IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Не е проблем увеличението , ще мине и 5:1 или 6:1 няма значение . Като инвеститор не чакащ дивидент от Доверие обединен холдинг не ми е супер важно и това ще видя или не в отчета получен дивидент от Молдова. Това което ме притеснява е, че както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената така може да се случи и след година или две и отново цената която е 6-7-8 лв да се върне с 50-60%, заради някакъв друг план. Това започва да ме притеснява в позицията - тук цената не зависи от фундамент или пазар, а от други фактори.
    Вчера не е бил той Тонка.. днес пак май не беше той, а спекуланти преместващи се в ПИБ.
    Нека търгуват хората, да има обороти и сделки на БФБ.. всеки сам си решава как да играе и на кои акции да залага. Аз лично в следващите 2-3 г. мисля предимно да акумлирам акции тук.. с редки продажби ако има твърде резки подскоци от Изненаданите

    Коментар


    • Не е проблем увеличението , ще мине и 5:1 или 6:1 няма значение . Като инвеститор не чакащ дивидент от Доверие обединен холдинг не ми е супер важно и това ще видя или не в отчета получен дивидент от Молдова. Това което ме притеснява е, че както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената така може да се случи и след година или две и отново цената която е 6-7-8 лв да се върне с 50-60%, заради някакъв друг план. Това започва да ме притеснява в позицията - тук цената не зависи от фундамент или пазар, а от други фактори.
      Last edited by tony1975; 04.12.2020, 13:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        За мен увеличнията при ПИБ и Алтерко бяха как да кажа, напълно различни, при пиб публиката сякаш бягаше, а при алтерко входът беше по-тесен

        ps. Тук някакъв вариант ми изглежда увеличение на 3 лв с право на 1 акция за всяка стара.
        Ако е така максимума увеличение не повече от 20 мил. лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
          Цената на увеличение ще има значение, колкото имаше значение при увеличението при ПИБ и Алтерко. Нито ПИБ стана 5 лв, нито Алтерко 3 лв. Важен е последващия ефект. Успех.
          За мен увеличнията при ПИБ и Алтерко бяха как да кажа, напълно различни, при пиб публиката сякаш бягаше, а при алтерко входът беше по-тесен

          ps. Тук някакъв вариант ми изглежда увеличение на 3 лв с право на 1 акция за всяка стара., за да остане опция и за бъдещи такива. Не знам дали пазарът може да осигури повече, освен ако не е предварително договорено.
          Но и чичо ще направи грешка ако излезе от текущия ръст по 10стинки/месец. Досега той случайно или не, го оставяше да съществува, но ако намачка цената на 3 лв, може да поразколебае някои участници. А като цяло от схемата по увеличенията той доста пъти се е ползвал, може би е най-използващият я мажоритар на бфб, така, че не бива да се изключва увеличение
          Last edited by precakanoto; 04.12.2020, 13:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
            Цената на увеличение ще има значение, колкото имаше значение при увеличението при ПИБ и Алтерко. Нито ПИБ стана 5 лв, нито Алтерко 3 лв. Важен е последващия ефект. Успех.
            Според мен тук е доста различно от горните примери и ще има съществено значение, тъй като има много спящи акции и съответно такива права. Нормално е кандидат-купувач да изчаква увеличението защото ако то е на по-ниска цена, винаги има надежда, че ще се сдобие с права от спящите.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Цената на увеличение ще има значение, колкото имаше значение при увеличението при ПИБ и Алтерко. Нито ПИБ стана 5 лв, нито Алтерко 3 лв. Важен е последващия ефект. Успех.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                Ти не четеш ли в екстри каква информация излиза?
                Не съм прочел.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                  Кой продава и купува в Софарма?
                  Ти не четеш ли в екстри каква информация излиза?

                  Коментар


                  • Кой продава и купува в Софарма?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Успокой се, Батя. Не казвам, че ще 100 сега. Най малкото защото никой не знае. Може и да го направят толкова.Може на един път, може на два пъти.Може и де не го направят. Ще видиме. По важното е че пазара не хареса новината.
                      "пазара".. не мисля че разпродажбите на Чичо може да ги наречем пазар. А новината така поднесена е наутрална, просто защото няма контретика. За мен лично е леко положителна, защото най-сетне се правят постъпки към това прословуто увеличение, което тегне над акцията от много време. Видяхме колко време Алтерко се въртя в диапазона 3,50-4 лв. защото всички чакаха увеличението.. Не че и преди това не вадеха добри новини и прогнози с чудесни перспективи.. Според мен в момента ДОХ е в подобна ситуация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Абе хора, какво се размечтахте с тия 100 млн?! Не разбирате ли, че това е просто условно число за записване в устава? В момента БФБ е такава трагедия че и 10-15 млн се набират с адски мъки. За да привлече по голяма сума от несвързани ще трябва да предложи много голям дисконт.. И какво печели от това да си вкара на тънкана конкуренти за контрол в холдинга.
                        Успокой се, Батя. Не казвам, че ще 100 сега. Най малкото защото никой не знае. Може и да го направят толкова.Може на един път, може на два пъти.Може и де не го направят. Ще видиме. По важното е че пазара не хареса новината.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Схемата на Оги е ясна - продава, за да запише на увеличението с тия пари дето пак са от външни инвеститори. Не му дреме за някакви стотинки разлика.... пак казвам ниска цена на увеличение е огромна опасност за него и Венци като мажовци. Както едно време те го превзеха, така и в сегашната ситуация може да се намести някой друг бабаит!
                          Last edited by mapadona; 04.12.2020, 09:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            ОД ще получи добри пари от Трейдинга за аптеките, едва ли продава за да има кеш.Освен ако има грандиозни планове. Иначе 100 млн. стигат и за връщане на остатъка от заема от Софарма и за инвестиция в допълнителното капитализиране на банката.
                            Абе хора, какво се размечтахте с тия 100 млн?! Не разбирате ли, че това е просто условно число за записване в устава? В момента БФБ е такава трагедия че и 10-15 млн се набират с адски мъки. За да привлече по голяма сума от несвързани ще трябва да предложи много голям дисконт.. И какво печели от това да си вкара на тънкана конкуренти за контрол в холдинга?

                            А това че Донев продава сега не може да се тълкува еднозначно.. Просто неговата логика не е като нашата.. Навремето продаваше Софарма Трейд на 1.50 като луд.. Всички знаем какво стана после..
                            Last edited by Батя; 03.12.2020, 22:59.

                            Коментар


                            • Няма как да е ниско увеличението.... иначе рискува да загуби контрола. В диапазона 3.20-3.50 е реално да стане - хем да набере външни пари, хем да запише колкото е необходимо, за да не загуби контрола. На аукциона на незаписаните ще е интересно.... нищо чудно някой голям играч да се опита да вземе голям %, а защо не и някакъв контрол, било то и значителен дял.... Оги да внимава да не го превземат
                              Last edited by mapadona; 03.12.2020, 20:57.

                              Коментар


                              • ОД ще получи добри пари от Трейдинга за аптеките, едва ли продава за да има кеш.Освен ако има грандиозни планове. Иначе 100 млн. стигат и за връщане на остатъка от заема от Софарма и за инвестиция в допълнителното капитализиране на банката.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X