IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
    Продължавам да се изненадвам на заспалия ни дълбок сън пазар. Предполагам че този интерес откъм купувачи е поради резултатите на Доверие, което е разбираемо само където резултатите, които показват сега не са нито добри, нито изненадващи. Както се разбра печалбата се дължи единствено на банката. Да, но резултатите на банката към деветмесечието излязоха преди месец и половина. Къде беше пазара през последния месец? А и резултата на банката за септември е 2 млн.лв нетна печалба при 5 млн лв за август и средно над 3 млн.лв на месец за 2020. Тоест ако трябваше да има интерес, то той трябваше да е преди 2 месеца и половина, когато обявиха резултатите за август. Или може би аз бъркам и сега интереса е заради другия бизнес на Доверие. Да, ама както се вижда другите сегменти са много зле и изяждат все повече печалба от банката. Та, въпроса ми е към тези които купуват днес, а не преди месец или два. Какво видяхте днес, което не беше налично преди и ви накара да купувате?
    Да, това е прословутия супер бавно загряващ БФБ реотан! Именно заради това явление, както казва и колегата дддд, на БФБ е сравнително по-малко рисково и по лесно предвидимо за печалби. Разбира се има е едно голямо НО ... ниската ликвидност ни мачка. Но така е, няма пълно щастие!

    Относно "другите сегменти са много зле".. Ами не е точно така.. Само праховете губят /може би съдбата си връща за това че г-н Донев ме сапуниса с прах Изи преди време на едно събрание / , но иначе Застраховане, Бриколаж са на печалба.. медицински услуги около 0 . Вероятно те шашка големия минус при Нефинансови предприятия... мисля че тук са разходите по заемите /все пак купиха банката с пари на заем и си има разход/, и доста от адм. разходи на шапките /отделните подхолдинги/ без които няма как.
    Така че не е чак толкова зле положението, но принципно съм съгласен, че има доста място за подобряване и вярвам че ще се върви в тази посока.

    Коментар


    • МОЛЯ, отчетете че наближава 30 Ноември, ще се търси връх на котировките?

      Коментар


      • Продължавам да се изненадвам на заспалия ни дълбок сън пазар. Предполагам че този интерес откъм купувачи е поради резултатите на Доверие, което е разбираемо само където резултатите, които показват сега не са нито добри, нито изненадващи. Както се разбра печалбата се дължи единствено на банката. Да, но резултатите на банката към деветмесечието излязоха преди месец и половина. Къде беше пазара през последния месец? А и резултата на банката за септември е 2 млн.лв нетна печалба при 5 млн лв за август и средно над 3 млн.лв на месец за 2020. Тоест ако трябваше да има интерес, то той трябваше да е преди 2 месеца и половина, когато обявиха резултатите за август. Или може би аз бъркам и сега интереса е заради другия бизнес на Доверие. Да, ама както се вижда другите сегменти са много зле и изяждат все повече печалба от банката. Та, въпроса ми е към тези които купуват днес, а не преди месец или два. Какво видяхте днес, което не беше налично преди и ви накара да купувате?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
          Аз в момента предпочитам цената на Доверие да върне.
          Няма, вече е късно

          Коментар


          • Ей и тук не слушате Груйчо, пустиняци такива!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

              Мисълта ми беше, че от много години се дундуркат губещи бизнеси и всичките им години с нетни печалби се дължат на финансови приходи или приходи от счетоводни преоценки, но не и на реален бизнес. Сега като имат банката е крайно време да махат голяма част от тези бизнеси, след като се вижда че не могат да ги управляват.
              За миналото си прав. - слабо място им е наследството от дружества в холдинга.
              Радев скоро даваше някакво интервю, в което доколкото го усетих, спомена косвено за шивашки бизнес на елитни маркови дрехи изцяло за износ, (може би свързано с доверие, въпреки, че той това не го коментираше, но го даде като пример, че откакто офисите на запад са затворени заради кризата, от чужбината спрели да купуват костюми и други маркови неща с които ходели на работа. Всичко било за износ, което уж все гледаме за перспективно- да се излезе навън и се предлага по-скъпа продукция вместо ишлемета, но Бизнесът бил на загуба в момента. Може да има и човешки фактор сега, което на мен ми допада - да не се изхвърлят безработни хора на улицата)
              Е да се надяваме, че управлявайки големите активи на банката, ще започнат да мислят и по-мащабно и при възможност в бъдеще ще се реорганизира. Но дори, ако успеят да задържат и развият само банката за момента, пак си остава една добра книга за Софикс и бфб
              Last edited by precakanoto; 26.11.2020, 10:46.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Докато не мине кризата, не е удачно да се преварят мащабни реорганизации. Цели бизнеси баталясват, къде и как да се развързват бизнеси, докато не отмине ковида...
                И все пак, колко са дружествата с капитализация 3,3*18 мил. които могат да генерират печалба 15 мил. При това от Софикс. Дори само в това положение (ако не го третираме като добро,), какво ли ще е, ако вземе та стане по-добро. Т.е. по-вероятната перспектива е към по-добро.
                Без препоръка, разбира се
                Мисълта ми беше, че от много години се дундуркат губещи бизнеси и всичките им години с нетни печалби се дължат на финансови приходи или приходи от счетоводни преоценки, но не и на реален бизнес. Сега като имат банката е крайно време да махат голяма част от тези бизнеси, след като се вижда че не могат да ги управляват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                  Аз не съм изненадан, че банката направи около 28 млн.лв печалба за 9месечието, от които за Доверие около 21 млн.лв., а Доверие отчита 21 млн лв. нетна печалба и 15.5 млн за собствениците на собствения капитал. Та ще се изненадам, когато спрат да горат пари и да финансират губещи бизнеси. Не може на едната банка да се разчита. Преди банката в продължение на няколко години продаваха дела си в Софарма Трейдинг и Медика (или беше Унифарм), за да излязат на положителен резултат. Това ми говори само за едно много некадърно управление, което не може дса разбере че трябва да продаде всичко губещо (макар и на загуба) и да остави само бизнеса с реален потенциал.
                  Докато не мине кризата, не е удачно да се правят мащабни реорганизации. Цели бизнеси баталясват, къде и как да се развързват бизнеси, докато не отмине ковида...
                  И все пак, колко са дружествата с капитализация 3,3*18 мил. които могат да генерират печалба 15 мил. При това от Софикс. Дори само в това положение (ако не го третираме като добро,), какво ли ще е, ако вземе та стане по-добро. Т.е. по-вероятната перспектива е към по-добро.
                  Без препоръка, разбира се
                  Last edited by precakanoto; 26.11.2020, 18:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    И вероятно пак има изненадани
                    Аз не съм изненадан, че банката направи около 28 млн.лв печалба за 9месечието, от които за Доверие около 21 млн.лв., а Доверие отчита 21 млн лв. нетна печалба и 15.5 млн за собствениците на собствения капитал. Та ще се изненадам, когато спрат да горат пари и да финансират губещи бизнеси. Не може на едната банка да се разчита. Преди банката в продължение на няколко години продаваха дела си в Софарма Трейдинг и Медика (или беше Унифарм), за да излязат на положителен резултат. Това ми говори само за едно много некадърно управление, което не може дса разбере че трябва да продаде всичко губещо (макар и на загуба) и да остави само бизнеса с реален потенциал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Значи все пак си се изкушил поне веднъж?
                      Да, веднъж, в мумифицирания трейдинг преди около година май беше - не че вярвах в него, но очаквах да надуе малко, поне около Нова година заради стъкмистиката, а и нали беше направил увеличение на 7 кинта, а цената беше левче надолу. Е, не се случи, нося си послдствията за гяволъка и неточното отиграване

                      Батя, аз винаги съм искрен и най-вече - няма въпрос, на който да не мога да отговоря и да се скрия от него с други лафове, независимо дали отговорът ми ще е позитивен или негативен за светлата ми персона, дето е правила хибридна реклама на най-българската и стабилна банка на всички земни кълбета (още тогава те поздравих - не знам дали сам си го решил, или онези от пр отдела им са се свързали с теб, но определено беше топ попадение, наистина се накефих като страничен наблюдател), ерго, ще си накърня облика на "велик и безгрешен" инвеститор. Обяснявал съм защо пожелавам успех и тук, и в лешперко, независимо че няма да си купя нито на едното, нито на другото място - ние сме в една лодка, и когато гори сухото, има файър сел и при суровото, макар и в по-малки размери. Това го отиграх почти отлично с моя балоняк през мартенската лудница. Обяснявал съм и защо пиша, при положение че нямам акции и нямам и желание да си купя, както е известният лаф за "затапване" - щото е форум и всеки има право да се изкаже, особено ако мнението му не е трибуквено

                      За тук съм си казал мнението, а, че мумифицирания продава, не е мое мнение, а на търгуващите по позицията (аз няма как да го знам, защото не търгувам) - ако толкова те дразни, игнорирай го, не е писано с цел да те уязвя, макар че така звучи отстрани (моя грешка) - това изречение го пиша целенасочено, за да ти покажа, че нямам тема или част от тема, по която да не мога или да не искам да се изкажа, просто не е в моя стил. Ако трябва да съм честен, най-много ми харесаха две твои мнения, които съм запомнил - в едното даде много хубава и чистосърдечна оценка на мумифицирания, който не е казал нищо за Недоверие и покупката на банката в Молдова на някаква сбирка в кулите с вас, тези, дето сте му повярвали и сте поверили парите си на дружествата му, на която си бил, а е говорил само за това, колко хубаво перяли препаратите изи, а другото е в разпределението, където каза, че си си взел загубата и излизаш (аз все още имах много акции там тогава, което ме накара да се позамисля малко, щом човек като теб си позволява подобно искрено мнение - казвам го без грам ирония и дори благодаря за това).

                      Бъди здрав и с точните инвестиции - отново го казвам чистосърдечно и без никаква ирония!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Футболист на Тотнъм.
                        Недодялан, ..щом е още в Тотнъм.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                          Кой е Хари Потър? Иначе императорът липсва на форума. Аз съм му фен.
                          Футболист на Тотнъм.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Как ще си добронамерен бе човек, що за глупости говориш! То твойто е баси хейта!
                            "...и разпродаващ на шаранчетата мумифициран чичка" - наричаш ни шаранчета и ни желаеш успех!?
                            Много мразя лицемерието.. особено при мъжете!
                            Батя, виж му емоционалните изблици и дълги безсмислени изречения. После му виж снимката и ще разбереш, че той всъщност е жена. В това разбира се няма нищо лошо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Още веднъж - успех, ортак с чичака невър мор
                              Значи все пак си се изкушил поне веднъж?
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Въпреки опита ти за заяждане, аз винаги съм добронамерен - най-искрено ти желая успех
                                И без да се заяждам, само да попитам - а какво направи с фибанкасъту - там ти беше не просто компания номер 1, ми и основна в портефейла. Чисто любопитство, пак казвам, не се заяждам. Интересно ми е и дали имаш от балоняка - пак чисто любопитство. Още веднъж - успех, ортак с чичака невър мор
                                Как ще си добронамерен бе човек, що за глупости говориш! То твойто е баси хейта!
                                "...и разпродаващ на шаранчетата мумифициран чичка" - наричаш ни шаранчета и ни желаеш успех!?
                                Много мразя лицемерието.. особено при мъжете!

                                Коментар

                                Working...
                                X