IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    силата на пазара е 350 хил. лв. в петък и 180 хил. лв. днес
    общо към 550 хил. лв.

    това много ли е или малко?

    Ако има увеличение, народа може ли да извади пари или увеличението ще опре до кредитора от последна инстанция (основния акционер)?
    Съоветно на каква цена ще е готов да купува той?
    При голямо увеличение има риск някой да изкупи правата и изведнъж в акционерната структура на Доверие да се появи някой неприятен човек за Молдовската централна банка. Това е съществен риск, който вероятно няма да бъде поет.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

      Написал съм Ако.
      Ако е велика дума, както се знае.
      Има доста фрази свързани с тази дума.

      Според мен дори само за да се намали дела на спящите акции, добрия (по нашенски) би направил нещо. Дори да няма нужда от кеш
      Аз бих го направил ако съм основен акционер. За теб не знам.

      Изхождам от себе си. Вероятно не съм човек с мега добро корпоративно управление. В крайна сметка нали в такъв случай се издават търгуеми права. Лошото е, че при слаб пазар тези права експайрват за 2 седмици и накрая се продават автоматично и това прави цената им под напрежение.
      Като гледам "увеличението" при ПИБ, не мерси Но ми прави впечатление, че никой от Доверие не коментира такава хипотеза /поне аз не съм чел/ а тук от време на време все за това се говори.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

        Мъро, не са ли те викали още?
        Никога няма да ме извикат! Но мисля, че на база на информацията, която имат, ще вземат оптималното решение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

          Написал съм Ако.
          Ако е велика дума, както се знае.
          Има доста фрази свързани с тази дума.

          Според мен дори само за да се намали дела на спящите акции, добрия (по нашенски) би направил нещо. Дори да няма нужда от кеш
          Аз бих го направил ако съм основен акционер. За теб не знам.

          Изхождам от себе си. Вероятно не съм човек с мега добро корпоративно управление
          Мъро, не са ли те викали още?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            A ще има ли увеличение? Или така предполага пазара?
            Написал съм Ако.
            Ако е велика дума, както се знае.
            Има доста фрази свързани с тази дума.

            Според мен дори само за да се намали дела на спящите акции, добрия (по нашенски) би направил нещо. Дори да няма нужда от кеш
            Аз бих го направил ако съм основен акционер. За теб не знам.

            Изхождам от себе си. Вероятно не съм човек с мега добро корпоративно управление. В крайна сметка нали в такъв случай се издават търгуеми права. Лошото е, че при слаб пазар тези права експайрват за 2 седмици и накрая се продават автоматично и това прави цената им под напрежение.
            Last edited by mpy_yordanov; 02.03.2020, 13:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              силата на пазара е 350 хил. лв. в петък и 180 хил. лв. днес
              общо към 550 хил. лв.

              това много ли е или малко?

              Ако има увеличение, народа може ли да извади пари или увеличението ще опре до кредитора от последна инстанция (основния акционер)?
              Съоветно на каква цена ще е готов да купува той?
              A ще има ли увеличение? Или така предполага пазара?
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • силата на пазара е 350 хил. лв. в петък и 180 хил. лв. днес
                общо към 550 хил. лв.

                това много ли е или малко?

                Ако има увеличение, народа може ли да извади пари или увеличението ще опре до кредитора от последна инстанция (основния акционер)?
                Съоветно на каква цена ще е готов да купува той?

                Коментар


                • Отчета за януари на молдинкомбанк показва 32,67 млн леи печалба https://www.micb.md/activitatea-financiara-en/. Лихвите в Молдова едва ли все ще са установени на 10%, може и да поспаднат. Но тук ми е втора позиция в портфейла с една десета от БФБ.
                  Last edited by Кисимов; 02.03.2020, 12:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                    От казване до даване има голяма разлика, колега.
                    предполагам, че е казал 0 и няма да му е проблем да го даде

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                      Ходете по. Събранията колега...Борисов каза колко ще дивидента тази година....
                      От казване до даване има голяма разлика, колега.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                        Същата новина. Някой хора ще имат време през уикенда да анализират отчета по-добре. Дивидента засега не го броя. Не мисля, че тази година ще има. Дано ме опровергаят.
                        Ходете по. Събранията колега...Борисов каза колко ще дивидента тази година....

                        Коментар


                        • Аз също съм аут, един от малкото продали на 7 лв. днес. Успех!

                          Коментар


                          • Колеги, аз съм извън борда. Добре се повозихме. Има много хляб в акцията, но мисля, че заради определени обстоятелства реших да не рискувам повече. Успех на имащите.
                            Last edited by realista; 02.03.2020, 10:33.

                            Коментар


                            • Холдингът публикува първия си отчет с активите на молдовската „Moldindconbank” S.A.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                                Не случайно Доверие е на второ място в годишната класация на Капитал. Далеч съм от мисълта че точно малки спекуланти които нямат много кеш движат цената. Малките по скоро продават за да купят някоя от падащите банки или химимпорт и сие. Тази стратегия се вижда че от доста време не работи защото спадът на БФБ продължава а Доверие продължава да расте.

                                https://www.capital.bg/moiat_capital...cii_na_2020_g/
                                хаха, не ни разсмивай от рано. Цял ден има с положителни емоции,

                                Коментар

                                Working...
                                X