IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
    Значи, излиза, че има една реална печалба, която е за данъчни нужди и друга "печалба" за публиката. Ами да кажат, колкото е реалната печалба, щото тази от 200 милеона я разбрахме вече :-)
    Хари, Доверие и Банката са отделни дружества и всяко отговоря само за себе си относно данъка, дивидента, паричните потоци и т.н. Ако те интересуват точно тези неща, трябва да четеш НЕконсолидираните отчети и ще ти стане ясно всичко, а не консолидираните. Този, от последните дни е консолидиран. Последните се публикуват, за да може "публиката" да придобие представа какво се случва с инвестициите на компанията в която са инвестирали.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

      Димек за печалбата си от банката ще се платят над 5 милиона данък?
      ...дИмек, Хари нямаш идея какво пишеш и с какво се занимаваш.... Виж някоя компания с не толкова сложни отчети
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Стига с тоя данък бе, колега! Всяко дружество, участващо в консолидацията, си е платило/ще си плати данък върху печалбата там, където оперира, и в размера, който се полага, съгласно местното законодателство.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
          Ами те я казаха официално, от банката е 69 млн лв., 77% дял има Доверие, на останалата част от Доверие я пише в отчета...
          Димек за печалбата си от банката ще се платят над 5 милиона данък?

          Коментар


          • Ами те я казаха официално, от банката е 69 млн лв., 77% дял има Доверие, на останалата част от Доверие я пише в отчета...

            Коментар


            • Значи, излиза, че има една реална печалба, която е за данъчни нужди и друга "печалба" за публиката. Ами да кажат, колкото е реалната печалба, щото тази от 200 милеона я разбрахме вече :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Интересно, данък печалба дали ще се плаща за тая пичалба от 200 милиона? 10% на толкова пари не са малко.
                Подобни въпроси показват, че не разбираш от финанси, а и от футбол.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                  Интересно, данък печалба дали ще се плаща за тая пичалба от 200 милиона? 10% на толкова пари не са малко.
                  това е интересен философски въпрос, но ако са мислили да плащат - трябваше да е в този отчет платения данък, нали?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                    Интересно, данък печалба дали ще се плаща за тая пичалба от 200 милиона? 10% на толкова пари не са малко.
                    Не, не се плаща. Защото тази “печалба е само числа в отчета. Даже тази глупост я пренесоха частично и в отчета на Софарма, та и други БГ “инвеститори се “наинвестираха” днес.

                    Коментар


                    • Интересно, данък печалба дали ще се плаща за тая пичалба от 200 милиона? 10% на толкова пари не са малко.

                      Коментар


                      • Светът, в който живеем, уж е един и същ, а ако попиташ едни хора, ще ти кажат, че е рай, а други ще ти обяснят, че е ад. Същото е и на борсата. Едни инвестират и са доволни, а други неуморимо им обясняват колко са прецакани… Безгрешни хора няма, въпросът е добрите ти решения да са повече от лошите и да бъдеш достатъчно самокритичен и мислещ. Дали аз съм такъв, не мога да кажа, но полагам някакви усилия да бъда.
                        Притежавам акции на БФБ, включително и Доверие обединен холдинг, което много харесвам и за което неведнъж миналата година съм споделял, че ми е най-тежкото в портфейла. С голяма преднина е пред останалите ми дружества по тежест. Вероятно съм пристрастен, затова не твърдя, че съм достатъчно обективен в преценката си за нещата. Нямам представа в каква посока ще се движи цената занапред. Препоръки нямам никакви. Бъдете здрави и се усмихвайте повече
                        Last edited by Татко Щърк; 02.03.2020, 15:10.
                        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Да бе, то заприличало на нормална борса. Върхът беше до петък 6.00лв, тогава проби, днес до 7.00, сега върна до 6.00, което вече трява да играе роля на подкрепа. Да видим
                          не толкова нормална, колкото ненормална Да видим

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Тука се заформят влакчета, че да могат и интрадейърите да обърнат внимание
                            Да бе, то заприличало на нормална борса. Върхът беше до петък 6.00лв, тогава проби, днес до 7.00, сега върна до 6.00, което вече трява да играе роля на подкрепа. Да видим

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              При голямо увеличение има риск някой да изкупи правата и изведнъж в акционерната структура на Доверие да се появи някой неприятен човек за Молдовската централна банка. Това е съществен риск, който вероятно няма да бъде поет.
                              хукнал е някой да ги придобива

                              Коментар


                              • Тука се заформят влакчета, че да могат и интрадейърите да обърнат внимание
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X