IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Успокой се, Батя. Не казвам, че ще 100 сега. Най малкото защото никой не знае. Може и да го направят толкова.Може на един път, може на два пъти.Може и де не го направят. Ще видиме. По важното е че пазара не хареса новината.
    "пазара".. не мисля че разпродажбите на Чичо може да ги наречем пазар. А новината така поднесена е наутрална, просто защото няма контретика. За мен лично е леко положителна, защото най-сетне се правят постъпки към това прословуто увеличение, което тегне над акцията от много време. Видяхме колко време Алтерко се въртя в диапазона 3,50-4 лв. защото всички чакаха увеличението.. Не че и преди това не вадеха добри новини и прогнози с чудесни перспективи.. Според мен в момента ДОХ е в подобна ситуация.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Абе хора, какво се размечтахте с тия 100 млн?! Не разбирате ли, че това е просто условно число за записване в устава? В момента БФБ е такава трагедия че и 10-15 млн се набират с адски мъки. За да привлече по голяма сума от несвързани ще трябва да предложи много голям дисконт.. И какво печели от това да си вкара на тънкана конкуренти за контрол в холдинга.
      Успокой се, Батя. Не казвам, че ще 100 сега. Най малкото защото никой не знае. Може и да го направят толкова.Може на един път, може на два пъти.Може и де не го направят. Ще видиме. По важното е че пазара не хареса новината.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Схемата на Оги е ясна - продава, за да запише на увеличението с тия пари дето пак са от външни инвеститори. Не му дреме за някакви стотинки разлика.... пак казвам ниска цена на увеличение е огромна опасност за него и Венци като мажовци. Както едно време те го превзеха, така и в сегашната ситуация може да се намести някой друг бабаит!
        Last edited by mapadona; 04.12.2020, 10:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          ОД ще получи добри пари от Трейдинга за аптеките, едва ли продава за да има кеш.Освен ако има грандиозни планове. Иначе 100 млн. стигат и за връщане на остатъка от заема от Софарма и за инвестиция в допълнителното капитализиране на банката.
          Абе хора, какво се размечтахте с тия 100 млн?! Не разбирате ли, че това е просто условно число за записване в устава? В момента БФБ е такава трагедия че и 10-15 млн се набират с адски мъки. За да привлече по голяма сума от несвързани ще трябва да предложи много голям дисконт.. И какво печели от това да си вкара на тънкана конкуренти за контрол в холдинга?

          А това че Донев продава сега не може да се тълкува еднозначно.. Просто неговата логика не е като нашата.. Навремето продаваше Софарма Трейд на 1.50 като луд.. Всички знаем какво стана после..
          Last edited by Батя; 03.12.2020, 23:59.

          Коментар


          • Няма как да е ниско увеличението.... иначе рискува да загуби контрола. В диапазона 3.20-3.50 е реално да стане - хем да набере външни пари, хем да запише колкото е необходимо, за да не загуби контрола. На аукциона на незаписаните ще е интересно.... нищо чудно някой голям играч да се опита да вземе голям %, а защо не и някакъв контрол, било то и значителен дял.... Оги да внимава да не го превземат
            Last edited by mapadona; 03.12.2020, 21:57.

            Коментар


            • ОД ще получи добри пари от Трейдинга за аптеките, едва ли продава за да има кеш.Освен ако има грандиозни планове. Иначе 100 млн. стигат и за връщане на остатъка от заема от Софарма и за инвестиция в допълнителното капитализиране на банката.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                Мисля, че цената на увеличението ще е в диапазона 3 до 3.40 лв.
                На 3.3лв докарват плануваната максимална сума на увеличението от 100 млн.
                Интересно, защо Донев продава точно сега?


                Нали и той ще записва... и то основно

                Коментар


                • Мисля, че цената на увеличението ще е в диапазона 3 до 3.40 лв.
                  На 3.3лв докарват плануваната максимална сума на увеличението от 100 млн.
                  Интересно, защо Донев продава точно сега?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                    Няма логика чичо да подарява стойност на мъртвите души в Доверие (такива са около 50% от акциите) и затова би направил увеличението на ниска цена. Също така, това което каза Батя е вярно, че според плана представен пред Молдовската Национална Банка, той трябва да си намали дела в Доверие и в същото време да увеличи капитала на Доверие Инвест, което не може да стане при висока цена на увеличението, тъй като няма да намери нови акционери освен евентуално себе се. Най-елегантния начин да го изиграе е да се договори с някой "несвързан" да запише увеличение на ниска цена.
                    Вероятно емисионната ще е с известна отстъпка от пазарната такава към момента на увеличението /пак ще дам за пример Алтерко /. Но не вярвам да е много по ниска, защото Донев няма интерес да подарява евтини дялове на нови несвързани акционери, а и нали все пак идеята е да се събере някакъв приличен нов капитал..

                    Аа, и мъртвите души са около 30% (вижда се в отчета)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                      Няма логиката цената ще е доста над пазарната.. и чичо сам ще си ги запише, имаче правата ще са отрицателни и всеки може да ги вземе.. мислете с тия глави.. а тия дето продават са тапири отвсякъде
                      Няма логика чичо да подарява стойност на мъртвите души в Доверие (такива са около 50% от акциите) и затова би направил увеличението на ниска цена. Също така, това което каза Батя е вярно, че според плана представен пред Молдовската Национална Банка, той трябва да си намали дела в Доверие и в същото време да увеличи капитала на Доверие Инвест, което не може да стане при висока цена на увеличението, тъй като няма да намери нови акционери освен евентуално себе се. Най-елегантния начин да го изиграе е да се договори с някой "несвързан" да запише увеличение на ниска цена.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                        Според теб ще има дивидент? Икрено се съмнявам че Молдовската Национална Банка ще позволи това в тази ковид криза. Моето мнение е че докато не отминат ограниченията на европейско ниво, няма да има дивиденти и в Молдова.
                        Да, очаквам до юни-юли 2021, когато се разпределя печалбата за 2020, да са отминали и на европейско ниво ограниченията (доколкото знам са до този месец за сега).

                        https://markets.businessinsider.com/...-11-1029837653
                        http://forexnews.bg

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nostradamus Разгледай мнение
                          На мен не ми е ясно защо се прави това увеличение. И то ще е месеци преди евентуалния дивидент от банката в Молдова. Т.е. не е да се привлекат пари, съответно щом не се търсят пари и външи инвеститори няма да има пенсионни фондове и нищо няма да им се обещава.
                          Според теб ще има дивидент? Икрено се съмнявам че Молдовската Национална Банка ще позволи това в тази ковид криза. Моето мнение е че докато не отминат ограниченията на европейско ниво, няма да има дивиденти и в Молдова.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Мисля че го имат като ангажимент към МНБ.. да засилят капиталово ДОХ. Иначе си прав че кредитите ще се връщат основно чрез дивидента от Молдова..

                            Инта, БФБ няма силата на истински капиталов пазар на който може да се набира финансиране на достойна цена. Затова мисля увеличението ще е малко.. освен довода ми по-долу. Не забравяй че тук мажоритарен дял фактически е и 35% такъв.
                            Спомнете си и защо ОД свали дела на Софарма под 25% и не трябва да го качва...

                            До тук неизвестни няма,- всеки изказва мнение в посока предстоящо развитие. Не съм забравил маневрата, както и броя на свободните ръкави ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Nostradamus Разгледай мнение

                              Дано И на мен ми е позиция номер 1. И както казах, не виждам проблем с кеша особено след потичане на дивидент от Молдова. За това не ми е ясно и какво налага увеличние на капитала. Иначе формално могат да го оправдаят с връщането на кредитите към Софарма.
                              Мисля че го имат като ангажимент към МНБ.. да засилят капиталово ДОХ. Иначе си прав че кредитите ще се връщат основно чрез дивидента от Молдова..

                              Инта, БФБ няма силата на истински капиталов пазар на който може да се набира финансиране на достойна цена. Затова мисля увеличението ще е малко.. освен довода ми по-долу. Не забравяй че тук мажоритарен дял фактически е и 35% такъв.
                              Спомнете си и защо ОД свали дела на Софарма под 25% и не трябва да го качва...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Това до 100 млн. е съвсем условно, просто защото закона изисква да има конкретика в устава. Иначе УС може да реши да увеличи от 18,7 на 22,44 млн. лв. номинал /което съвпада и с брой акции защото номинала е 1 лв/. Т.е. на 5 стари акции да се издаде 1 нова като при Алтерко.
                                Давам го просто като пример за да се разясни принципа, не знам в какво точно съотношение и при каква емисионна цена ще го направят.
                                Също очакванията ми са за малко нови акции /като при Алтерко/. Първо за да не се прави голямо разводняване и второ за да се избегне риска нежелан инвеститор да придобие голям дял в компанията на изгодна цена, купувайки "бабешките" права на аукциона за неизползвани такива.

                                Ще гледаме филма, вярвам че ще бъде интересен и мисля да продължа да участвам във всеки от предстоящите епизоди

                                1. По вероятно е да са набират над 30мил. капитал.
                                2, За да привлечеш и ритейла да запише, емисионната няма да е над 3,20 до 3,50
                                3, В съотношение 2:1 или 2,5:1 няма голяма възможност за агресивно влизане ...
                                -и дълга е разплатен

                                Коментар

                                Working...
                                X