IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    12
    Ей на това му се казва смислено и обосновано мнение Форка, много ме кефиш. ​​​​​​​​

    Коментар


    • Не се притеснявай за кеша, чичо ти ще го изхарчи скоро, ударно събира кеш във всички дружества, нещо голямо ще е, надявам се да си заслужава

      Коментар


      • Които купуват днес, осигуряват пари на тези с правата, за да си платят, защото явно нямат.

        Коментар


        • 18,5млн дивидент + 11,5млн от увеличение = на 30млн свеж кеш в края на месец август

          Коментар


          • Станах ви съдружник днес - почти де - купих права на аукциона. Никога не съм имал Доверие, заради съмненията ми в почтенността на Чичо, ама реших да рискувам заради добрия фундамент. Да видим дали ще донеса късмет на държащите тук.

            Коментар


            • 12

              Коментар


              • Колеги, аз съм доволен от развитието при Доверие, общо взето отговори на очакванията ми. Бях пуснал много по-висока лимитирана поръчка за права защото не очаквах чак такова пренебрежение от пазара. Един от редките случаи, в които си позволих да надценя колективната мисъл на БФБ. Слава Богу, това резултира в спестени пари (засега), може би и печалби.

                Самият интензитет на търговията с права (240,241 лв. оборот за периода) даваше ясна индикация, че аскът или мисли, че ще има евтини права, или че не иска да записва (което обаче няма как да бъде оправдано с оглед на състоянието и активите на холдинга). Това, което наистина не разбирах, е кой обираше акциите при цена над 6.70 лв. след нетирането на цената на правата и защо по дяволите го правеше? Това са хората, които ще платят "Чичовите конье", както и разбира се бидът на правата от 3 до 11 август. Тук е моментът да благодаря на колегата, който ми прибра последните бройки на 7.20 лв. в навечерието на днешното шоу.

                Записаните акции с днешните права ще струват 4.88 лв. бройката. Пазарчето затвори на 6.44 лв. 28% инстантна награда за избралите пътя на аукциона. Едно ми обяснете, колеги, това прилича ли ви на пазар? Наистина ли КИС-ове, фонд мениджъри, пенсионни фондове и дори ритейл не могат да оберат такъв голям луфт за толкова малко пари? Или пък има нещо гнило в Дания, което стои под повърхността? Това, че нямам отговори на тези въпроси много ме смущава, колкото и да изглежда на хартия, че ще реализирам още доходност от инвестиции в ДУХ в обозримото бъдеще.
                Last edited by unsworth; 17.08.2021, 17:54. Причина: Едит: грамар наци

                Коментар


                • Гроец, след днешната ти порция помия можеш да почнеш вече да громиш и ковида.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fena Разгледай мнение
                    Ножа се оказа много дървен.
                    Да, но само откъм дръжката, ма няма да се плашункате, те жабите винаги се варят в леко затопляща се водичка, щото иначе се усещат и бягат като опарени
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                      Колко сме прозрачни на бфб!!!
                      Навързани като ластици - за да купиш едно, продаваш друго. Ма така е - като има 2-3 читави позиции и всичко друго е с компромис
                      Затова и успешното увеличение на капитала на Доверие води до спад на индекса
                      И аз се включих на аукциоna, защото очаквам в бъдеще да излети като гълъбче
                      Факт, доста сме прозаични - при телефонната любов акциите винаги са еднакви - халтурата и тая. Общото и при двете е, че като тръгне да пада, се появявява някой (разбира се, изобщо несвързан с мажото), който купува, за да оправи спада, че да не се стреснат лапнишараните. И при двете финалът ще е еднакъв и искрено се надявам, че няма да си останал с Черния петър (или беше петък, не помня). А летеж като гълъбче - ок, би май гест. Обясних каква е единствената причина да пиша тук, да не се повтарям и не, тази акция изобщо не е сред читавите, но пък за сметка на това е сред телефонните
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Ножа се оказа много дървен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                          Можел си да продадеш на 7,20, ама не си знаел какво ще стане. Ако бяха изкупени високо правата, сега играта щеше да е друга. Трябвало е да хеджираш с поръчки на аукциона и сега да направиш арбитража.
                          Така! Другия път. Но другия път няма да е като тоя и пак няма да съм знаел.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                            Колко сме прозрачни на бфб!!!
                            Навързани като ластици - за да купиш едно, продаваш друго. Ма така е - като има 2-3 читави позиции и всичко друго е с компромис
                            Затова и успешното увеличение на капитала на Доверие води до спад на индекса
                            И аз се включих на аукциоna, защото очаквам в бъдеще да излети като гълъбче

                            Така Падре така, кажи му на Груйча, за кога се залагат суджуците..., пък той може и едър собственик на Слатинската станция да е веке,- нема лошо, сал да не реши и от там да бега, ша ни бъгни профита

                            Коментар


                            • Колко сме прозрачни на бфб!!!
                              Навързани като ластици - за да купиш едно, продаваш друго. Ма така е - като има 2-3 читави позиции и всичко друго е с компромис
                              Затова и успешното увеличение на капитала на Доверие води до спад на индекса
                              И аз се включих на аукциоna, защото очаквам в бъдеще да излети като гълъбче

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                                Важното е, че аукционът мина. Който е намазал от него, намазал. Сега вече ще видим какво ще е развитието на цената.
                                Точно - аукциона мина и с него дълго чаканото увеличение. Да видим отчетите и до колко мениджмънта ще успее да запуши пробойните в губещите бизнеси.

                                Колкото до цената на правата - тя не се ли определя от търсене и предлагане, защо са тези нерви?
                                Всички знаехме предлагания обем, явно търсенето го е изравнило на 10ст., каква вина има ОД не ми стана ясно ама...Някой държащ акции е решил да продаде наличните на добра цена и да запише неочаквано падналите му евтини права - пазар


                                Коментар

                                Working...
                                X