IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много хора направиха (направихме) много над 50% тази година, но не го тръбим постоянно, а се подхилкваме на хилавите 50% на грую, ама какво от това. Добре е да се печели и толкоз. Някои имат нужда от това да се хвалят, други нямат. Това е пазара. Мене грюу ме кефи, внася хумор във форума.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Герасиме, като ми кажеш що ти беше хиберниращ ника (това си го цъкни в гугъл какво значи ), ще ти кажа къде съм бил.

      Кажи сега за хиберниращия ник
      Какво значение има, може да е бил на околосветско с некоя яхта.
      А ти къде беше на 18-23, че не му отговори на човека?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

        КАТО купувахме спиди на 18-23 КЪДЕ БЯХТЕ г-н Груев?

        КЪДЕ?
        Герасиме, като ми кажеш що ти беше хиберниращ ника (това си го цъкни в гугъл какво значи ), ще ти кажа къде съм бил. Аз никога не съм се крил - на БФБ излязох през пролетта на 2008 - помня и какво продавах - хим на 14 кинта, Синергон на 11, Енемона 21, Еврохолд на 5,50, Мостове на 250 кинта (след сплита). Имах и някакви други, не ги помня вече тях - Шератон, Булгартабак, Евроинс, май имах и Оргахим, не помня.Няма да ти кажа на колко съм влизал, че ще те заболи глава - печалбите са в десетки пъти по някои позиции (вярно, с малка сума). парите, извадени от БФБ, отидоха за закупуване на имот (2010 за 100к евро) и злато (физическо на 600-700 долара унцията). След това ме нямаше на БФБ - факт, докъм 2015 с едни врътки с чез електро (много рано излязох, ма нейсе) и чак след раждането на децата и навършването им на годинка (т.е. пролетта на 2017) взех да влизам на БФБ отново - знам, кофти период. Въпреки кофти периода и някои доста куци инвестиции в еваната арго, химчето, фибанкасъ и малка загуба от чичовия трейдинг, Спиди изби всичко и този портфейл, започнат на върха на БФБ, баш когато Никиту наду измислено борсичката, е на стабилен плюс, че и дивидент взех, достатъчен за една планина в Катарино, едно море в Рейна дел мар и една зимна градина.

        Имам и инвестиции на хамериканската борса още от 2000 година - там също съм се нашивал с тех акции в дот ком бума. Сега имам Дисни, Крафт Хайнц и райфайзен от европейските - всички са дали по 100% горница ит влизането ми (хванах почти дъната на Хайнца и райфата, дисни си го имам за ташак за децата). Толкоз - доволен ли си. Аз нямам какво да крия Кажи сега за хиберниращия ник
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          г-н Груев е влязъл точно когато трябвам, при най-голямата доходност. Май за 1 година е направил към 50%. Докато тези цени 18лв. ги виждам 2013 година. Колко е доходността на всяка една година от тогава. Щото 50% за 8г. не ми с е смята колко капитализирана е ...
          ПП. май за 8г. по 50% доходност прави 2500% ?
          парите се превъртяха през още 10 места за това време................

          /не е препоръка/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

            КАТО купувахме спиди на 18-23 КЪДЕ БЯХТЕ г-н Груев?

            КЪДЕ?
            г-н Груев е влязъл точно когато трябвам, при най-голямата доходност. Май за 1 година е направил към 50%. Докато тези цени 18лв. ги виждам 2013 година. Колко е доходността на всяка една година от тогава. Щото 50% за 8г. не ми с е смята колко капитализирана е ...
            ПП. май за 8г. по 50% доходност прави 2500% ?
            Last edited by petyob; 12.03.2021, 19:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              A ти как мислиш, при положение че ще има по 3 кинта дивидент, който ще расте. при това гарантиран дивидент, щото така е записано в устава? Дали ще удържи 65 щото елките тракаха за под 50 и т.н., ма накрая простия Грую позна.
              П.С. Поздравления, че си признаваш грешката - засега си единствен от групичката
              П.П.С. Убеден съм, че 90% от хората, имащи Алтерко, имат и Доверие и никой от тях няма експозиция от повече от 10-20 акции в Спиди. Ма Балоняк, баце, за кво да ти е
              КАТО купувахме спиди на 18-23 КЪДЕ БЯХТЕ г-н Груев?

              КЪДЕ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                Груев, стига хвали ръста на Спиди. Той е толкова, защото се очакваше франсетата да вземат пакета на пазар! Грешна преценка от моя(и не само) страна.
                И познай след следващото търгово - на колкото и да е( нека ти ги купят на 100лв!) на колко ще спаднат. Дали ще задържат 65лв, как мислиш?
                A ти как мислиш, при положение че ще има по 3 кинта дивидент, който ще расте. при това гарантиран дивидент, щото така е записано в устава? Дали ще удържи 65 щото елките тракаха за под 50 и т.н., ма накрая простия Грую позна.
                П.С. Поздравления, че си признаваш грешката - засега си единствен от групичката
                П.П.С. Убеден съм, че 90% от хората, имащи Алтерко, имат и Доверие и никой от тях няма експозиция от повече от 10-20 акции в Спиди. Ма Балоняк, баце, за кво да ти е
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • ПО ВЪПРОСА: Трябва да се работи с диверсифициран портфейл, в който участват и малък дял рискови акции. Без да се изтъквам, споделям и моя опит на БФБ. До преди две-три години работех в съотношение 60 - 70 % за дивидентно снасящите АДСИЦИ и 30 - 40 % за останалите, БИЗНЕС позиции, от които също съм получавал дивидент. От година - година и половина, с излизането на БФБ на Алтерко и под влиянието на годишните прогнози на форума и полезните постове на Батя, 15 процента, Тони, Греъма, Спекуланта, Чичо Манчо, Иво Орозов и други "пишещи братя", залагащи на диверсифицирани портфейли, ПРЕМИНАХ КЪМ включване в портфейла ми на определено рискови акции. Понастоящем портфейлът ми има 4 ( четири ) отделения:

                  1. Рискови акции - 11,8 % от обема ( Доверие и ЧЕЗ Разпределение ); Без планиран дивидент за тази година.
                  2. Стабилен бизнес - 33,4 % от портфейла ( Софарма Трейдинг, Спиди, Алтерко и малко злато от следящия фонд); С възможен дивидент.
                  3. Акции с гарантиран дивидент - 51, 7 % (Соф Ком - обикн., Адванс Терафонд, Софарма имоти, Елана агрокредит);
                  4. Непублични за добър дивидент - 3,3 % (предимно Дунав Турс с дивидент досега по 4 лв./акция и Балканфарма).

                  Стратегията ми се основава на обстоятелството, че портфейлът ми има много добро финансово осигуряване. Група ( 3 ) и ( 2 ) ми осигурява около 5 ( пет ) хиляди лв. сигурни приходи от дивидент годишно. Бих могъл да понеса леко сътресение поради Доверие в Молдова и опасен мажоритар на ЧЕЗ Разпределение.

                  В ЗАКЛЮЧЕНИЕ, бих се радвал на мнения за избрана стратегия, по подобие на това на Спекуланта по-горе. Не ми харесва откровеното "плюене" по други колеги (например към банковия експерт от Търговище) или необосновано отричане на рискови акции (Алтерко и Телелинк), които за тяхна завист дадоха добър доход!
                  Last edited by nik_naydenov; 12.03.2021, 18:37.

                  Коментар


                  • Груев, стига хвали ръста на Спиди. Той е толкова, защото се очакваше франсетата да вземат пакета на пазар! Грешна преценка от моя(и не само) страна.
                    И познай след следващото търгово - на колкото и да е( нека ти ги купят на 100лв!) на колко ще спаднат. Дали ще задържат 65лв, как мислиш?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Грую, абсолютно съм съгласен с теб, че Спиди е по-надеждната и безрискова компания. Тук обаче идва и строго персоналното решение какъв % от портфейла на човек да бъде в стабилни компании като Спиди, Атера и т.н. / които е почти невъзможно да удвоят цената си за 1-2 г./ и какъв да бъде в по-трудно предвидими компании, които обаче при определено стечение на обстоятелствата биха могли да се удвоят без проблем. Аз взимам това решение почти ежедневно, тъй като хем не съм богат, за да си позволя да купя само стабилни и да си свиркам с дивиденти и слаба капиталова, хем пък и съм явно страхлив, за да купувам само рискови. Така стигам до това, че между 10 и 50% от порфейла ми са рискови, зависи от времената и от перспективите пред конкретни акции. Аз съм на БФБ от 9 години и личното ми мнение и усещане /без да твърдя, че е правилно/ е, че през всичките тези години съм видял 1 по-добра възможност за рискова инвестиция и това беше когато Абърдийн излизаха на пожар от всякъде - Хим, ССВ, Сфарм и т.н. Тогава чувствах и мислих по същия начин както сега, но бях твърде отскоро на борсата, бях изпълнен със съмнения, надценявах фондовете и т.н. Съответно не посмях да рискувам повече и затова ме е яд до ден днешен. Тогава ако съм имал да кажем 10 К свободни в платформата, аз рискувах примерно 2. Какво искам да кажа - ако /само ако!/ му се рискува на човек, то за мен сегашното увеличение на Доверие е вторият най-добър шанс за последните 10 години. Това е според мен и нито съветвам някого, нито съм убеден в правотата си. Мъча се да оправдая избора си... Ако тази банка беше в Цюрих с безупречна репутация нямаше да имаме шанс да я помиришем, камо ли да я купим /говоря за нас българите, не като акционерче в Доверие/. Но дори да можехме, шансовете да се удвои биха клоняли към 0.
                      Поздрави за мнението,каква част от портфейла смяташ да рискуваш в Доверие?Иначе се чудя каква е разликата в риска да си вземеш сега или още миналата година ......цената беше с левче по-добра

                      Коментар


                      • 15%, пак ти казвам да погледнеш първоначалните въпроси, които ти зададох - оттам тръгва всичко. Ти лежиш на мантрата Ин Донев уи тръст и си много близо до безкритичното мислене на НАЙ-то, а аз ти казвам да прочетеш пак интервюто, в което човекът ясно си казва - врътнахме една далавера с молдованците. Ти си мислиш, че щом Чичо ти е врътнал далаверата, то ще я дели с теб, щото Чичо е много готин, а аз ти казвам, че дори и да има далавера (пак зададените въпроси, на които не пожела да отговориш), ти, т.е. цацата, далавера няма да видите, щото Чичо има да връща на нЕкои хора за врътнатата далавера и остава да се надлъгвате, за да намерите по-голям балък, ъъъ. инвеститор, който да купи тук. Това е - явно вярата е силно и хубаво нещо, но аз не съм особено вярващ.

                        А за слабо представящите се Спиди - бях предложил бас преди 3 месеца и се оказа, че точно "балонякът" Спиди направи повече проценти от "мега перспективната супер ракета" Доверие - просто статистика, нищо друго, основаваща се на доверие, но не с главна буква и без да е холдинг Прочети пак интервюто (изключително добро интервю, в България не правим такива - срам за родната журналистика) и ще си отговориш на много въпроси.

                        П.С. Всеки иска да печели и то да печели много, но си изпуснал момента - той беше преди 17-18 години, тогава наистина и магаретата летяха, оттогава имаш дребни ръстчета и големи спадове на масовката и няколко редки диаманта на тази борскичка, почти всички излезли на нея след голямото пук от края на 2007, началото на 2008. Бъди здрав и успешен!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Много добре обосновано, нагледно и съдържателно мнение 15%-тов! Адмирации!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Хубаво интервю! Доста позитивни неща видях.. дивидента се пече, а от реинтегрирани провизии шефчето чака 20 млн. евро допълнителна печалба. Долу-горе по 1,50 лв. екстра печалба на акция за ДОХ! Ако не бяхме толкова заспала борса само след тази новина акцията щеше да е вече над 5-цата. Нооо... много хора ще разчитат на евтини права на аукциона.. Еми ще видим. Аз реших да не рискувам за 10-тина стинки разлика и се накупих доволно директно от пазара тия дни. Ще си запиша и правата разбира се
                            10тина стотинки е нищо и аз си взех доволно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Да, Балоняка, на когото съм фен, е абсолютно безрисков....
                              Грую, абсолютно съм съгласен с теб, че Спиди е по-надеждната и безрискова компания. Тук обаче идва и строго персоналното решение какъв % от портфейла на човек да бъде в стабилни компании като Спиди, Атера и т.н. / които е почти невъзможно да удвоят цената си за 1-2 г./ и какъв да бъде в по-трудно предвидими компании, които обаче при определено стечение на обстоятелствата биха могли да се удвоят без проблем. Аз взимам това решение почти ежедневно, тъй като хем не съм богат, за да си позволя да купя само стабилни и да си свиркам с дивиденти и слаба капиталова, хем пък и съм явно страхлив, за да купувам само рискови. Така стигам до това, че между 10 и 50% от порфейла ми са рискови, зависи от времената и от перспективите пред конкретни акции. Аз съм на БФБ от 9 години и личното ми мнение и усещане /без да твърдя, че е правилно/ е, че през всичките тези години съм видял 1 по-добра възможност за рискова инвестиция и това беше когато Абърдийн излизаха на пожар от всякъде - Хим, ССВ, Сфарм и т.н. Тогава чувствах и мислих по същия начин както сега, но бях твърде отскоро на борсата, бях изпълнен със съмнения, надценявах фондовете и т.н. Съответно не посмях да рискувам повече и затова ме е яд до ден днешен. Тогава ако съм имал да кажем 10 К свободни в платформата, аз рискувах примерно 2. Какво искам да кажа - ако /само ако!/ му се рискува на човек, то за мен сегашното увеличение на Доверие е вторият най-добър шанс за последните 10 години. Това е според мен и нито съветвам някого, нито съм убеден в правотата си. Мъча се да оправдая избора си... Ако тази банка беше в Цюрих с безупречна репутация нямаше да имаме шанс да я помиришем, камо ли да я купим /говоря за нас българите, не като акционерче в Доверие/. Но дори да можехме, шансовете да се удвои биха клоняли към 0.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Хубаво интервю! Доста позитивни неща видях.. дивидента се пече, а от реинтегрирани провизии шефчето чака 20 млн. евро допълнителна печалба. Долу-горе по 1,50 лв. екстра печалба на акция за ДОХ! Ако не бяхме толкова заспала борса само след тази новина акцията щеше да е вече над 5-цата. Нооо... много хора ще разчитат на евтини права на аукциона.. Еми ще видим. Аз реших да не рискувам за 10-тина стинки разлика и се накупих доволно директно от пазара тия дни. Ще си запиша и правата разбира се

                                Коментар

                                Working...
                                X