. Така че филмът ще е много интересен. Разбира се може да има и реинтегриране на провизии и да се отчете извънредна печалба. Дай боже.

                              Запасяваме се с уиски,бадеми, семки и гледаме мача.

                              Не е препоръка за покупко продажба, имам една акция.
                              При първоначалната консолидация е задължително да бъде направена оценка на нетните активи на придобиваното дружество, за да бъде отчетена репутация или както е по-вероятно в този случай, отрицателна репутация, тоест директна печалба в отчета за приходи и разходи. Така че най-вероятно тази оценка ще върви и с някакъв вид due diligence. За мен най-важното е каква е тази оценка, защото ако тя е близка до счетоводната стойност на капитала, то печалбата в консолидирания отчет ще е по-голяма от пазарната капитализация на Доверие. И както казваш ти – дали биха обидили централната банка с оценка много по-ниска от счетоводната стойност на капитала? И дали не е опасно да кажеш, че оценката на капитала е по-ниска от отчетената стойност, защото каква е тогава капиталовата ти адекватност?

                              Коментар


                              • Тук днес е по спокойно. При Хим и ЦКБ е по интезнвивно.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X