If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
От статията в "Медиапул" по-долу ще отбележа следните моменти:
1. Въпреки рекордното поскъпване на компенсаторните инструменти на Българската фондова борса средно до 47 % от номинала им, експертите съветват притежателите на такива книжа да не избързват и да не продават, подмамени от цената, защото все още цените на компенсаторните записи, жилищно-компенсаторните записи и поименните компенсационни бонове на борсата могат да растат.
2. Това ще става, колкото повече се приближава денят, когато на борсата ще бъде пуснат пакетът от акции на БТК, заделен за продажба срещу компенсаторки. Това ще стане около началото на февруари догодина, каза Христов.
3. С такива книжа ще може да се участва и в закупуването на акции от Българския морски флот, Булгартабак и НЯКОИ ЕНЕРГИЙНИ ДРУЖЕСТВА, които ще излязат в отделен сегмент на борсата през пролетта на идната година, Т.Е. НЕИЗПОЗВАНИТЕ КИ НЯМА ДА СЕ ЗАГУБЯТ, КАКТО ТВЪРДЯТ НЯКОИ.
4. Наближава пускането на 20-процентния пакет акции от БТК, както и на пакет от акции на БМФ. Само за двата пакета ще са нужни книжа за около 500 млн. лв.
5. В момента в 150 хиляди граждани, посредници и инвеститори има компенсаторни инструменти за над 1 млрд. лв. От тях книжа за около 200-250 млн. лв. са в брокерите.
6. Книжа за близо 300 млн. лв. никога няма да излязат на пазара поради неразбирателството между собствениците им. Често един реституиран имот има десетки наследници, които не могат да се споразумеят какво да правят с документите за обезщетение, дадени им от държавата.
Коментар
ала-бала
KZ sa trajno up
Каква корекция бе разбирачи... този който вдигна пазара до 47 сега просто чака плашливите да си наредят офертите продава за да ги събере до 50 стинки. И дали ще бъде 30, 40 или 50 решава само един "играч"
Затова корекция не се връзва щото пазара от 30 досега въобще не участва
Просто ще следя да видя кога купувача ще се събуди в добро настроение за да се изстреля до небето
Spoko momcheta i momicheta, KI sa si trajno nagore, tehnicheski korekziiki sa napulno vuzmojni i v reda na nestata, imame mnogo silen bichi trenda, a nali znaete kakvo stava s tozi deto igrae srestu trenda i pikae srestu vjatura .... ))))
Да това му е работата :-)
И утре ако цените продължат да падат - защото лудите се налудуваха за сега - ще доста неприятен ден за него. Това му е лошото да пишеш анализи от свое име - грешките се помнят повече.
Не мисля че е пристрастен коментара - просто автора е пропуснал да провери как е приключила търговията а е гледал само покачването на средната и новата рекордна цена.
Коментар
down baby
KZ
do tuk bjahme,utre 43,drugata sedmica 40,I'm out))
Ето това се нарича манипулация:
Компенсаторките продължават да поскъпват
DNEVNIK.BG 16:57 ч.
Компенсаторните инструменти продължават да поскъпват и днес се продаваха между 45,20 и 47,50 % от номинала. Изглежда няма прегради пред тях.
Инвестиционните бонове се търгуват средно за 32,72 на сто от номиналната стойност.
Само дето са пропуснали да напишат, че отвориха на 47,50 и затвориха на 45,20......
Настоящото мнение е лична прогноза и не представлява инвестиционен съвет или препоръка за покупка ил
Коментар
UP, UP, UP
БТК
Експерти съветват: Не продавайте още компенсаторки
Цените им поскъпнаха до 47% от номинала
18 ноември 2004
Въпреки рекордното поскъпване на компенсаторните инструменти на Българската фондова борса средно до 47 % от номинала им, експертите съветват притежателите на такива книжа да не избързват и да не продават, подмамени от цената.
Все още цените на компенсаторните записи, жилищно-компенсаторните записи и поименните компенсационни бонове на борсата могат да растат, коментира за Mediapool.bg председателят на Сдружението на притежателите на компенсаторни инструменти Валентин Христов. Това ще става, колкото повече се приближава денят, когато на борсата ще бъде пуснат пакетът от акции на БТК, заделен за продажба срещу компенсаторки. Това ще стане около началото на февруари догодина, каза Христов.
С такива книжа ще може да се участва и в закупуването на акции от Българския морски флот, Булгартабак и някои енергийни дружества, които ще излязат в отделен сегмент на борсата през пролетта на идната година, допълни той.
Скокът в цените на компенсаторките е около 90% за 50 дни - от 20-25% от номинала през октомври до 47% в момента. Обяснението на Христов е, че наближава пускането на 20-процентния пакет акции от БТК, както и решението на парламента срещу компенсаторки да се търгува и пакет от акции на БМФ. Само за двата пакета ще са нужни книжа за около 500 млн. лв.
В момента в 150 хиляди граждани, посредници и инвеститори има компенсаторни инструменти за над 1 млрд. лв. От тях книжа за около 200-250 млн. лв. са в брокерите, поясни Валентин Христов. Сумите по книжата в отделните лица са малки, но има и бивши собственици на реституирани имоти, които държат компенсаторки за по няколкостотин хиляди или 1-2 милиона лева.
Книжа за близо 300 млн. лв. никога няма да излязат на пазара поради неразбирателството между собствениците им. Често един реституиран имот има десетки наследници, които не могат да се споразумеят какво да правят с документите за обезщетение, дадени им от държавата, каза Христов.
Търговията на борсата с компенсаторки се извършва само чрез инвестиционни посредници, напомни Валентин Христов. Ако иска да продава, притежателят на книжата трябва да отиде при лицензиран посредник и да сключи с него договор за търговията. При реализиране на продажбата посредникът взема комисионна от 0,7 до 2,5 процента от цената на сделката. Някои брокери вземат и по-висок процент, предупреди Христов.
Повечето от притежателите на компенсаторки са възрастни хора. Ако такъв собственик почине, наследниците му ще загубят поне 6 месеца, докато придобият права върху тях, защото законът предписва доста сложна процедура. В това време цените на компенсаторките могат да се променят, защото пазарът е динамичен. Много разумно и с по-малък риск за доходността на книжата е възрастните им собственици да ги прехвърлят своевременно на децата си, съветва Валентин Христов.
Анализатор, след БТК, като си вкараме номинала в акции се надявам КИ да са силно надолу за да заредим пак.
Само че се съмнявам да паднат с много защото който е искал да ги реализира ще го е направил. Ще останат само някой заблудени и свърхоптимисти чакащи 100%
Анализатор, след БТК, като си вкараме номинала в акции се надявам КИ да са силно надолу за да заредим пак.
Само че се съмнявам да паднат с много защото който е искал да ги реализира ще го е направил. Ще останат само някой заблудени и свърхоптимисти чакащи 100%
Коментар