IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Nostradamus Разгледай мнение

    46М MLD, което е 4,2М лв.
    +1 така е, моя грешка - добавих запетайката
    Last edited by tony1975; 17.02.2021, 20:31.

    Коментар


    • Така за 1 месец се връзва. За година над 50млн. лева
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • около 4,3 мл лв

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          Привет щом Ви е важно в MLD, ето:
          Profit or (-) loss after tax from continuing operations 46 231 188
          46М MLD, което е 4,2М лв.
          http://forexnews.bg

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nostradamus Разгледай мнение

            Не е ли MLD, а не лева
            Привет щом Ви е важно в MLD, ето:
            Profit or (-) loss after tax from continuing operations 46231188
            Last edited by tony1975; 17.02.2021, 19:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              43mln. lv. bank profit for month № 1
              Не е ли MLD, а не лева
              http://forexnews.bg

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                Tони, печалбата на МолдБанк е бруто или чиста?
                С уважение!
                Здравейте, печалбата посочена от мен е след данъци, но както знаем не е 100% за ДОХ

                Коментар


                • Tони, печалбата на МолдБанк е бруто или чиста?
                  С уважение!

                  Коментар


                  • 4,3mln. lv. bank profit for month № 1
                    Last edited by tony1975; 17.02.2021, 20:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от motion1 Разгледай мнение

                      От това което виждам - диверсифицирана е в над 6 различни сектора, като преди купуването на банката, ходинга има присъствие само в България. Предвид,че основната доходност идва от Молдова - 50% си е доста добра експозиция.

                      Колкото до волатилност- не знам за теб какво е висок индикатор , но след един бърз чек в инфосток:
                      Доверие: average true range(1year): 1.36 ; Moving Std Dev(1 year) 1.56
                      Sofix: average true range(1year): 5.67 ; Moving Std Dev(1 year) 4.41

                      Освен това чуждестранни инвеститори, които биха търгували в България обикновенно имат друг бенчмарк за висока волатилност и сравняват с по-emerging пазари
                      Диверсифициран бизнес е - банката и Бриколаж изкарват пари, а другите губят

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                        Правиш, сучеш, ясно е, че към момента холдинга е по-скоро банкова акция в молдова, отколкото диверсифициран бизнес. От гледна точка на волатилност: 2020- минус 21%, 2019 плюс 170%, 2018 минус 25%. Това за мен не е ниска волатилност, каквото и да твърдят други хора.
                        ти май имаш нещо общо с елана, ако е така, жалко, че цитираш инфосток, който е за аматьори като теб и мен.
                        Ами просто не съм съгласен с теб. Като за български холдинг- си е диверсифициран, дали е оптимизиран е друг въпрос. Нямам акции в Довеире и от скоро инвестирам на българския пазар, вчера попаднах на този анализ от фейсбук група и честно казано ми харесва доста. Сам си изчислявам индикаторите, инфосток ти го цитирам за улеснение и бърз достъп...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от motion1 Разгледай мнение

                          От това което виждам - диверсифицирана е в над 6 различни сектора, като преди купуването на банката, ходинга има присъствие само в България. Предвид,че основната доходност идва от Молдова - 50% си е доста добра експозиция.

                          Колкото до волатилност- не знам за теб какво е висок индикатор , но след един бърз чек в инфосток:
                          Доверие: average true range(1year): 1.36 ; Moving Std Dev(1 year) 1.56
                          Sofix: average true range(1year): 5.67 ; Moving Std Dev(1 year) 4.41

                          Освен това чуждестранни инвеститори, които биха търгували в България обикновенно имат друг бенчмарк за висока волатилност и сравняват с по-emerging пазари
                          Правиш, сучеш, ясно е, че към момента холдинга е по-скоро банкова акция в молдова, отколкото диверсифициран бизнес. От гледна точка на волатилност: 2020- минус 21%, 2019 плюс 170%, 2018 минус 25%. Това за мен не е ниска волатилност, каквото и да твърдят други хора.
                          ти май имаш нещо общо с елана, ако е така, жалко, че цитираш инфосток, който е за аматьори като теб и мен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                            Ами да, всичко е точно, дружеството е с ниска волатилност и с 50% от Молдова е добре диверсифицирано. Смях.
                            иначе аз имам от доверие, но защото няма диверсификация в момента и защото има висока волатилност.
                            От това което виждам - диверсифицирана е в над 6 различни сектора, като преди купуването на банката, ходинга има присъствие само в България. Предвид,че основната доходност идва от Молдова - 50% си е доста добра експозиция.

                            Колкото до волатилност- не знам за теб какво е висок индикатор , но след един бърз чек в инфосток:
                            Доверие: average true range(1year): 1.36 ; Moving Std Dev(1 year) 1.56
                            Sofix: average true range(1year): 5.67 ; Moving Std Dev(1 year) 4.41

                            Освен това чуждестранни инвеститори, които биха търгували в България обикновенно имат друг бенчмарк за висока волатилност и сравняват с по-emerging пазари
                            Last edited by motion1; 16.02.2021, 14:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от motion1 Разгледай мнение

                              Казали са ,че имат експозиция не само в България ,а и в чуждестранни развиващи се пазари -т.е. Молдова. В анализа се казва, че 50% от приходите на холдинга идват от Молдовската банка, така че аз не виждам кое не е така....
                              Ами да, всичко е точно, дружеството е с ниска волатилност и с 50% от Молдова е добре диверсифицирано. Смях.
                              иначе аз имам от доверие, но защото няма диверсификация в момента и защото има висока волатилност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                                Голям майтап тука, доверие било атрактивно за чуждестранни инвеститори, които търсели експозиция в българия и то в дружество, което почти изцяло е зависимо от молдова, хаха. По-скоро в за инвеститори, които търсят експозиция в молдова.
                                Елана са си смешни. Аз ги ползвам, защото са забавни.
                                Казали са ,че имат експозиция не само в България ,а и в чуждестранни развиващи се пазари -т.е. Молдова. В анализа се казва, че 50% от приходите на холдинга идват от Молдовската банка, така че аз не виждам кое не е така....

                                Коментар

                                Working...
                                X