IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

    Фонд меринджеи? Ти сериозно ли си мислиш, че някой друг освен фирми свързани с Донев и Радев и 20-30 спекуланти купуват тук? Фонд мениджъри??? Може би пенсионни фондове или договорни фондове??? Хубаво е да мечтаем!

    Не случайно Доверие е на второ място в годишната класация на Капитал. Далеч съм от мисълта че точно малки спекуланти които нямат много кеш движат цената. Малките по скоро продават за да купят някоя от падащите банки или химимпорт и сие. Тази стратегия се вижда че от доста време не работи защото спадът на БФБ продължава а Доверие продължава да расте.

    https://www.capital.bg/moiat_capital...cii_na_2020_g/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      И аз не съм безгрешен. Тези милиони в първия отчет са ясни от самото начало че ще ги видим при покупка на цена под половината от бук валю. А кой крив и кой прав в сметките само времето ще покаже

      Времето единствено може да докаже колко нелогичен е нашия пазар. Писах по-долу как навремето увеличения за сметка на резервите се приемаше за супер новина. Та не изключвам в делириума ви да го напомпате с още няколко лева на акция. Това единствено ще докаже глупостта на БГ инвеститора!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Мисля че всеки който разбира от финанси и има пари няма да обърне внимание на изчисленията на мечето. Важно е фонд мениджърите как си правят сметките а вече имат конкретни цифри с които да работят. Аз лично очаквам компанията да заеме 2 място по тегло в Софикс в близко бъдеще и да укрепи Софикс да не пада под 500.
        Фонд меринджеи? Ти сериозно ли си мислиш, че някой друг освен фирми свързани с Донев и Радев и 20-30 спекуланти купуват тук? Фонд мениджъри??? Може би пенсионни фондове или договорни фондове??? Хубаво е да мечтаем!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

          "В бъдещето тъмно той гледаше ясно.
          Той любеше свойто "Доверие" красно."

          +1

          "В бъдещето тъмно той гледаше ясно.
          И бранеше своето "Доверие" страстно."

          извинявам се за моя прочит
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            Важно е фонд мениджърите как си правят сметките а вече имат конкретни цифри с които да работят. Аз лично очаквам компанията да заеме 2 място по тегло в Софикс в близко бъдеще и да укрепи Софикс да не пада под 500.
            "В бъдещето тъмно той гледаше ясно.
            Той любеше свойто "Доверие" красно."

            Не се сдържах, прощавайте(нали си му е ден)
            Колкото до фондовете ...те пропуснаха питомното, едва ли ще гонят дивото.
            Септември и декември ю.л. са все по 48, а бяха 59 преди 2 години.
            От по-високия фф ще нарасне и теглото в индекса, но за второ място трябва да прескочи 7-те лева от 2005 и 2008 или ХВАР и Атера да се спъхнат.
            Е, може да увеличат и броя акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Много добре знаеш, че при EV/EBITDA, финансовите приходи и разходи не участват в ЕБИТДА, но дълга за придобиване на банката участва. Това е нелепо. Изваждаш от оценката нетният лихвен доход на банката, приходите и от такси и комисионни, но вкарваш в разходната част цялата и издръжка а в числителя към капитализацията си добавил дълга за придобиване на актива на който в оценката вкарваш разходите но не и приходите. Отделно изключваш приходите от управлението на застрахователните резерви. Така използваш неприложим метод за над 80% от дейността на дружеството. В резултат си си измислил една цифра, която искаш да покажеш пред хората, но всеки, който има хабер ще се подсмихне леко и ще те отмине. Просто аз се спрях да ти помогна. Лека.
              Мисля че всеки който разбира от финанси и има пари няма да обърне внимание на изчисленията на мечето. Важно е фонд мениджърите как си правят сметките а вече имат конкретни цифри с които да работят. Аз лично очаквам компанията да заеме 2 място по тегло в Софикс в близко бъдеще и да укрепи Софикс да не пада под 500.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                Печалбите на основния източник, както го, рече са запазени, въпреки че най-вероятно са доста разкрасени, Дори доста оптимистично е сметнато, друг е въпросът, дали методът е подходящ или не, Явно не ти отърва, но след като за хим е подходящо защо па за смешното спрямо него Доверие да не е подходящо, Двоен аршин става. Да не излезе все пак че химът може да се окаже по-подценен по текущи цени спрямо понадутото доверие, не знам, не го проверих
                Много добре знаеш, че при EV/EBITDA, финансовите приходи и разходи не участват в ЕБИТДА, но дълга за придобиване на банката участва. Това е нелепо. Изваждаш от оценката нетният лихвен доход на банката, приходите и от такси и комисионни, но вкарваш в разходната част цялата и издръжка а в числителя към капитализацията си добавил дълга за придобиване на актива на който в оценката вкарваш разходите но не и приходите. Отделно изключваш приходите от управлението на застрахователните резерви. Така използваш неприложим метод за над 80% от дейността на дружеството. В резултат си си измислил една цифра, която искаш да покажеш пред хората, но всеки, който има хабер ще се подсмихне леко и ще те отмине. Просто аз се спрях да ти помогна. Лека.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                  Печалбите на основния източник, както го, рече са запазени, въпреки че най-вероятно са доста разкрасени, Дори доста оптимистично е сметнато, друг е въпросът, дали методът е подходящ или не, Явно не ти отърва, но след като за хим е подходящо защо па за смешното спрямо него Доверие да не е подходящо, Двоен аршин става. Да не излезе все пак че химът може да се окаже по-подценен по текущи цени спрямо понадутото доверие, не знам, не го проверих
                  Да смяташ EV/EBITDA на Доверие с банка в него или на Химимпорт си е пълно безумие за мен. Не знам що си губиш времето с това. Да махаш финансовите приходи от сметките за компании, на които финансовите приходи са им основните приходи Да не говорим че и нетния дълг не знам как го смяташ - депозитите ги вземаш предвид, а кредитите не ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                    Надявах се поне хора с акъл като теб да виждат по-далече от носа си. Все пак си мислех, че разбираш от финанси от това, което съм чел от теб.
                    И аз не съм безгрешен. Тези милиони в първия отчет са ясни от самото начало че ще ги видим при покупка на цена под половината от бук валю. А кой крив и кой прав в сметките само времето ще покаже

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Избрал си метод, който умишлено изключва основният източник на печалба на дружеството, но вкарва в изчисленията кредита за закупуването на въпросният източник. Това е или тотално безхаберие или жалък опит за манипулация.
                      Печалбите на основния източник, както го, рече са запазени, въпреки че най-вероятно са доста разкрасени, Дори доста оптимистично е сметнато, друг е въпросът, дали методът е подходящ или не, Явно не ти отърва, но след като за хим е подходящо защо па за смешното спрямо него Доверие да не е подходящо, Двоен аршин става. Да не излезе все пак че химът може да се окаже по-подценен по текущи цени спрямо понадутото доверие, не знам, не го проверих
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                        Говорим за холдинг, Голям холдинг от масовата преиватизация, със 150 000 хакционера. Нали така се рекламираха пред молдовците за да стане сделката?!
                        Май не ти харесаха числата...
                        Избрал си метод, който умишлено изключва основният източник на печалба на дружеството, но вкарва в изчисленията кредита за закупуването на въпросният източник. Това е или тотално безхаберие или жалък опит за манипулация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          От кога банка се оценява по EV/EBITDA? Опитай да сметнеш JP Morgan по твоята методология. Това, което пишеш е несериозно.
                          Говорим за холдинг, Голям холдинг от масовата преиватизация, със 150 000 хакционера. Нали така се рекламираха пред молдовците за да стане сделката?!
                          Май не ти харесаха числата...
                          Я всегда буду твоим поводом напиться.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                            За ръста добре, но каквото и да си говорим при EV/Ebitda от над 18 .... цифрите сами го казват
                            Уточнявам, че в изчислението е направено допускането, че следващата годишна печалба е 70 мил. всички други неща са същите без осчетоводения еднократен ефект от собстевния капитал след сделката.
                            От кога банка се оценява по EV/EBITDA? Опитай да сметнеш JP Morgan по твоята методология. Това, което пишеш е несериозно.

                            Коментар


                            • За ръста добре, но каквото и да си говорим при EV/Ebitda от над 18 .... цифрите сами го казват
                              Уточнявам, че в изчислението е направено допускането, че следващата годишна печалба е 70 мил. всички други неща са същите без осчетоводения еднократен ефект от собстевния капитал след сделката.
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Греъм, не се хаби - колкото повече скача, толкова повече ярост ще виждаш насреща си, отсега да ти е ясно
                                Надявах се поне хора с акъл като теб да виждат по-далече от носа си. Все пак си мислех, че разбираш от финанси от това, което съм чел от теб.

                                Коментар

                                Working...
                                X