IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    всеки нормален човек не иска да се надуват балони, защото след това се пукат, а и докато се надуват парите идват от други позиции, които незаслужено падат. Аз специално за Доверие мисля, че е най-загадачната позиция - може да расте много, в пъти, ако се оправдаят положителните надежди, но може всичко да се срути под тежестта на поетия голям дълг, ако няма прилив на капитал от североизток , т.е. да занули
    Ако това...ако онова....ако.... Това важи за всички акции. Дали нещо е балон или не се разбира постфактум. Оракули тука няма. А който иска да се прави на такъв си е за негова сметка. Явно все още важи стария постулат на форумджията:"Балон е когато расте акцията, която нямам. Ракета е когато расте акцията, която имам".....
    Всеки има панчика, нека си я гледа.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Не знам защо си мерите там каквото си мерите....Кой нормален човек не иска да расте цената и на Доверие, и на ЧЕЗ, и на Спиди?!?!?! Аз искам и трите да се катерят нагоре.Има ли значение на кой гарджето е по-убаво в тия неприятни времена?
      всеки нормален човек не иска да се надуват балони, защото след това се пукат, а и докато се надуват парите идват от други позиции, които незаслужено падат. Аз специално за Доверие мисля, че е най-загадачната позиция - може да расте много, в пъти, ако се оправдаят положителните надежди, но може всичко да се срути под тежестта на поетия голям дълг, ако няма прилив на капитал от североизток , т.е. да занули

      Коментар


      • Не знам защо си мерите там каквото си мерите....Кой нормален човек не иска да расте цената и на Доверие, и на ЧЕЗ, и на Спиди?!?!?! Аз искам и трите да се катерят нагоре.Има ли значение на кой гарджето е по-убаво в тия неприятни времена?
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Груев, за да не цапаме темата, пиши на ЛС кой сериозен човек от бранша ще гарантира за теб и правим баса! Не виждам особен смисъл в това, при положение че вече и двамата сме застанали с пари зад инвестиционните си виждания /само дето аз не хейтя твоята инвестиция и не "спасявам" съакционерите ти/, но ОК.. щом искаш да си начешеш крастата с тия 200 лв., ще го направим!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Последен пост в тази тема до нова година, защото наистина сте станали сектанти (дори хора като пъпеша, с когото досега никога не съм влизал в колизия и винаги е имал доста стабилни мнения). Бърз поглед по темата с банките в Молдова веднага ни показва, че там представителства имат Ерсте, ОТП и Прокредит - викате, нямало западни банки - буахаха. И при положение че имате такива банки, които хем отлично познават пазара, хем кинта бол и се чудят къде да я набият, никой не е пожелал да купи "бижуто" Модинещоси, та се е наложило някакъв мумифициран скъсаняк, дето дори няма кеша за това, да го купи? Малко като сделката с нашето чез и Гинка или другите скъсаняци от еврошит. А дори и да не знаете никаква история, все ще се сетите, че Молдова и Румъния са това, което са били България и Македония през 1915 или хайде - Малякостан и Кипър сега. Та ще поиска някоя мамалига да вземе нещо в Молдова, ако е читаво, ма онези ще му кажат - Йок, домнуле, ние се пазим за един мумифициран чичак, щото той е по-западен инвеститор от вас, мамалигари прости - вярвам го безрезервно!

            Разбира се, всеки си е преценил и е решил за себе си - аз виждам само екселски печалби тип Фибанкасъ - сигурно затова и Батя е влязъл тук, сантимент някакъв към скъсани банки. Или пък някой му е подшушнал на ушенце нещо, като преди в най-българската банка, ма нали там смениха ръковдството, та може затова да я е разлюбил вече, знам ли Упс, забравих, в Бг вътрешняри няма, не е имало и никога няма да има, а КФН е прекрасна институция, която порязва всякакъв опит в тази насока!

            Финално към Батя - Батя, щом си толкова голям инвеститор и си държиш на думата, предлагам ти едно скоромно басче на 200 кинта (все пак аз не съм голям инвеститор и имам една акция и половина) - считано от затваряне в петък на 3,58 тук и 58,50 в балоняка, даваме срок до 01.03 (цена на затваряне) - да може да излязат консолидираните резултати навсякъде на годишна база и да има един ден за търгуване, и където се е качило повече в проценти, съответно печели 200 кинта. Разбира се, за да няма дребни хитринки, че в Недоверие сте майстори на такива и имате разкрач от 10% в бида и аска (акция от суфлекс, баце, не е шега работа това), ще сметнем средна цена за последните сделки с обем 50 000 лева към 17.00 часа на 01.03.2021 и назад, докъде се изпълни условието за 50 000 лева оборот (нали си голям инвеститор, не си някакъв дребосък с 2-3К по позицията, би следвало да си съгласен на такова условие, за да няма дребни игрички). Давам срок за приемане на баса, ако си съгласен, разбира се, до 10.00 часа утре, 30.11.2020. Ако не си съгласен, твоя си работа - аз винаги стоя зад думите си , ти си знаеш за себе си - както казах, в казармата тези, дето най-много говореха и се правеха на звезди, като излязохме навън и махнахме камуфлажа (ерго, паднаха маските), се оказаха най-скъсаните, дето нямаха 5 лева да си викнат един поздрав за уво-то от певачката (а 5 лева си бяха пари през 1998-1999 )

            П.С. Няма да пожелавам успех, за да не ви дразня, а и не ви е нужен, стига само да тръствате в мумифициорания чичо и всичко е точно, а груювците да си лаят колкото си щат - хейтъри скапани и скъсани

            П.П.С. truth is hate for those who hate the truth - отново да повторя тази настолна мисъл, особено валидна за тази тема. А и да окна, че не е препоръкЪ
            Груйче, Нова година е мн.далече . Можеше да е до Никулден поне.

            ps Сега хората ще вземат да се притеснят, каква изненада може да ги чака за Васильовден .
            Last edited by precakanoto; 30.11.2020, 11:29.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
              Да, основната ви теза е "Ин Донев уи тръст", наистина е симпатяга, обаятелен, борсов играч, и аз го харесвам. Но не мисля, че е постигнал големи успехи във фармацевтичния бизнес, макар, че имаше време да навлезе. Мисля, че с банковия шансът му е по-малък
              Да задам и аз един въпрос, възможно ли е тази банка да е прибрана, поради връзките на донев в региона с цел да бъде препроданена на някоя западна институция след време, когато Молдова се отвори повече на запад? Аз нямам идея дали е възможно, не съм си направиш анализ на банковата система там, ама така лековерно чакам някой да ми отговори, защото ме мързи сам да се разровя!

              Коментар


              • Последен пост в тази тема до нова година, защото наистина сте станали сектанти (дори хора като пъпеша, с когото досега никога не съм влизал в колизия и винаги е имал доста стабилни мнения). Бърз поглед по темата с банките в Молдова веднага ни показва, че там представителства имат Ерсте, ОТП и Прокредит - викате, нямало западни банки - буахаха. И при положение че имате такива банки, които хем отлично познават пазара, хем кинта бол и се чудят къде да я набият, никой не е пожелал да купи "бижуто" Модинещоси, та се е наложило някакъв мумифициран скъсаняк, дето дори няма кеша за това, да го купи? Малко като сделката с нашето чез и Гинка или другите скъсаняци от еврошит. А дори и да не знаете никаква история, все ще се сетите, че Молдова и Румъния са това, което са били България и Македония през 1915 или хайде - Малякостан и Кипър сега. Та ще поиска някоя мамалига да вземе нещо в Молдова, ако е читаво, ма онези ще му кажат - Йок, домнуле, ние се пазим за един мумифициран чичак, щото той е по-западен инвеститор от вас, мамалигари прости - вярвам го безрезервно!

                Разбира се, всеки си е преценил и е решил за себе си - аз виждам само екселски печалби тип Фибанкасъ - сигурно затова и Батя е влязъл тук, сантимент някакъв към скъсани банки. Или пък някой му е подшушнал на ушенце нещо, като преди в най-българската банка, ма нали там смениха ръковдството, та може затова да я е разлюбил вече, знам ли Упс, забравих, в Бг вътрешняри няма, не е имало и никога няма да има, а КФН е прекрасна институция, която порязва всякакъв опит в тази насока!

                Финално към Батя - Батя, щом си толкова голям инвеститор и си държиш на думата, предлагам ти едно скоромно басче на 200 кинта (все пак аз не съм голям инвеститор и имам една акция и половина) - считано от затваряне в петък на 3,58 тук и 58,50 в балоняка, даваме срок до 01.03 (цена на затваряне) - да може да излязат консолидираните резултати навсякъде на годишна база и да има един ден за търгуване, и където се е качило повече в проценти, съответно печели 200 кинта. Разбира се, за да няма дребни хитринки, че в Недоверие сте майстори на такива и имате разкрач от 10% в бида и аска (акция от суфлекс, баце, не е шега работа това), ще сметнем средна цена за последните сделки с обем 50 000 лева към 17.00 часа на 01.03.2021 и назад, докъде се изпълни условието за 50 000 лева оборот (нали си голям инвеститор, не си някакъв дребосък с 2-3К по позицията, би следвало да си съгласен на такова условие, за да няма дребни игрички). Давам срок за приемане на баса, ако си съгласен, разбира се, до 10.00 часа утре, 30.11.2020. Ако не си съгласен, твоя си работа - аз винаги стоя зад думите си , ти си знаеш за себе си - както казах, в казармата тези, дето най-много говореха и се правеха на звезди, като излязохме навън и махнахме камуфлажа (ерго, паднаха маските), се оказаха най-скъсаните, дето нямаха 5 лева да си викнат един поздрав за уво-то от певачката (а 5 лева си бяха пари през 1998-1999 )

                П.С. Няма да пожелавам успех, за да не ви дразня, а и не ви е нужен, стига само да тръствате в мумифициорания чичо и всичко е точно, а груювците да си лаят колкото си щат - хейтъри скапани и скъсани

                П.П.С. truth is hate for those who hate the truth - отново да повторя тази настолна мисъл, особено валидна за тази тема. А и да окна, че не е препоръкЪ
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Да, основната ви теза е "Ин Донев уи тръст", наистина е симпатяга, обаятелен, борсов играч, и аз го харесвам. Но не мисля, че е постигнал големи успехи във фармацевтичния бизнес, макар, че имаше време да навлезе. Мисля, че с банковия шансът му е по-малък

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    и затова не съм инвестирал. Аз попитах теб какъв извод може да се направи, ако си инвестирал. Вие само оплювате тези които проявяват съмнение, но не привеждате някакви доводи
                    Аз не оплювам някой, който прояви съмнение, а само този, който не си провери информацията, не си направи анализа, а само плюе безразсъдно. Не те визирам теб, ти си пич.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      ...и докато не почнат да идат мангизи насам ще съм такъв и не мисля, че е разумно да анатемосвате всички които изказват съмнения, че цената ще е 10лв.. следващата и 20лв. по-следващата година
                      Добре е човек да е подозрителен, но когато/ако/ започнат да идват парите от банката, то цената ще е много различна. Тук се оформи една база на около 3 лева и правилно преценен риск е уместен според мен. Естествено гаранции няма, но къде ли има? А, да —в банките на лихва 0,01 %

                      Коментар


                      • Груев, в случай не си прав. При всеки смислен приватизационен договор има клауза за защита на купувача от подобни случки. Да не мислиш, че не са открили скелети в Булбанк навремето?
                        А и не смятам, че Донев би успял сосигуряване финансирането на покупката, без да са му вързани гащите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                          Извода е, че не познаваш банковия пазар в молдова и затова не можеш да си отговориш на зададените въпроси.
                          и затова не съм инвестирал. Аз попитах теб какъв извод може да се направи, ако си инвестирал. Вие само оплювате тези които проявяват съмнение, но не привеждате някакви доводи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            ами не знам, и какъв извод може да се направи? Аз казвам, че съм подозрителен и докато не почнат да идат мангизи насам ще съм такъв и не мисля, че е разумно да анатемосвате всички които изказват съмнения, че цената ще е 10лв.. следващата и 20лв. по-следващата година
                            Извода е, че не познаваш банковия пазар в молдова и затова не можеш да си отговориш на зададените въпроси.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Бат Петьо, колко чуждестранни банки (собственост на европейски банки) на има в молдова?
                              ами не знам, и какъв извод може да се направи? Аз казвам, че съм подозрителен и докато не почнат да идат мангизи насам ще съм такъв и не мисля, че е разумно да анатемосвате всички които изказват съмнения, че цената ще е 10лв.. следващата и 20лв. по-следващата година

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                                Батя, мисля, че във форумите не са за да се възхваляват дружествата. На Груйчето, мисля, са валидни аргументите, а пък и кой има правото да отсъжда дали са валидни или не. И аз бях задал въпрос как така не се намери и друг кандидат за тази банка, но никой от възхваляващите не е отговорил още. За сега все пак нито стотинка не е влязла от там, за да сме прекомерни оптимисти. Аз просто гледам подорително на отчетите ...
                                Бат Петьо, колко чуждестранни банки (собственост на европейски банки) на има в молдова?

                                Коментар

                                Working...
                                X