IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
    Публикувани са финансовите резултати на банката в Молдова - https://www.micb.md/activitatea-financiara-en/

    Към 13.12.2020г. нетната печалба на Moldindconbank е 20,58 млн. евро (432,192 млн. молдовски леи, при курс от 21 MDL за 1 EUR към 31.12.2020г.), при 4% ръст на нетния лихвен доход, над 15% годишен ръст на нетния доход от такси и комисиони, повишаване на приходите от положителни валутни разлики, но и при наличието на ръст на оперативните разходи (за персонал и амортиазии) и направени доста повече разходи за провизии и обезценки (което е валидно за банковия сектор, където и да е, през отминалата година).
    Мога ли помоля акционерите да споделят каква нетна печалба очакваха. Това евро под гайдънса ли е, над ли е? Sell the news ли гледам в платформата днес?

    Коментар


    • Публикувани са финансовите резултати на банката в Молдова - https://www.micb.md/activitatea-financiara-en/

      Към 13.12.2020г. нетната печалба на Moldindconbank е 20,58 млн. евро (432,192 млн. молдовски леи, при курс от 21 MDL за 1 EUR към 31.12.2020г.), при 4% ръст на нетния лихвен доход, над 15% годишен ръст на нетния доход от такси и комисиони, повишаване на приходите от положителни валутни разлики, но и при наличието на ръст на оперативните разходи (за персонал и амортиазии) и направени доста повече разходи за провизии и обезценки (което е валидно за банковия сектор, където и да е, през отминалата година).

      Коментар


      • Значи, благодарение на покачването на Доверие, портфейлът ми на БФБ успя да стане на нивото отпреди коронавируса.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

          Не знаех 4е се знае сумата ( 10 млн ) , единственото нещо което ме кара да не вляза здраво тук е това 4е ставам акционер на банка в съмнителна държава с регулации които не познавам и могат да се сменят от днес за утре ....и сега се по4ва играта : ще има ли дивидент първо от банката към ДОХ после ДОХ към нас имайки се предвид и големите дългове ...маржа на сигурност не ми е задоволителен въпреки 4и4о

          В крайна сметка успех на вси4ки !!!
          Е да, всеки си има ниво на търпимост към риск и трябва да инвестира спрямо него за да му е комфортно в това което прави.. Все пак не сме на пазара за година или две.
          А относно въпросите които си задаваш.. Ами да, те стоят за решаване и именно затова цената е такава.. Когато започнем да получаваме отговорите им предполагам че тя вече ще бъде по 2 и по 3

          Успех колега, вярвам че ще намериш и ти най-подходящата за теб инвесиция

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Кое те навява на тази мисъл колега?
            Не знаех 4е се знае сумата ( 10 млн ) , единственото нещо което ме кара да не вляза здраво тук е това 4е ставам акционер на банка в съмнителна държава с регулации които не познавам и могат да се сменят от днес за утре ....и сега се по4ва играта : ще има ли дивидент първо от банката към ДОХ после ДОХ към нас имайки се предвид и големите дългове ...маржа на сигурност не ми е задоволителен въпреки 4и4о

            В крайна сметка успех на вси4ки !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
              Aлоооооууу, сектанти! Спрете се бе!
              Като знаеш, че цената може да стане двуцифрена от предстояща новина за дивидент, как да се спреш.

              Коментар


              • Aлоооооууу, сектанти! Спрете се бе!

                Коментар


                • До края на седмицата поне 5 лв. Успех на имащите и търпеливите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Защото и броя на акциите им е еднакъв ли мислиш така?!
                    Те и на Хес и Алумината са толкова, но при всеки има различен път и за цената
                    В това увеличение, ако някой купи правата на бабешките акции, ще вземе дял към 3%. Незастрашителен нов инвеститор и още други нови малки, а и ще се намали теглото на спящия флоут. Всички участници ще запишат своите права, така че, компанията ще набере свеж кеш, при това без да се емитират много артии (около10% нарастване) . Така се запазва вариант и за други бъдещи увеличения. Чичо го е обмислил. Дружества с над 60 мил. артии стават "инерционни" за нашия пазар (пример хим, ццб, пиб, зхб, skk, градус.. трудно се задвижват)
                    Точно увеличението няма да промени нищо така, че утре продължаваме напред .... но не като Кобрата...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                      Да и аз така мисля,гледай Доверие сещай се Алтерко...5...10...15лв...така ги виждам аз спирките при Доверието!
                      Защото и броя на акциите им е еднакъв ли мислиш така?!
                      Те и на Хес и Алумината са толкова, но при всеки има различен път и за цената
                      В това увеличение, ако някой купи правата на бабешките акции, ще вземе дял към 3%. Незастрашителен нов инвеститор и още други нови малки, а и ще се намали теглото на спящия флоут. Всички участници ще запишат своите права, така че, компанията ще набере свеж кеш, при това без да се емитират много артии (около10% нарастване) . Така се запазва вариант и за други бъдещи увеличения. Чичо го е обмислил. Дружества с над 60 мил. артии стават "инерционни" за нашия пазар (пример хим, ццб, пиб, зхб, skk, градус.. трудно се задвижват)
                      Last edited by precakanoto; 17.01.2021, 23:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                        За 10 мил лв става на въпрос.. .. колкото е по-висока цената толко акциите ще са по-малко..Тук ми е като дежавю с Лашперко
                        Да и аз така мисля,гледай Доверие сещай се Алтерко...5...10...15лв...така ги виждам аз спирките при Доверието!

                        Коментар


                        • И на 15лв пак Тойота, трейдинг, Софарма и Доверие!!! Това за дивидента от 1 лв на акция ме замисли!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            Не така де преци
                            Забавлявам се какво друго
                            Борсата е затова. И Костолани е казвал, че се е забавлявал.
                            ps. Не е имало форуми по негово време но и хората по различен начин се забавляват
                            Last edited by precakanoto; 17.01.2021, 22:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Създава "разколебаване", "рути" цената, без интерес разбира се
                              и без препоръка
                              Не така де преци
                              Забавлявам се какво друго

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                                А какво правиш в този форум като нямаш интерес?И сподели къде имаш интерес.
                                Създава "разколебаване", "рути" цената, без интерес разбира се
                                и без препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X