IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

    Здравей Батя. С интерес чета постовете ти. До преди дни беше споменал в един от тях че започнат ли дов. Да изплащат дивиденти цената въобще няма да е тази като много хора преди това писаха че очакват да започне изплащане на дивидент още следващата година , Т . Е . си очаквал че цената вероятно ще рипне .Сега обаче като че ли смяташ че цената ще остане подценена по още 2 години. Кое промени мнението ти. Мислиш ли че дивидентите от банката ще започнат да изтичат в посока към изплащане на дълговете?
    Дивиденти няма да има, докато не се изплати кредита към Софарма. По спомен Чичо го беше казал на една среща миналата година. Финансирането е мостово и по този смисъл краткосрочно. Очевидно обаче моста е доста дълъг и не се намира банка да замести целия дълг от Софарма на приемлива цена. Така че и аз не очаквам дивидент, докато не се изплати целия дълг свързан с покупката на Молдовската банка. Ако обаче се набере достатъчно свеж капитал, не виждам проблем да се изплати дълга или по-голямата му част и по този начин да се видят дивиденти до 2-3 години

    п.с. не съм Батя

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Справките на Донев холд показват, че и те продават
      Предните дни да, но в твоя пост споменаваш "както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената".. в тази връзка беше и моя отговор.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Вчера не е бил той Тонка.. днес пак май не беше той, а спекуланти преместващи се в ПИБ.
        Нека търгуват хората, да има обороти и сделки на БФБ.. всеки сам си решава как да играе и на кои акции да залага. Аз лично в следващите 2-3 г. мисля предимно да акумлирам акции тук.. с редки продажби ако има твърде резки подскоци от Изненаданите
        Здравей Батя. С интерес чета постовете ти. До преди дни беше споменал в един от тях че започнат ли дов. Да изплащат дивиденти цената въобще няма да е тази като много хора преди това писаха че очакват да започне изплащане на дивидент още следващата година , Т . Е . си очаквал че цената вероятно ще рипне .Сега обаче като че ли смяташ че цената ще остане подценена по още 2 години. Кое промени мнението ти. Мислиш ли че дивидентите от банката ще започнат да изтичат в посока към изплащане на дълговете?
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Не е проблем увеличението , ще мине и 5:1 или 6:1 няма значение . Като инвеститор не чакащ дивидент от Доверие обединен холдинг не ми е супер важно и това ще видя или не в отчета получен дивидент от Молдова. Това което ме притеснява е, че както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената така може да се случи и след година или две и отново цената която е 6-7-8 лв да се върне с 50-60%, заради някакъв друг план. Това започва да ме притеснява в позицията - тук цената не зависи от фундамент или пазар, а от други фактори.
          Тонка, усещам някаква нотка на съмнение ?!? Ти май не си гледал сайта им наскоро ?
          Last edited by petyob; 04.12.2020, 16:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Вчера не е бил той Тонка.. днес пак май не беше той, а спекуланти преместващи се в ПИБ.
            Нека търгуват хората, да има обороти и сделки на БФБ.. всеки сам си решава как да играе и на кои акции да залага. Аз лично в следващите 2-3 г. мисля предимно да акумлирам акции тук.. с редки продажби ако има твърде резки подскоци от Изненаданите
            Справките на Донев холд показват, че и те продават

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Не е проблем увеличението , ще мине и 5:1 или 6:1 няма значение . Като инвеститор не чакащ дивидент от Доверие обединен холдинг не ми е супер важно и това ще видя или не в отчета получен дивидент от Молдова. Това което ме притеснява е, че както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената така може да се случи и след година или две и отново цената която е 6-7-8 лв да се върне с 50-60%, заради някакъв друг план. Това започва да ме притеснява в позицията - тук цената не зависи от фундамент или пазар, а от други фактори.
              Извинявам се, че ще пиша в темата - нека не се приема като опит за дразнене или нещо от сорта, а още по-малко пък като позиция към самата акция, няма да кажа нищо за нея, това е само и единствено отговор към Тони!

              Тони, ми аз не виждам някакво откритие - пределно ясно е, че почти на абсолютно всяко едно от по-оборотните дружества цената ценат се определя от мажото или ПФ-тата. И тук не е никакво изключение, за да наречем тукашния мажо черен или някакво изключение от практиката. Същата е ситуацията и в другите негови фирми, където той е основният двигател на цената, същата е ситуацията в планинските акции, където основен двигател са ПФ-тата, същата беше ситуацията в Хима с т. нар. алигатор, същото се случи с ПИБ, когато изчезна купувача, който явно не се интересува от акцията, след като мина увеличението, което увеличение принципно е много булиш новина, колкото и самата банка да е бул, ама с още три букви отзад, същото е дори във "флагмана" Алтерко - те сами си го казаха, само дето не утичниха периода, но като събереш 2+2 се вижда, че с техните 20 000 закупени акции са качили цената от 6 на 7 лв, а останалот го е свърила ентусиазирана цаца, същото е и в онова дружество с претенции за АДСИЦ, дето си крепи цената да не падне под леФ с обратни, щото не знае какво да си прави парите при сегашната стагнация, същото стана с индженеро от Трейс, като реши а се гаври с цацата, заради делата в КФН и т.н. За да не ме обвиниш в пристрастност - същото беше и при балоняка, където цената се подпираше на определени нива, а сега е леко затапена на 60 кинта, същото е и в чез, където се заби огромна тапа в деня, в който акцията трябваше да се изстеля...

              Та с две думи - тук не виждаме нищо ново, което да не сме го виждали. Някои хора имат вътрешна информация и знаят някои неща, други хира - нямаме, ерго, мъчим се да следваме голямата акула и да предусетим какво ще прави. Ми това ни е пазарът, за добро или за лошо, не сме от вчера, знаем си го и мажоритарят тук с нищо не е по-различен от останалите - нито в положителна, нито в отрицателна посока. Бъди здрав и успешен!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Не е проблем увеличението , ще мине и 5:1 или 6:1 няма значение . Като инвеститор не чакащ дивидент от Доверие обединен холдинг не ми е супер важно и това ще видя или не в отчета получен дивидент от Молдова. Това което ме притеснява е, че както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената така може да се случи и след година или две и отново цената която е 6-7-8 лв да се върне с 50-60%, заради някакъв друг план. Това започва да ме притеснява в позицията - тук цената не зависи от фундамент или пазар, а от други фактори.
                Вчера не е бил той Тонка.. днес пак май не беше той, а спекуланти преместващи се в ПИБ.
                Нека търгуват хората, да има обороти и сделки на БФБ.. всеки сам си решава как да играе и на кои акции да залага. Аз лично в следващите 2-3 г. мисля предимно да акумлирам акции тук.. с редки продажби ако има твърде резки подскоци от Изненаданите

                Коментар


                • Не е проблем увеличението , ще мине и 5:1 или 6:1 няма значение . Като инвеститор не чакащ дивидент от Доверие обединен холдинг не ми е супер важно и това ще видя или не в отчета получен дивидент от Молдова. Това което ме притеснява е, че както вчера и днес със студени душове мажоритаря смъкна цената така може да се случи и след година или две и отново цената която е 6-7-8 лв да се върне с 50-60%, заради някакъв друг план. Това започва да ме притеснява в позицията - тук цената не зависи от фундамент или пазар, а от други фактори.
                  Last edited by tony1975; 04.12.2020, 14:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    За мен увеличнията при ПИБ и Алтерко бяха как да кажа, напълно различни, при пиб публиката сякаш бягаше, а при алтерко входът беше по-тесен

                    ps. Тук някакъв вариант ми изглежда увеличение на 3 лв с право на 1 акция за всяка стара.
                    Ако е така максимума увеличение не повече от 20 мил. лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                      Цената на увеличение ще има значение, колкото имаше значение при увеличението при ПИБ и Алтерко. Нито ПИБ стана 5 лв, нито Алтерко 3 лв. Важен е последващия ефект. Успех.
                      За мен увеличнията при ПИБ и Алтерко бяха как да кажа, напълно различни, при пиб публиката сякаш бягаше, а при алтерко входът беше по-тесен

                      ps. Тук някакъв вариант ми изглежда увеличение на 3 лв с право на 1 акция за всяка стара., за да остане опция и за бъдещи такива. Не знам дали пазарът може да осигури повече, освен ако не е предварително договорено.
                      Но и чичо ще направи грешка ако излезе от текущия ръст по 10стинки/месец. Досега той случайно или не, го оставяше да съществува, но ако намачка цената на 3 лв, може да поразколебае някои участници. А като цяло от схемата по увеличенията той доста пъти се е ползвал, може би е най-използващият я мажоритар на бфб, така, че не бива да се изключва увеличение
                      Last edited by precakanoto; 04.12.2020, 14:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                        Цената на увеличение ще има значение, колкото имаше значение при увеличението при ПИБ и Алтерко. Нито ПИБ стана 5 лв, нито Алтерко 3 лв. Важен е последващия ефект. Успех.
                        Според мен тук е доста различно от горните примери и ще има съществено значение, тъй като има много спящи акции и съответно такива права. Нормално е кандидат-купувач да изчаква увеличението защото ако то е на по-ниска цена, винаги има надежда, че ще се сдобие с права от спящите.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Цената на увеличение ще има значение, колкото имаше значение при увеличението при ПИБ и Алтерко. Нито ПИБ стана 5 лв, нито Алтерко 3 лв. Важен е последващия ефект. Успех.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                            Ти не четеш ли в екстри каква информация излиза?
                            Не съм прочел.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                              Кой продава и купува в Софарма?
                              Ти не четеш ли в екстри каква информация излиза?

                              Коментар


                              • Кой продава и купува в Софарма?

                                Коментар

                                Working...
                                X