IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    Ако има сделка ще има свикване на ОСА. В крайна сметка все още преговарят а и има вероятност да не стигнат до сделка, все пак това е трети опит за покупка на банка след неуспешните опити за Токуда и друга молдовска банка.
    По принцип ако нямаш предварително споразумение не искаш разрешение от централната банка ....да видим влязох на 1.68 средно ще гледам мача

    Коментар


    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

      Продава държава, а и от това, което чета, молдовската банкова система е с пословично лоша репутация - пране на пари, източвания и т.н. Иначе, да, откъм коефициенти, тази цена изглежда много ниска дори и спрямо нашите банки.
      Имаше криза 2014 и решиха да вкарат чужди инвеститори заради МВФ...при миналият опит сами са се отказали и според мен сега са много близо защото в техните медии не се съобщава за друг кандидат като миналия път.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Много евтини тия банки,що така?
        Продава държава, а и от това, което чета, молдовската банкова система е с пословично лоша репутация - пране на пари, източвания и т.н. Иначе, да, откъм коефициенти, тази цена изглежда много ниска дори и спрямо нашите банки.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
          "В края на миналата година холдингът е учредил ново дъщерно дружество - "Доверие инвест", с 5 млн. лв. капитал"
          - тази новина странно защо не беше оповестена , а иначе при покупка на 100- 200 акции следва уведомление ?

          И още нещо - мисля че при инвестиция/сделка от порядъка на 40 мил.евро даже и на дъщерно дружество би трябвало да има разрешение от ОСА,така както повелява чл.114 на ЗППЦК.
          Ако има сделка ще има свикване на ОСА. В крайна сметка все още преговарят а и има вероятност да не стигнат до сделка, все пак това е трети опит за покупка на банка след неуспешните опити за Токуда и друга молдовска банка.

          Коментар


          • "В края на миналата година холдингът е учредил ново дъщерно дружество - "Доверие инвест", с 5 млн. лв. капитал"
            - тази новина странно защо не беше оповестена , а иначе при покупка на 100- 200 акции следва уведомление ?

            И още нещо - мисля че при инвестиция/сделка от порядъка на 40 мил.евро даже и на дъщерно дружество би трябвало да има разрешение от ОСА,така както повелява чл.114 на ЗППЦК.

            Коментар


            • Ye ;w Ще му прилича едно удвояване при следващият юруш! -но без чичо ви няма да е... с ... топ на 4,40

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Статията описва много детайлно ситуацията!
                Общо взето Доверие са предварително одобрени да купят банката но все пак сделка все още няма.


                Много евтини тия банки,що така?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                  Статията описва много детайлно ситуацията!
                  Общо взето Доверие са предварително одобрени да купят банката но все пак сделка все още няма.



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                    ...да видим и каква е цената на покупката
                    https://www.capital.bg/biznes/kompan...nka_v/?ref=rss
                    Регулаторът е издал на контролираната от Огнян Донев компания предварително одобрение за придобиване на 64% дял
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Уау честито на всички съакционери! Тая новина е голяма изненада.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        С това темпо и в софикс ще влезем
                        Много е вероятно. Текущо е вътре. Мен ме притеснява тълкуването по линия на консолидацията със Софарма, но нейният дял в момента падна доста и позволява да влезе и ДОХ, което е с доста ниско тегло.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Изобщо не я харесвам акцията , но новината сутринта ме накара да вляза стабилно да видим и каква е цената на покупката

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                            Да по 63,9% получаваме резултата ....
                            15 млн. евро за 6м обща печалба изчислявам...

                            Коментар


                            • С това темпо и в софикс ще влезем

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
                                [ATTACH=CONFIG]n3433842[/ATTACH]
                                25,7 mln долара
                                Да по 63,9% получаваме резултата ....

                                Коментар

                                Working...
                                X