IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham

    Порше Панамера само от печалбата.....
    Супер. А след това с дивидентите да покриваш каското и всички разходи по него
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham
      Това за Порше-то да се счита за майтап..... Много несериозни неща се изписаха тези дни.... Да не казвам откровени глупости.... Тоя форум ме отчая направо......
      P.S. На 15 лева наистина ще мога да си купя Панамера само от печалбата.... А дано...
      Ако си влязъл с 50к. в позицията на 3 лева примерно ,то на 15 лв е напълно възможно да си купиш чисто ново

      Коментар


      • Увеличението няма значение! Важното е пазарът да реагира на добрите резултати.
        Така или иначе точно нашите гласове няма да са решаващи на никое ОС. Увеличават се акциите, плащат не на пазарната за момента цена, влизат парите в дружеството, то примерно погасява част от кредитите си - пито-платено.
        Ако Ви се струва много ниска цената на увеличението - записвате си всички акции и купувате още права - до тавана който имате и до дълбочината на джоба.
        Да отворя една стара тема /от много години/. Когато цената стане 15 лева - какъв автомобил ще си купите за награда от цялата операция с тези акции???
        Last edited by fortiss; 17.01.2021, 21:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          1. Да се изпълни ангажимент даден пред ЦБ на Молдовалдинга.
          Това е причината за увелиението. И е изискване за собствениците на банки, да имат определен минимум капитал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Благодаря за отговора Тони,ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса .Все си мислех че Донев продаваше напоследък за да освободи място за новите акции след увеличението, запазвайки приблизително същия дял както преди.
            Да, и аз така мисля! Донев /Софарма груп/ няма да увеличава дела си, но ще запише своите права и ще го запази почти същия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              Здравейте,
              За последно имах удоволствието да пия кафе с г-н Донев декември 19г. и тогава останах с убеждението, че те инсайдърите и фирмите от групата няма да записват, а чакат свежа кръв от нови партньори. Последните новини ми убягват, защото не съм присъствал и не смея да твърдя нищо - може да има промяна в тези планове.
              Успех!
              Благодаря за отговора Тони,ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса .Все си мислех че Донев продаваше напоследък за да освободи място за новите акции след увеличението, запазвайки приблизително същия дял както преди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Искаш да кажеш че Донев и Фармата няма да запишат на текущото увеличение ли?Коя група визираш.......?
                Здравейте,
                За последно имах удоволствието да пия кафе с г-н Донев декември 19г. и тогава останах с убеждението, че те инсайдърите и фирмите от групата няма да записват, а чакат свежа кръв от нови партньори. Последните новини ми убягват, защото не съм присъствал и не смея да твърдя нищо - може да има промяна в тези планове.
                Успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Здравейте,
                  През Декември в годината преди да се появи Ковид имаше кафе в офиса на г-н Донев и там страхотния финансов журналист М.Йорданов, предложи на г-н Донев модел на действие с пускане на нови акции на цена 1лв, така и влизащите ще са доволни, каза М.Йорданов, а и ДоХ ще е спокоен че всичко ще се запише при такава цена. Е явно вероятността това да се случи стана нищожна.

                  Г-н Донев използва няколко случая, за да спомене, че увеличението ще е с малко бройки и се прави заради:
                  1. Да се изпълни ангажимент даден пред ЦБ на Молдова - до колкото разбрах идеята била да се разшири акционерната маса с повече "неспящи" акционери. Ето защо и дружества от групата няма да записват, а ще чакат нови партньори.
                  2. Да се намали влиянието(%) на спящите акции.
                  3. Да се набере свеж ресурс с цел намаляване на дълговете на холдинга.

                  Успех!
                  Искаш да кажеш че Донев и Фармата няма да запишат на текущото увеличение ли?Коя група визираш.......?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NIXXON Разгледай мнение

                    Здравейте! Увеличение на капитала с около 10 млн.лв. не означава ли, че ще бъдат предложени за записване около 10 млн. нови акции с номинал от 1 лв. и емисионна цена на акция пазарната цена, намалена с 10% ?
                    Здравейте,
                    През Декември в годината преди да се появи Ковид имаше кафе в офиса на г-н Донев и там страхотния финансов журналист М.Йорданов, предложи на г-н Донев модел на действие с пускане на нови акции на цена 1лв, така и влизащите ще са доволни, каза М.Йорданов, а и ДоХ ще е спокоен че всичко ще се запише при такава цена. Е явно вероятността това да се случи стана нищожна.

                    Г-н Донев използва няколко случая, за да спомене, че увеличението ще е с малко бройки и се прави заради:
                    1. Да се изпълни ангажимент даден пред ЦБ на Молдова - до колкото разбрах идеята била да се разшири акционерната маса с повече "неспящи" акционери. Ето защо и дружества от групата няма да записват, а ще чакат нови партньори.
                    2. Да се намали влиянието(%) на спящите акции.
                    3. Да се набере свеж ресурс с цел намаляване на дълговете на холдинга.

                    Успех!
                    Last edited by tony1975; 17.01.2021, 18:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                      Как беше, който ги няма когато падат ги няма и когато се качват Така си е, споменавал съм, че излезнах от БФБ, защото не виждах светлина в тунела. Ще има и други възможности, та не се ядосвам, че нещо съм пропуснал... Казвал съм и че в момента не ща кеш, та така... За следващото коледно парти може и да се включа пак, сега само лапам мухите
                      Ами спри да ги лапаш и действай, какво е това премиряване, все още не си изтървал нещо значително, пазара тепърва тръгва. ДОХ има потенциал за много повече от тия 30-40% които направи, има и други акции които тепърва ще запалват. Разгледай Топ 10 на форума и скачай!

                      Относно незаписаните права - накрая на процедурата по увеличение има един аукцион за продажба на незаписаните права.. там се продават служебно на желаещите, а парите стоят и чакат на заспалите да си ги потърсят.. ако не, след 5 г. давност дружеството ги прибира /нещо като непотърсените дивиденти/

                      Хващай съдбата в ръцете си и успех!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        Така ааа, ти по условие- щом нямаш си 125% вече прецакан, а хора които са купували-увеличавали бройакциите си от средата на миналата година са си оки и предварително са си увеличили дела!
                        Сега им е все тая на колко и при какво съотношение-снушение ще се случат нещата и колко ще искат да да платят за билета до илюминатора
                        Как беше, който ги няма когато падат ги няма и когато се качват Така си е, споменавал съм, че излезнах от БФБ, защото не виждах светлина в тунела. Ще има и други възможности, та не се ядосвам, че нещо съм пропуснал... Казвал съм и че в момента не ща кеш, та така... За следващото коледно парти може и да се включа пак, сега само лапам мухите
                        Last edited by pepe1234; 17.01.2021, 14:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Преци, не съм се задълбавал никога в точно тази тема, един единствен път гледах, че се продават права за за записване на некакви супер странни цени. Т.е. или аз нещо не схващах или пазара не оценяваше правата, както оценява акциите. Останх с впечатлението, че ако не си упражниш правата си прецакан, т.е. ако нямаш кеш наличен да запишеш губиш директно от цялата врътка. Та всъщност исках да попитам може би за някои доста тъп въпрос - какво точно, се случва с правата, които не са упражени? В смисъл чудя се винаги виждаме едни кръгли числа за брой акции, пък ако от увеличение допълнителна емисия 2м. бройки се запишат примерно 1 555 1234, какво точно се случва с останалите неупражнениете/ наезаписаните. Аз все си мисля, че не би трябвало да някой да ги запише, без да е купил правата, обаче от друга страна тези кръгли бройки акции на компаниите ме озадачават.

                          някой, къде да прочета нещо по темата?

                          В момента нямам акции на БФБ и написаното да не се тълкува като коментар/препоръка относно купуването/ продаването или записването на акции.

                          Така ааа, ти по условие- щом нямаш си 125% вече прецакан, а хора които са купували-увеличавали бройакциите си от средата на миналата година са си оки и предварително са си увеличили дела!
                          Сега им е все тая на колко и при какво съотношение-снушение ще се случат нещата и колко ще искат да да платят за билета до илюминатора

                          Коментар


                          • Преци, не съм се задълбавал никога в точно тази тема, един единствен път гледах, че се продават права за за записване на некакви супер странни цени. Т.е. или аз нещо не схващах или пазара не оценяваше правата, както оценява акциите. Останх с впечатлението, че ако не си упражниш правата си прецакан, т.е. ако нямаш кеш наличен да запишеш губиш директно от цялата врътка. Та всъщност исках да попитам може би за някои доста тъп въпрос - какво точно, се случва с правата, които не са упражени? В смисъл чудя се винаги виждаме едни кръгли числа за брой акции, пък ако от увеличение допълнителна емисия 2м. бройки се запишат примерно 1 555 1234, какво точно се случва с останалите неупражнениете/ незаписаните. Аз все си мисля, че не би трябвало да някой да ги запише, без да е купил правата, обаче от друга страна тези кръгли бройки акции на компаниите ме озадачават.

                            някой, къде да прочета нещо по темата?

                            В момента нямам акции на БФБ и написаното да не се тълкува като коментар/препоръка относно купуването/ продаването или записването на акции.
                            Last edited by pepe1234; 17.01.2021, 17:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                              Като за новорегистриран участник си доста предвидлив;- от "чичо" всичко можеш да очакваш- най вече невидимото!
                              А моя усет ми подсказва, че на чичо сякаш не му допада като идея емитирането на много акции. Но пък и има доста заспали акции от приватизацията, тска че това увеличение може да е някакъв първи етап, а след време, при по-добра пазарна оценка да видим и втори
                              Паживем увидем

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NIXXON Разгледай мнение

                                Здравейте! Увеличение на капитала с около 10 млн.лв. не означава ли, че ще бъдат предложени за записване около 10 млн. нови акции с номинал от 1 лв. и емисионна цена на акция пазарната цена, намалена с 10% ?
                                Ако предположим, че когато се вписва това увеличение цената на акция е 5,50 и ако е вярно, че ще го правят на горе-долу 10% по-ниска цена от пазарната, то означава, че ще се предложат 2 млн. нова акции на цена 5 лева. Имай обаче предвид, че всички тези точни цифри са чиста спекулация! Тоест цената на акция може да е мнооого различна от 5,5 и съответно всичко останало се променя. Възможно е и да се променят плановете, например да не е за точно 10 млн., да не е на борсова цена -10% и т.н.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X