IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

    Е не, вече спрях да те чета, сори, Тролското ти поведение в чужди теми е вече знаково.
    Сори, ама не виждам смисъл да ти се отговаря с някаква мотивация и фактология.
    А инвестициите ти, знаем колко са печеливши. Без коментар.
    Не обичам клишетата, но многониковите сте велики, когато някой ви засегне в дитирамбите, затова ще отговоря с клише, което само по себе си е вярно - truth is hate for those who hate the truth. Живи и здрави, и най-вече успешни с инвестициите, както знаем многониковите винаги купувате на дъно и продавате на връх, не сте лузъри като някакъв си Грую. И понеже тук е пълно с фактология тип: "бе дреме ми, кво да ти отговорям" и "така е, щото е така и толкова", а аз съм трол, ще спра да пиша в темата за един месец - ето толкова ме вълнува мумифицирания чичак и неговите адепти

    НАЙ!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Ми да си жив и здрав, само да те питам, понеже не отговори на нито един от посатвените въпроси по-долу (типично тролско поведение) и директно тръгна ад хоминем (цъкни си го в нета - пак типично тролско поведение), та в този ред на мисли (и за да върна жеста) - при положение че си апокалиптик и чакаш всички да Омрем, що се набиваш в акцията, преживяла най-големия срив при първата вълна (нали чакаме втора и т.н.).

      Разбира се, парите са си твои и т.н., не споря, всеки сам решава къде и колко да се набута, аз съм взел своето решение. Химчето е друга бира (имам и химче) - но първо, не е дивидентна компания с история (от две-три години дават), второ, не е много ясно дали ще има дивидент изобщо (винаги до последно се мотат и има неясноти), трето, заделят някаква минимална част от екселската печалба (при Спиди по устав е минимум 50%), а за перЕспективите - ми при нов срив, ако има такъв, Спиди пак ще удържи с макс 10% надолу, а Химчето ще улети с нови 50% (лично мнение, неангажиращо). Да не говорим за това колко и как се развиват продажбите в нета, ерго бизнеса на Спиди. Мисля, че вече ти казах - докато навсякъде другаде има срив или спад на печалбата за Кю1, при Спиди има, глей как звучи - спад на темпа на растеж - ще ме разбереш, нали? Виж дали с арменец, или с див комуноид като чичака - всеки сам решава

      П.С. Апропо, винаги съм бил убеден, че в акциите на мумуфицирания чичак сте сектанти, но поне тук се надявах, че сте една идея по-добре - не би, същата работа. Да завърша подобаващо тогава
      НАЙ!
      Е не, вече спрях да те чета, сори, Тролското ти поведение в чужди теми е вече знаково.
      Сори, ама не виждам смисъл да ти се отговаря с някаква мотивация и фактология.
      А инвестициите ти, знаем колко са печеливши. Без коментар.
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Любопитна новина от Молдова, една модерна и развита държава: https://btvnovinite.bg/svetut/moldov...nzkrpy6YuIC66c

        Коментар


        • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

          Aма моля ти се, Имаше такава тема преди време - "ЗАщо, когато някой се набабани в някоя акция, започва веднага да я хвали във форума" ТА и твойта работа такава - Извинете че ви се намесвам, ама спидито е по-голямата работа. Ми не е,
          Спидито е един балоняк. Защо е балоняк ли, ами това е компания, която освен камионите, другото и беше под наем, Защо е жалко това ли? Ами защото със 300 мил капитализация е с 50 милиона по-скъпа от Химимпорт, който има банка за няколко милиарда, застрахователен бизнес, корабостроене, и т.н. а за капак държи почти една трета от зърнобазите в държавата.
          Печалбата е по около 100 милиона на година, Дава и дивидент., Е може ли едно никакво Спиди да е по-скъпо от Хима ? Ми да, може, Но само ако е балоняк!!!
          Е как се съизмерват активите, печалбатаи капитализацията на Хима с тези на Балоняка Спиди - Никак. Спиди в момента е с 50 милиона по-надута компания от целия ХИМ. За мижавия реален флоут на Спиди изобщо да не говорим - затова е и възможно много по-лесно да го държат в небесата. Сравнявайки тези две дружества, наблюдаваме в момента тотална борсова анпомалия. Макар, да е Абсурдно да се сравняват.. както е абсурдно и сравнението с Доверие.
          Отделно от това с арменец ортак не искам да ставам. Всеки си има право на мнението и разхода на парите.
          Ми да си жив и здрав, само да те питам, понеже не отговори на нито един от посатвените въпроси по-долу (типично тролско поведение) и директно тръгна ад хоминем (цъкни си го в нета - пак типично тролско поведение), та в този ред на мисли (и за да върна жеста) - при положение че си апокалиптик и чакаш всички да Омрем, що се набиваш в акцията, преживяла най-големия срив при първата вълна (нали чакаме втора и т.н.).

          Разбира се, парите са си твои и т.н., не споря, всеки сам решава къде и колко да се набута, аз съм взел своето решение. Химчето е друга бира (имам и химче) - но първо, не е дивидентна компания с история (от две-три години дават), второ, не е много ясно дали ще има дивидент изобщо (винаги до последно се мотат и има неясноти), трето, заделят някаква минимална част от екселската печалба (при Спиди по устав е минимум 50%), а за перЕспективите - ми при нов срив, ако има такъв, Спиди пак ще удържи с макс 10% надолу, а Химчето ще улети с нови 50% (лично мнение, неангажиращо). Да не говорим за това колко и как се развиват продажбите в нета, ерго бизнеса на Спиди. Мисля, че вече ти казах - докато навсякъде другаде има срив или спад на печалбата за Кю1, при Спиди има, глей как звучи - спад на темпа на растеж - ще ме разбереш, нали? Виж дали с арменец, или с див комуноид като чичака - всеки сам решава

          П.С. Апропо, винаги съм бил убеден, че в акциите на мумуфицирания чичак сте сектанти, но поне тук се надявах, че сте една идея по-добре - не би, същата работа. Да завърша подобаващо тогава
          НАЙ!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Хм, добре, всеки си има решение сам за себе си, като залага парите си. Аз го гледам от гледна точка на моята инвестиция през тази година - след като пренастроих портфейла си в началото на годината, реших да си купя и да заложа основно на Спиди. В началото купих на 50 кинта, после на 52, после дори на 56,50, след това на 48 и 49, с две думи средната ми е под сегашната пазарна, като съм купувал само след нова година, затова и давам този хоризонт от 3 месеца, не е изсмукан от пръстите ми, за да злепоставям великата мумия и нейните производни. Ако бях купувал Доворие, предполагам, че с моя начин на инвестиране средната ми щеше да е около 5 кинта - разбира се, аз не съм велик инвеститор като всички останали в темата, за д акупувам на дъно и да продавам на връх, при това винаги

            И сега идва веселото - Доверие ще даде ли дивидент? А какви са перЕспективите? В смисъл, понеже малкия мук беше апокалиптос и чакаще труповете по улиците, които малоумните софиянци посяха като зараза, а всички апокалиптоси чакат втората вълна и следващият локдаун - как мислите, как ще се отрази той на Доверие? Докато при Спиди кризата не е особен фактор - да, ще има спад, но на темпа на растеж - готино звучи, нали? Ма било балоняк - супер, нека е балоняк, нека продължат да дават дивиденти и да му "надуват" отчетите, нека, аз ще съм доволен. А смешката как Спиди имало само някакви таралясници на лизинг дори няма да я коментирам, то пък понеже в Молдова един страшен бизнес, пък и банката сигурно има само кламерите в офисите си, щото другото е под наем

            За финал, отново да попитам - кажете ми друга акция, която да се е с по-голям спад спрямо сегашната си цена, отколкото от върха си през настоящата година. Нека е ликвидна, по възможност. А, весело е и друго - тук цената е сред най-слабо възстановилите от спада - Химчето беше 80 стинки, качили е 30%, Трасето беше 2,10, качило е 50%, ЦКБ - като химчето, Фибанкс - 1, 50, качило е 60% и т.н. Тук беше 3,00 лева, качило е 15%. Знан, знам, това е индикация, че ще качи поне 100%, даже и повече. дано, искрено ви го желая.

            Аз ще си стоя в "балоняка" Спиди, вие чакайте да видите втората вълна на короната есента какво ще направи
            Aма моля ти се, Имаше такава тема преди време - "ЗАщо, когато някой се набабани в някоя акция, започва веднага да я хвали във форума" ТА и твойта работа такава - Извинете че ви се намесвам, ама спидито е по-голямата работа. Ми не е,
            Спидито е един балоняк. Защо е балоняк ли, ами това е компания, която освен камионите, другото и беше под наем, Защо е жалко това ли? Ами защото със 300 мил капитализация е с 50 милиона по-скъпа от Химимпорт, който има банка за няколко милиарда, застрахователен бизнес, корабостроене, и т.н. а за капак държи почти една трета от зърнобазите в държавата.
            Печалбата е по около 100 милиона на година, Дава и дивидент., Е може ли едно никакво Спиди да е по-скъпо от Хима ? Ми да, може, Но само ако е балоняк!!!
            Е как се съизмерват активите, печалбатаи капитализацията на Хима с тези на Балоняка Спиди - Никак. Спиди в момента е с 50 милиона по-надута компания от целия ХИМ. За мижавия реален флоут на Спиди изобщо да не говорим - затова е и възможно много по-лесно да го държат в небесата. Сравнявайки тези две дружества, наблюдаваме в момента тотална борсова анпомалия. Макар, да е Абсурдно да се сравняват.. както е абсурдно и сравнението с Доверие.
            Отделно от това с арменец ортак не искам да ставам. Всеки си има право на мнението и разхода на парите.
            Last edited by malkia Muk; 22.05.2020, 17:10.
            търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Най-малкото защото съм пуснал сравнение сред дружествата в Софикс, а Спиди не е там.
              E, аз пуснах. Същата работа. Няма проблеми. Всеки поддържа стратегията с парите си. За мен доверие е пъти по-подценено пред 285 милионната капитализация на спидито, не очаквам повече ръст там, съответно затова и го нямам. Успех при теб и на двете места.
              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

              Коментар


              • Хм, добре, всеки си има решение сам за себе си, като залага парите си. Аз го гледам от гледна точка на моята инвестиция през тази година - след като пренастроих портфейла си в началото на годината, реших да си купя и да заложа основно на Спиди. В началото купих на 50 кинта, после на 52, после дори на 56,50, след това на 48 и 49, с две думи средната ми е под сегашната пазарна, като съм купувал само след нова година, затова и давам този хоризонт от 3 месеца, не е изсмукан от пръстите ми, за да злепоставям великата мумия и нейните производни. Ако бях купувал Доворие, предполагам, че с моя начин на инвестиране средната ми щеше да е около 5 кинта - разбира се, аз не съм велик инвеститор като всички останали в темата, за д акупувам на дъно и да продавам на връх, при това винаги

                И сега идва веселото - Доверие ще даде ли дивидент? А какви са перЕспективите? В смисъл, понеже малкия мук беше апокалиптос и чакаще труповете по улиците, които малоумните софиянци посяха като зараза, а всички апокалиптоси чакат втората вълна и следващият локдаун - как мислите, как ще се отрази той на Доверие? Докато при Спиди кризата не е особен фактор - да, ще има спад, но на темпа на растеж - готино звучи, нали? Ма било балоняк - супер, нека е балоняк, нека продължат да дават дивиденти и да му "надуват" отчетите, нека, аз ще съм доволен. А смешката как Спиди имало само някакви таралясници на лизинг дори няма да я коментирам, то пък понеже в Молдова един страшен бизнес, пък и банката сигурно има само кламерите в офисите си, щото другото е под наем

                За финал, отново да попитам - кажете ми друга акция, която да се е с по-голям спад спрямо сегашната си цена, отколкото от върха си през настоящата година. Нека е ликвидна, по възможност. А, весело е и друго - тук цената е сред най-слабо възстановилите от спада - Химчето беше 80 стинки, качили е 30%, Трасето беше 2,10, качило е 50%, ЦКБ - като химчето, Фибанкс - 1, 50, качило е 60% и т.н. Тук беше 3,00 лева, качило е 15%. Знан, знам, това е индикация, че ще качи поне 100%, даже и повече. дано, искрено ви го желая.

                Аз ще си стоя в "балоняка" Спиди, вие чакайте да видите втората вълна на короната есента какво ще направи
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

                  Не ги сравняваме, защото са невероятни, а просто ги няма в класацията.
                  Най-малкото защото съм пуснал сравнение сред дружествата в Софикс, а Спиди не е там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Спиди е невероятна компания, не виждам какво има да ги сравняваме.
                    Не ги сравняваме, защото са невероятни, а просто ги няма в класацията.
                    http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

                      Може да е неприятно но плондерът Спиди го няма в класациите на печелившите.
                      Ма верно ще се окаже плондер
                      Спиди е невероятна компания, не виждам какво има да ги сравняваме.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        Ами сигурно неслучайно казваш точно 3 месеца, ами кажи 6 месеца, кажи 1година и тогава да коментираме.
                        Ето за 6мес:
                        https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/
                        Ето за 1 година:
                        https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/

                        Все номер 1 е Доверие!
                        Може да е неприятно но плондерът Спиди го няма в класациите на печелившите.
                        Ма верно ще се окаже плондер
                        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          П.С. Това за потенциала го разкажи на тези, дето си купиха на 7 кинта - не се сещам за друга толкова пропаднала акция за последните 3 месеца, поправи ме, ако греша. Успех на държащите тук - това, че нямам, не означава, че искам да губите или ще бих завиждал на евентуални печалби, всички се возим в една лодка все пак!
                          Ами сигурно неслучайно казваш точно 3 месеца, ами кажи 6 месеца, кажи 1година и тогава да коментираме.
                          Ето за 6мес:
                          https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/
                          Ето за 1 година:
                          https://www.investor.bg/companies/ra...7/0/0/0/0/1/0/

                          Все номер 1 е Доверие!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Без да искам да ви се меся, но да сравняваш доказана с непрекъснат ръст на приходи, печалба, цена на акциите и особено плащаща дивиденти компания, които каквото и да екриза не може да побутне, а и светът все повече се дигитализира и става онлайн, като Спиди, с това нещо тук, дето е меко казано ултра съмнително и всички се надявате само и единствено мумифицирания да го надуе отново, е меко казано нелепо. Лично мнение - нямам акции тук и нямам намерение и да имам - с вътрешнярите на мумифицирания нямам намерение да играя, щото всеки, дето се пробва да играе срещу белязани карти, губи.

                            П.С. Това за потенциала го разкажи на тези, дето си купиха на 7 кинта - не се сещам за друга толкова пропаднала акция за последните 3 месеца, поправи ме, ако греша. Успех на държащите тук - това, че нямам, не означава, че искам да губите или ще бих завиждал на евентуални печалби, всички се возим в една лодка все пак!
                            Не е сериозно да се сравняват 2 млрд активи с камионите на спиди, при разлика в капитализациите кажи речи 5 пъти в полза на надутото и точно там да се очаква още по-голям ръст в капитализацията. Говорим за потенциал все пак.
                            пс. О, за пропаднали акции да искаш, Имам няколко предложения, но понеже не си в час и предпочиташ явно "сигурни" книжа, ще кажа една от тях - Агрия груп. Дори и тя може да направи съизмерима печалба цпрямо цепелина спиди, а в момента е 35 млн капитализация, - има няма 8 пъти по-ниска капитализация.
                            Целия напън с балоняка спиди е да се случи някаква сделка при 8 пъти ебитда.... - да да ама французите нямат задължението да го правят, особено при наличие на форсмажори от типа на някаква криза. Разбира се, кризата е добра за спиди, но е и добър фактор за позоваване при отказ от сделка. Франсетата трева пасат, че не се сещат защо са тези надути ебитда, а и вече могат да си купят други балоняци на по-малко от 8 пъти ебитда
                            Last edited by malkia Muk; 21.05.2020, 18:56.
                            търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
                              Като завърши годината с печалба по-голяма от тази на Спийди, и при сегашна капитализация 64 млн, докато Спидито и сега стои напомпано на 300 млн, - все още ли ще има хора да са чудят и маят какъв е потенциала
                              Без да искам да ви се меся, но да сравняваш доказана с непрекъснат ръст на приходи, печалба, цена на акциите и особено плащаща дивиденти компания, които каквото и да екриза не може да побутне, а и светът все повече се дигитализира и става онлайн, като Спиди, с това нещо тук, дето е меко казано ултра съмнително и всички се надявате само и единствено мумифицирания да го надуе отново, е меко казано нелепо. Лично мнение - нямам акции тук и нямам намерение и да имам - с вътрешнярите на мумифицирания нямам намерение да играя, щото всеки, дето се пробва да играе срещу белязани карти, губи.

                              П.С. Това за потенциала го разкажи на тези, дето си купиха на 7 кинта - не се сещам за друга толкова пропаднала акция за последните 3 месеца, поправи ме, ако греша. Успех на държащите тук - това, че нямам, не означава, че искам да губите или ще бих завиждал на евентуални печалби, всички се возим в една лодка все пак!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
                                Като завърши годината с печалба по-голяма от тази на Спийди, и при сегашна капитализация 64 млн, докато Спидито и сега стои напомпано на 300 млн, - все още ли ще има хора да са чудят и маят какъв е потенциала
                                Е то по тая сбъркана логика трябва да търгуваме тогава пиб на мин. милиард кап, цкб съoтв наполовина.

                                Коментар

                                Working...
                                X