IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    ПИБ вече ще я коментирам при смяна на собствениците, на политиката или само да се бъзикам с адвоката и Харко от село Осеня.Иначе ...пазар...Колко е потенциала, честно казано не ме интересува. Аз си имам стратегия при инвестирането и приемам купуването на една акция като проект. Когато преценя, че този проект е изпълнен или почти изпълнен, преминавам към другия проект.Това се оказа,ч е ми се получава средностатистически на около 3 години. Тук проекта ще ми се изпълни а дали има потенциал на 15-20...100 лева.... Не знам. Аз си подготвям следващия проект, порди което се наложи да продам част от акциите си тук. Все пак нямам неограничен cash inflow....
    Колкото до поредното сравнение с Райфата...е нали Степич командва в Молдова, защо да не се търгува на П/Е7 като Райфа? Не съм изчислявал P/B на банките, което май е по-важния коефициент ама все тая. Всеки сам си преценя Груец.
    Аз не те агитирам за купуваш Доверие, но ти продължаваш да ми дуднеш на главата, колко надута е акцията.
    Това е защото в неговата глава непрекъснато дуднат много хора и животни и не е сам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      разбирам те много добре, само дето в уравнението ти липсва каквато и да е диверсификация и само и едниствено упование в честния частник от Београду. Тази банка вече се оценява на 220-240 милки левчета, т.е. колкото ПИБ. Според теб ПИБ ли е (в добрия смисъл, доколкото има такъв). И какъв пък да ѝ е потенциалът при П/Е около 5? Има доста по-добри опции, ако искаш имърджинг маркетс. да не говорим, че дори в момента RBI се търгува на П/Е 7, редовно плаща дивидент и е диверсифицирана в 15016 пазара в Източна Европа (само в Молдова нямат - странно защо ли ).Финансовите пазари не са само БФБ и коленцето на един чичак
      ПИБ вече ще я коментирам при смяна на собствениците, на политиката или само да се бъзикам с адвоката и Харко от село Осеня.Иначе ...пазар...Колко е потенциала, честно казано не ме интересува. Аз си имам стратегия при инвестирането и приемам купуването на една акция като проект. Когато преценя, че този проект е изпълнен или почти изпълнен, преминавам към другия проект.Това се оказа,ч е ми се получава средностатистически на около 3 години. Тук проекта ще ми се изпълни а дали има потенциал на 15-20...100 лева.... Не знам. Аз си подготвям следващия проект, порди което се наложи да продам част от акциите си тук. Все пак нямам неограничен cash inflow....
      Колкото до поредното сравнение с Райфата...е нали Степич командва в Молдова, защо да не се търгува на П/Е7 като Райфа? Не съм изчислявал P/B на банките, което май е по-важния коефициент ама все тая. Всеки сам си преценя Груец.
      Аз не те агитирам за купуваш Доверие, но ти продължаваш да ми дуднеш на главата, колко надута е акцията.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Единствената причина да си купиш чичакбанк а не Булбанк, ДСК или Райфата е по-високия потенциал за растеж на акцията, но разбира се е съчетан с доста повече рискове. Тия трите са много по-добри банки.Но те дават дивидент а ЦКБ и БАКБ-не. В последната имах акции и съм много доволен от изхода, но аз не купувах там заради чакан дивидент.Аз купувах поради същата причина, оради купих Доверие. Там имахме нов акционер на каойто заложих, че ще стабилизира банката, ще повиши приходите и печалбата и ще ми донесе капиталова печалба а не дивидент. При БАКБ от 4,5 на 7,40, което ме прави доволен от печалбата. 3000 акции продадох на 7,40 и 2100 продадох м/у 7,30 и 7,35.... всичките купувани на 4,5....Малко но от сърце. Засега при Доверие се повтаря ситуацията в доста по-добра версия в %-но съотношение.Аз не чакам дивидент от Доверие а чакам дивидент към Доверие.Е знаеш добре, че го чаках от догодина и тия 18 млн. /по лев на акция/ ме изненадаха приятно.Сега очаквам дивидента догодина да бъде поне 25 млн. лева. Ще видим.
        разбирам те много добре, само дето в уравнението ти липсва каквато и да е диверсификация и само и едниствено упование в честния частник от Београду. Тази банка вече се оценява на 220-240 милки левчета, т.е. колкото ПИБ. Според теб ПИБ ли е (в добрия смисъл, доколкото има такъв). И какъв пък да ѝ е потенциалът при П/Е около 5? Има доста по-добри опции, ако искаш имърджинг маркетс. да не говорим, че дори в момента RBI се търгува на П/Е 7, редовно плаща дивидент и е диверсифицирана в 15016 пазара в Източна Европа (само в Молдова нямат - странно защо ли ).

        Финансовите пазари не са само БФБ и коленцето на един чичак
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от benedict Разгледай мнение

          На кого даде дивидент молдовската банка?
          Ти дивидент от Доверие дали ще вземеш някога?
          На всички нейни акционери. Не са го давали избирателно
          Не знам дали ще видя, но историята показва, че ако дружествата са ОК, Чичо дава дивиденти /с всичките му "кусури"/. Личното ми мнение е, че ако нещата се развиват по този начин / дори без увеличение на печалбата/, може да се види дивидент тук след 2-3 години.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Груец, интересува ме твоето мнение дали на тези нива си струва да купувам още доверие? Питам за един приятел.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от benedict Разгледай мнение

              На кого даде дивидент молдовската банка? Ти дивидент от Доверие дали ще вземеш някога?
              На своите акционери даде, на кого друг очакваш!? Миноритарите в Молдова получиха! Схващаш ли тънката разлика или да не се мъча да ти обяснявам повече..?
              Ако искаш пък продължавай да слушаш груйчо, дето от 3,20 до 8 гледа с влажен поглед и не може да стопли под шапката.. И така ще си гледате двамката и на 12 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                БАКБ колко дивидент даде, откакто я взеха нашите хора, че и ти имаше акции там? А преди това как беше? ПИБ колко дивидент са дали? ЦКБ? Сравни с Булбанк, ДСК, Райфайзен - не съм сигурен, че е само до култура, просто тука е така. Апропо, Райфайзен Интернешънъл стигна 30 еврарки парчето (купувал съм ги на 10) и са си дивидентни - е, вчера са си пуснали пак 75 цента на акция дивидент. Дай ми една причина, за да не си купя тях, а да взема чичанбанк, ако нямам вътрешно инфо и не съм седял на коленце на беуградскио честен частник
                Единствената причина да си купиш чичакбанк а не Булбанк, ДСК или Райфата е по-високия потенциал за растеж на акцията, но разбира се е съчетан с доста повече рискове. Тия трите са много по-добри банки.Но те дават дивидент а ЦКБ и БАКБ-не. В последната имах акции и съм много доволен от изхода, но аз не купувах там заради чакан дивидент.Аз купувах поради същата причина, оради купих Доверие. Там имахме нов акционер на каойто заложих, че ще стабилизира банката, ще повиши приходите и печалбата и ще ми донесе капиталова печалба а не дивидент. При БАКБ от 4,5 на 7,40, което ме прави доволен от печалбата. 3000 акции продадох на 7,40 и 2100 продадох м/у 7,30 и 7,35.... всичките купувани на 4,5....Малко но от сърце. Засега при Доверие се повтаря ситуацията в доста по-добра версия в %-но съотношение.Аз не чакам дивидент от Доверие а чакам дивидент към Доверие.Е знаеш добре, че го чаках от догодина и тия 18 млн. /по лев на акция/ ме изненадаха приятно.Сега очаквам дивидента догодина да бъде поне 25 млн. лева. Ще видим.
                Last edited by B.Graham; 11.11.2021, 11:11.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Банките направиха добри печалби и ги споделиха с акционерите си.Тук очевдино културата на БГ банкерите е друга. Затова и цените на акциите на БГ банките са такива. Без да говорим за скелетите в гардеробите.
                  БАКБ колко дивидент даде, откакто я взеха нашите хора, че и ти имаше акции там? А преди това как беше? ПИБ колко дивидент са дали? ЦКБ? Сравни с Булбанк, ДСК, Райфайзен - не съм сигурен, че е само до култура, просто тука е така. Апропо, Райфайзен Интернешънъл стигна 30 еврарки парчето (купувал съм ги на 10) и са си дивидентни - е, вчера са си пуснали пак 75 цента на акция дивидент. Дай ми една причина, за да не си купя тях, а да взема чичанбанк, ако нямам вътрешно инфо и не съм седял на коленце на беуградскио честен частник
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                    ...В еврозоната, например, е/ ще е друго.
                    Поне се надяваме да е така.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Решенията за (не)разпределяне са проекция на регулациите, изискванията, разрешенията и одобренията на съответните надзираващи централни банки, които в някои случаи са с доста консервативна политика в това отношение, и то с години. В еврозоната, например, е/ ще е друго.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Има една огромна разлика, Груйче! Молдовската банка даде дивидент, а ПИБ - не! Нали се сещаш какво би станало с цената ако и нашите решат да дават... От екселски таблици банкноти не се произвеждат
                        Факт, но това е уан оф ефект, засега, няма практика в тази насока. Отделно - да се сравняват България и Молдова, с все скелетите, дето уж трябва да ги има в едната банка, то пък щото другата директно не я одържавиха за пране на пари и я продадоха на единствения кандидат, дето има точно 0 банков опит, е безумно. Сиконтът за Молдова следва да е поне два пъти по-голям от дисконта на България. Истината е една - при едните си имат чичак, който бута акцията, а другите си нямат, ерго има продавачи.

                        Такава си ни е борсата - да не давам пример и с чистата акция, която пък е тотално откъсната от реалността, но си имат яхта и си играйкат.
                        П.С. Да се отбележи, че нямам акции на фибанкасъ, а в единствения ми случай, в който си играйках с техни акции, се наших стабилно и т.н., но очеизвадните неща са си очеизвадни неща!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Има една огромна разлика, Груйче! Молдовската банка даде дивидент, а ПИБ - не! Нали се сещаш какво би станало с цената ако и нашите решат да дават... От екселски таблици банкноти не се произвеждат
                          На кого даде дивидент молдовската банка? Ти дивидент от Доверие дали ще вземеш някога?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                            .....Където и да погледнете - в Европа, в САЩ, акциите на банките поскъпнаха с над 50% (JPM, C), на места с над 100% за последната година (WFC) и т.н.
                            Банките направиха добри печалби и ги споделиха с акционерите си.Тук очевдино културата на БГ банкерите е друга. Затова и цените на акциите на БГ банките са такива. Без да говорим за скелетите в гардеробите.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Каквото и да е, банковият сектор се възстановява повече от добре, ако допуснем, че въобще е имало проблеми, тъй като в първите тримесечия на 2020 г. ликвидността изобилстваше, капиталовата адекватност и тогава беше рекордна. Кредитирането се забави, но не спадна. Няма трудности за финансиране пред банките. Ударните провизии и обезценки, заделени през първата половина на 2020г., се оказа, че бяха доста консервативни. Където и да погледнете - в Европа, в САЩ, акциите на банките поскъпнаха с над 50% (JPM, C), на места с над 100% за последната година (WFC) и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                За сравнение:

                                „Първа инвестиционна банка“ АД (ПИБ) увеличава нетната си печалба с 34% на годишна база към края на септември, вижда се от отчета на финансовата институция, публикуван чрез сайта x3news.com.

                                Нетната печалба на дружеството към края на третото тримесечие възлиза на 51,424 млн. лева спрямо 38,355 млн. лева година по-рано.

                                Активите на банката нарастват към края на септември до 11,169 млн. лева от 10,832 млн. лева.

                                ...

                                A капитализацията, с която пазарът оценява фибанкасъ и чичанбанк, е приблизително еднаква. БФБ, сър!
                                Има една огромна разлика, Груйче! Молдовската банка даде дивидент, а ПИБ - не! Нали се сещаш какво би станало с цената ако и нашите решат да дават... От екселски таблици банкноти не се произвеждат
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X