IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Дали са най-добра лихва вероятно.
    Със сигурност...! Въпросът може би е не какво са дали, а какво ще вземат накрая...? Но да не спамим повече темата... Пожелавам успех на гласувалите доверие на DOVUHL...!
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Грую, интересува ме дали съм те разбрал правилно.

      "Доколкото разбирам ти казваш така - увеличението ще е успешно, но няма да повлияе на цената по никакъв начин. Дивидент от Молдова няма да има никога, ДОХ също няма да дадат никога. Правилно ли те разбирам?"
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение





        17,111лв......2007г

        https://www.infostock.bg/infostock/c...cestats/DOVUHL

        https://www.infostock.bg/infostock/c...raphics/DOVUHL






        2. На пазарен принцип е имало и по-високи цени.
        Аз имах предвид пазарната цена когато се разбра за покупката на банката /преди 1-2 години да кажем/. Тя не бе 9, но мисля, че стигна някъде до 7 и нещо...
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          1. Смятам, че цената би била по-висока тъй като би се видяло, че доста милиони са склонни да влязат при цена 4,20-4,30. Хипотетично ако се появи сега един бид за 10 млн. при цена от 4,30 смятам, че цената би се вдигнала. Търсенето и предлагането определят цената.
          2. Малко е хвърляне на боб с цената, прав си, но все пак аз написах конкретни цифри. Предпочитам да съм станал комичен в очите на някого с грешно виждане, но да съм си казал мнението, отколкото да философствам и да не кажа нищо съществено. Все пак 9 защото борсата закара до там някъде цената на пазарен принцип. След това Донев я свали до сегашните нива. Вярвам, че като мине това увеличение, Донев ще се кротне с продажбите и няма да има огромен, който да я запушва така.
          3. Дал съм 70%, а не 100% вероятност да се случи дивидентот Молдова. Защо - еми защото ДОХ нямат бизнеси в Молдова, имат и доста дългове. Тоест те са купили тази банка единствено и само да оправят кашите с тукашните си бизнеси, което може да стане само чрез дивидент. Ако те имаха каквито и да било съмнения, че ще могат да си дърпат дивидент, никога не биха купили там, просто нямат интерес от тази работа. Та покрай техния интерес може да се възползваме и ние. Относно централната им банка - да, има известни права, но не може да я кара през просото безкрайно. Ти си юриста, но ако вземе тя да решава коя частна компания как да харчи печалбите си има и съдилища - това хипотетично.

          Доколкото разбирам ти казваш така - увеличението ще е успешно, но няма да повлияе на цената по никакъв начин. Дивидент от Молдова няма да има никога, ДОХ също няма да дадат никога. Правилно ли те разбирам?




          17,111лв......2007г

          https://www.infostock.bg/infostock/c...cestats/DOVUHL

          https://www.infostock.bg/infostock/c...raphics/DOVUHL






          2. На пазарен принцип е имало и по-високи цени.
          Last edited by radon222a; 10.03.2021, 19:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

            Мен точно тази бивша (май) СИВ банка най-много ме притеснява и затова не си и помислям да влизам тук. Не знам защо Грую я е пропуснал във въпросите си към @15%...? Що ще (точно) таз банка в цялата схема?
            и какво точно е притеснителното? Взели са парите, а не са дали

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
              Мен точно тази бивша (май) СИВ банка най-много ме притеснява и затова не си и помислям да влизам тук. Не знам защо Грую я е пропуснал във въпросите си към @15%...? Що ще (точно) таз банка в цялата схема?
              Дали са най добра лихва вероятно.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Той част от заема е върнат, но с кредита от бившата /май/ СИВ банка. Общата задлъжнялост не се е променила чак толкова. Молдовците май ги е притеснявало повече заема към майката, затова си мисля, че към половината от увеличените ще отпътува веднага за Софарма. Все пак имат сериозно увеличение на Трейдинга да правят за да плати сериозна цена за аптеките на ОД и ВС, за да запишат те някакво следващо увеличение някъде....
                Мен точно тази бивша (май) СИВ банка най-много ме притеснява и затова не си и помислям да влизам тук. Не знам защо Грую я е пропуснал във въпросите си към @15%...? Що ще (точно) таз банка в цялата схема?
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ми пак пожелателно мислене, което не е базирано на нищо, освен на субективни очаквания от типа "Що - ми щото така и ин донев уи тръст" - не го казвам с лошо.

                  1. Увеличението ще е успешно - две мнения по въпроса няма. Колко ще е цената есента - кой да ти каже, що трябва да е по-висока? И ако тук е 5,50, в любимото ти Алтерко колко ще е? А в ПИБ? ХИМ? Корадо? Спиди? Че нали трябва някаква база за сравнение

                  2. Що пък да вдигне цената двойно, ако има дивидент от Молдова? Щото ти така искаш - нека, дано е така, ма що да е двойно, що да не е тройно Как изчисляваш шансът това да се случи, както би попитал човек с висок ценз, като 4Д, а не аджамия като мен - звездите ли ти го говорят? Зададох ти конкретни въпроси - прочети ги отново и си нарисувай уърст кейс сценарио - бунтове в приднестровието, ковид криза, ерго, местните жени няма как да ходят на запад да бършат задници, като нашите преди 20 години, ерго няма кеш във валута, слаба година - ерго селското им стопанство (а то май е основата там, е чао), централната им банка забранява изнасянето на дивиденти и чужбина и иска още подкрепа за капитала на банката и т.н. Кво, невъзможно ли ти се струва - то и ковид истреията беше невъзможна

                  3. как ще има дивидент, ако централната им банка каже НЕ - гусин ти Донев в кюлчета на дръб ли ще го донесе - пак прочети въпросите, които ти зададох. А да, и Молдова не е в ЕС, а е някаква дива губерния, разкъсвана между националсити-мамалигари и националисти-руснаци със сепаратистки уклон и 0 шанс да влезе в обозримо бъдеще в ЕС

                  )
                  1. Смятам, че цената би била по-висока тъй като би се видяло, че доста милиони са склонни да влязат при цена 4,20-4,30. Хипотетично ако се появи сега един бид за 10 млн. при цена от 4,30 смятам, че цената би се вдигнала. Търсенето и предлагането определят цената.
                  2. Малко е хвърляне на боб с цената, прав си, но все пак аз написах конкретни цифри. Предпочитам да съм станал комичен в очите на някого с грешно виждане, но да съм си казал мнението, отколкото да философствам и да не кажа нищо съществено. Все пак 9 защото борсата закара до там някъде цената на пазарен принцип. След това Донев я свали до сегашните нива. Вярвам, че като мине това увеличение, Донев ще се кротне с продажбите и няма да има огромен, който да я запушва така.
                  3. Дал съм 70%, а не 100% вероятност да се случи дивидентот Молдова. Защо - еми защото ДОХ нямат бизнеси в Молдова, имат и доста дългове. Тоест те са купили тази банка единствено и само да оправят кашите с тукашните си бизнеси, което може да стане само чрез дивидент. Ако те имаха каквито и да било съмнения, че ще могат да си дърпат дивидент, никога не биха купили там, просто нямат интерес от тази работа. Та покрай техния интерес може да се възползваме и ние. Относно централната им банка - да, има известни права, но не може да я кара през просото безкрайно. Ти си юриста, но ако вземе тя да решава коя частна компания как да харчи печалбите си има и съдилища - това хипотетично.

                  Доколкото разбирам ти казваш така - увеличението ще е успешно, но няма да повлияе на цената по никакъв начин. Дивидент от Молдова няма да има никога, ДОХ също няма да дадат никога. Правилно ли те разбирам?
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    По спомен голяма част от него вече е върнат. И той е включен в тези сметки, но не виждам връзка. Тези ми мисли са при задлъжнялост на ДОХ, не допускам и в най-розовия си сценарии, че ще останат без дългове. Според мен не е и редно да стане така.
                    Той част от заема е върнат, но с кредита от бившата /май/ СИВ банка. Общата задлъжнялост не се е променила чак толкова. Молдовците май ги е притеснявало повече заема към майката, затова си мисля, че към половината от увеличените ще отпътува веднага за Софарма. Все пак имат сериозно увеличение на Трейдинга да правят за да плати сериозна цена за аптеките на ОД и ВС, за да запишат те някакво следващо увеличение някъде....
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Трудно би могло да се направи сравнение между двама участници, които имат толкова драстична разлика в компетенциите и ценза. И макар че единия носи стократно по-голяма полза за форума, другия искрено ме забавлява с аджамията и простодушието си. Както е известно, няма тотално некомпетентни хора - всеки се е специализирал в конкретна област. Останалото е въпрос на упоритост и старание...
                      Бе не са само двама.
                      Много повече са от страна на дддд, докато груйо си е груйо - сам на бара, да бройка поредната Мара

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                        Браво, напълно съм съгласен с твоя коментар. Слагам ти и плюс, защото знам, че за теб това е важно.

                        Иначе и аз се чудя защо всеки говори за дивидент от молдова с толкова голяма сигурност. Аз не очаквам такъв скоро, но да видим.
                        Мерси, мерси, человек за един красний лайк живее - те затова даже фейсбук нямам, щото от лайковете се храня, а трябва да сваля 2 кила. някога си
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Грую, според мен във форума има толкова много обиди и подигравки, че всяко мнение се приема за такова по подразбиране. Аз наистина търся чуждо мнение и предпочитам то да бъде на скептици. По никакъв начин не съм искал да засегна тези хора с епитети. Относно тайминга
                          1. Успешно увеличение, което според мен ще вдигне цената до около 5 - 5,50 - до есента.
                          2. Дивидент от Молдова, което според мен би вдигнало цената до 9 лева - шанс това някога да се случи - 90% от които за тази година 30%, за 2022 - 70%
                          3. Относно дивидент от Доверие - шанс да се случи - 70% от които тази и следващата година - 0% и натам с по 20% нарастване на шанса за всяка следваща година.

                          Отново да попитам:
                          1. Според теб успешно ли ще е това увеличение и ако да - колко би била цената след него?
                          2. Ще видим ли дивидент от Молдова и ако да - каква би била цената на ДОХ?
                          3. Ще видим ли дивидент от ДОх и ако да - каква би била цената тогава?


                          Поздрави
                          Ми пак пожелателно мислене, което не е базирано на нищо, освен на субективни очаквания от типа "Що - ми щото така и ин донев уи тръст" - не го казвам с лошо.

                          1. Увеличението ще е успешно - две мнения по въпроса няма. Колко ще е цената есента - кой да ти каже, що трябва да е по-висока? И ако тук е 5,50, в любимото ти Алтерко колко ще е? А в ПИБ? ХИМ? Корадо? Спиди? Че нали трябва някаква база за сравнение

                          2. Що пък да вдигне цената двойно, ако има дивидент от Молдова? Щото ти така искаш - нека, дано е така, ма що да е двойно, що да не е тройно Как изчисляваш шансът това да се случи, както би попитал човек с висок ценз, като 4Д, а не аджамия като мен - звездите ли ти го говорят? Зададох ти конкретни въпроси - прочети ги отново и си нарисувай уърст кейс сценарио - бунтове в приднестровието, ковид криза, ерго, местните жени няма как да ходят на запад да бършат задници, като нашите преди 20 години, ерго няма кеш във валута, слаба година - ерго селското им стопанство (а то май е основата там, е чао), централната им банка забранява изнасянето на дивиденти и чужбина и иска още подкрепа за капитала на банката и т.н. Кво, невъзможно ли ти се струва - то и ковид истреията беше невъзможна

                          3. как ще има дивидент, ако централната им банка каже НЕ - гусин ти Донев в кюлчета на дръб ли ще го донесе - пак прочети въпросите, които ти зададох. А да, и Молдова не е в ЕС, а е някаква дива губерния, разкъсвана между националсити-мамалигари и националисти-руснаци със сепаратистки уклон и 0 шанс да влезе в обозримо бъдеще в ЕС

                          Ендъре, благодаря - доколкото виждам, съм горе-долу на годините ти (и на Джекил, и на Хайд, който предпочетеш да бъдеш ) и не, вярно няма ценза на завършил в знаменития ВИНС - прост селяндур от София с едва две висши по Финанси и Право, и двете карани по 5 години, а не по съкратената процедура. Ма кой ли съм аз, че да се сравнявам с Магнаурската, пардон, Варненската икономическа мисъл, само юридическата мисъл от Симеоновския ПУЦ за милиционери е достаен опонент
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Няма такава заплаха, ДОХ не е дъщерно на Софарма, тя държи под 25% и двете не попадат под съответната хипотеза на Софикс критериите.
                            OK. Това е добре мисля. При малко на брой акции се дава добра възможност на дребните да запишат. Акциите са малко - малко повече от на Алтерко например, но с доста повече реална( поне на документи) а не бъдеща печалба , а и доста по-малка капитализация.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              В стил 4Д, който обича високопарните наставления, без да дава отговори, но на ползу роду и оргамотителю аз бих ти дал за домашно:
                              Трудно би могло да се направи сравнение между двама участници, които имат толкова драстична разлика в компетенциите и ценза. И макар че единия носи стократно по-голяма полза за форума, другия искрено ме забавлява с аджамията и простодушието си. Както е известно, няма тотално некомпетентни хора - всеки се е специализирал в конкретна област. Останалото е въпрос на упоритост и старание...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                И аз ще ти отговоря - може и да не пишеш скептици, а сривльовци, апокалиптици, кибици и каквото там се сетиш - не е проблем, не се обиждам, това си е част от фолклора, стига да няма ментални и сексуални подмятания за близки и роднини

                                Ще бъда прям, както обикновено - много хубаво си го написал, ама изцяло в пожелателно наклонение. От друга страна си сложил някакви цифрички де, така че пак е ок, не си като някои други. Сега, ако искаш, може да сложиш и тайминг, щото нали в търговията таймингът е всичко
                                Грую, според мен във форума има толкова много обиди и подигравки, че всяко мнение се приема за такова по подразбиране. Аз наистина търся чуждо мнение и предпочитам то да бъде на скептици. По никакъв начин не съм искал да засегна тези хора с епитети. Относно тайминга
                                1. Успешно увеличение, което според мен ще вдигне цената до около 5 - 5,50 - до есента.
                                2. Дивидент от Молдова, което според мен би вдигнало цената до 9 лева - шанс това някога да се случи - 90% от които за тази година 30%, за 2022 - 70%
                                3. Относно дивидент от Доверие - шанс да се случи - 70% от които тази и следващата година - 0% и натам с по 20% нарастване на шанса за всяка следваща година.

                                Отново да попитам:
                                1. Според теб успешно ли ще е това увеличение и ако да - колко би била цената след него?
                                2. Ще видим ли дивидент от Молдова и ако да - каква би била цената на ДОХ?
                                3. Ще видим ли дивидент от ДОх и ако да - каква би била цената тогава?


                                Поздрави
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X