IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    Никой тук не каза защо от 7лв. цената падна да 3 ... и сега пак надъхвате редиците
    Ако дадена акция (в случая Доверие) се е изсипала наполовина през март 2020 и ти не си рабрал защо, никога не се занимавай с търговия с акции. Няма да свърши добре!

    Коментар


    • Купуваш тук и оставят 10-15-20 години. След това мислиш какво ще правиш.
      Тук виждам мисли - с колко стотинки нагоре ще продадеш още преди да си купил. Така като теглиш чертата в края на "кариерата" - еми почти за нищо не ти стигат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        бре! верно ли е снесла вече? или е казала, че ЩЕ снася? Да не се окаже Грую прав, че е само в ексела яйцето? Никой тук не каза защо от 7лв. цената падна да 3 ... и сега пак надъхвате редиците
        Цената падна заради коронавируса. То е ясно. Ако не беше той, цената на дружеството щеше да е много различна.
        Братя, не се надъхвайте, нека върне малко поне цената!

        Коментар


        • Днес проверих близкия Бриколаж, работи - ребрандиран и по-стегнато и ясно са наредени продуктите вътре. Попитах - казаха че няма да затварят след 27ми...дано вървят продажбите!

          п.п. интересно продавача свърши ли ги или е друга играта?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

            Според мен едва ли ще я продадат. Едното е, че в момента пазарът за банки едва ли е изгоден за продавачите, другото, което е водещо -да се продаде Молдиндконбанк би било продажба на кокошка, която снася златни яйца...
            Молдова е като България от 1999, а тази банка е нещо, като Булбанк...
            бре! верно ли е снесла вече? или е казала, че ЩЕ снася? Да не се окаже Грую прав, че е само в ексела яйцето? Никой тук не каза защо от 7лв. цената падна да 3 ... и сега пак надъхвате редиците

            Коментар


            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

              Акцията е без пари. Само не знам ако вземат и я продадат / банката/какво ще стане, лично доста ми се иска
              Според мен едва ли ще я продадат. Едното е, че в момента пазарът за банки едва ли е изгоден за продавачите, другото, което е водещо -да се продаде Молдиндконбанк би било продажба на кокошка, която снася златни яйца...
              Молдова е като България от 1999, а тази банка е нещо, като Булбанк...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                Акцията е без пари. Само не знам ако вземат и я продадат / банката/какво ще стане, лично доста ми се иска
                Донев обича да дава дивиденти..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
                  А do октомври печалбата на банката е 35 млн лв., Доверие държи 77,6 % в нея, значи за Доверие са 27 млн. лв., 1,50 лв. на акция!
                  Акцията е без пари. Само не знам ако вземат и я продадат / банката/какво ще стане, лично доста ми се иска

                  Коментар


                  • А do октомври печалбата на банката е 35 млн лв., Доверие държи 77,6 % в нея, значи за Доверие са 27 млн. лв., 1,50 лв. на акция!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                      Продължавам да се изненадвам на заспалия ни дълбок сън пазар. Предполагам че този интерес откъм купувачи е поради резултатите на Доверие, което е разбираемо само където резултатите, които показват сега не са нито добри, нито изненадващи. Както се разбра печалбата се дължи единствено на банката. Да, но резултатите на банката към деветмесечието излязоха преди месец и половина. Къде беше пазара през последния месец? А и резултата на банката за септември е 2 млн.лв нетна печалба при 5 млн лв за август и средно над 3 млн.лв на месец за 2020. Тоест ако трябваше да има интерес, то той трябваше да е преди 2 месеца и половина, когато обявиха резултатите за август. Или може би аз бъркам и сега интереса е заради другия бизнес на Доверие. Да, ама както се вижда другите сегменти са много зле и изяждат все повече печалба от банката. Та, въпроса ми е към тези които купуват днес, а не преди месец или два. Какво видяхте днес, което не беше налично преди и ви накара да купувате?
                      Да, това е прословутия супер бавно загряващ БФБ реотан! Именно заради това явление, както казва и колегата дддд, на БФБ е сравнително по-малко рисково и по лесно предвидимо за печалби. Разбира се има е едно голямо НО ... ниската ликвидност ни мачка. Но така е, няма пълно щастие!

                      Относно "другите сегменти са много зле".. Ами не е точно така.. Само праховете губят /може би съдбата си връща за това че г-н Донев ме сапуниса с прах Изи преди време на едно събрание / , но иначе Застраховане, Бриколаж са на печалба.. медицински услуги около 0 . Вероятно те шашка големия минус при Нефинансови предприятия... мисля че тук са разходите по заемите /все пак купиха банката с пари на заем и си има разход/, и доста от адм. разходи на шапките /отделните подхолдинги/ без които няма как.
                      Така че не е чак толкова зле положението, но принципно съм съгласен, че има доста място за подобряване и вярвам че ще се върви в тази посока.

                      Коментар


                      • МОЛЯ, отчетете че наближава 30 Ноември, ще се търси връх на котировките?

                        Коментар


                        • Продължавам да се изненадвам на заспалия ни дълбок сън пазар. Предполагам че този интерес откъм купувачи е поради резултатите на Доверие, което е разбираемо само където резултатите, които показват сега не са нито добри, нито изненадващи. Както се разбра печалбата се дължи единствено на банката. Да, но резултатите на банката към деветмесечието излязоха преди месец и половина. Къде беше пазара през последния месец? А и резултата на банката за септември е 2 млн.лв нетна печалба при 5 млн лв за август и средно над 3 млн.лв на месец за 2020. Тоест ако трябваше да има интерес, то той трябваше да е преди 2 месеца и половина, когато обявиха резултатите за август. Или може би аз бъркам и сега интереса е заради другия бизнес на Доверие. Да, ама както се вижда другите сегменти са много зле и изяждат все повече печалба от банката. Та, въпроса ми е към тези които купуват днес, а не преди месец или два. Какво видяхте днес, което не беше налично преди и ви накара да купувате?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                            Аз в момента предпочитам цената на Доверие да върне.
                            Няма, вече е късно

                            Коментар


                            • Ей и тук не слушате Груйчо, пустиняци такива!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                                Мисълта ми беше, че от много години се дундуркат губещи бизнеси и всичките им години с нетни печалби се дължат на финансови приходи или приходи от счетоводни преоценки, но не и на реален бизнес. Сега като имат банката е крайно време да махат голяма част от тези бизнеси, след като се вижда че не могат да ги управляват.
                                За миналото си прав. - слабо място им е наследството от дружества в холдинга.
                                Радев скоро даваше някакво интервю, в което доколкото го усетих, спомена косвено за шивашки бизнес на елитни маркови дрехи изцяло за износ, (може би свързано с доверие, въпреки, че той това не го коментираше, но го даде като пример, че откакто офисите на запад са затворени заради кризата, от чужбината спрели да купуват костюми и други маркови неща с които ходели на работа. Всичко било за износ, което уж все гледаме за перспективно- да се излезе навън и се предлага по-скъпа продукция вместо ишлемета, но Бизнесът бил на загуба в момента. Може да има и човешки фактор сега, което на мен ми допада - да не се изхвърлят безработни хора на улицата)
                                Е да се надяваме, че управлявайки големите активи на банката, ще започнат да мислят и по-мащабно и при възможност в бъдеще ще се реорганизира. Но дори, ако успеят да задържат и развият само банката за момента, пак си остава една добра книга за Софикс и бфб
                                Last edited by precakanoto; 26.11.2020, 10:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X