IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Харе, компенсаторки ъп,ъп...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

    Отговорът е, че участваха :-) Още ли не сте разбрали, че Вива пазарува :-)

    Коментар


    • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

      До Спекулант: Само дето не е ясно кога ще излезе, защото аз например чакам KREM и ORGH от 9 месеца, а досега - нищо!
      Настоящото мнение е лична прогноза и не представлява инвестиционен съвет или препоръка за покупка ил

      Коментар


      • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

        Цялата работа започва все повече да прилича на едно нещо: вдигане на цената на КИ за да не могат други инвеститори (освен този, който вече има достатъчно) да участват за БТК. Така той печели двойно - или ако купи без конкуренция пакета от БТК, или като препродаде скъпо своите КИ на кандидат-инвеститори. Само не ми е ясно защо наистина не участваха в приватизацията на мажоритарния пакет, едва ли само поради липса на пари...
        Настоящото мнение е лична прогноза и не представлява инвестиционен съвет или препоръка за покупка ил

        Коментар


        • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

          стейт, грешиш че новите 61 дружества от списъка поместен в Дневник са за продажба срещу КИ
          списъкът е за продажба срещу "непарични средства" а тук се включват и ИБОН
          неслучайно автора е писал че най-вероятно повечето дружества ще се предложат на ЦПТ
          а там знаеш че ИБОН играят
          въобще това е доста добра новина за ИБОН особено след решението ЖКЗЛ да участват за БТК
          така никой няма да ги полза на ЦПТ и Ибон ще хвърчат излезели някой от яките пакети на следващ търг
          Добрият, стар Батя

          Коментар


          • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

            дск3, )))
            братко струваш ми се малко уморен, я по-добре ходи да разпуснеш някъде и недей да се заседяваш пред компютъра.

            Коментар


            • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

              Няма никакви чужди инвеститори! всичко е лъжа и измама! Борсата манипулира котировките, а вие си мислите че някой реално купува и хвърля стотици милиони в компенсаторки! :-)
              Всички купувачи през последните 3-4 месеца са просто един въздух под налягане, а не реални инвеститори :-)

              Коментар


              • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                state, дано се окажеш прав и аз искам чужди инвеститори в БТК, но като се замечтая за тях незнам защо все в спомените ми изкачат чуждите инвеститори в тютюневата приватизация и по специално борсовата приватизация на Булгартабак холдинг. та това се случи само преди няколко месеца.
                Нали се сещаш че дори 5% от БТК са сериозна цифра за българския пазар.
                но поговорката ти е много мъдра....

                Коментар


                • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                  Бай Брадър,
                  :-)
                  има един готин израз,който приеми като отговор на твоите въпроси...:-)

                  "Да му имаш на българина утрешния ум":-)....утре всички знаят какво е трябвало днес да свършат :-))), а чужденците не ги интересува цената на КИ, те ще искат акции на БТК сега и ще диверсифицират портфейлите си с акции от нововъзникващите пазари (Emerging Markets)
                  :-)))

                  Коментар


                  • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                    както се казва ...чисто и просто в момента всяка прогноза за КИ е грешна и направена с много въображение

                    Коментар


                    • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                      Всичко е прекрасно само дето не разбрах кой точно ще извади около 400 млн. реални лева за 35% пакет от БТК. Не че е невъзможно, но нали знаете, какъв е потенциала на местните играчи и недай си боже чуждите инвеститори се окажат мираж, колко ли ще корегира цената на КИ.
                      а и още нещо се чудя и ще се радвам някой да ми каже, къде бяха пичовете с 400-те милиона лева при продажбата на мажоритарния пакет от БТК , та едва сега се появиха.

                      Коментар


                      • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                        /от статията във в.Дневник
                        "Според брокери пазарът ще се уравновеси на нива от 65 до малко над 70 на сто от номинала поне до излизането на БТК на борсата, когато може да е следващият щурм на котировките. Ако приватизацията на БТК обаче се забави, сегашните котировки могат да се окажат високи, уточниха анализатори".

                        /добре, че такива анализатори :-) са съветвали гОлемите, и тяхното късно влизане ни помага да видим толкова високи нива . Сега след 90%-те ,номиналът е на една ръка разстояние и няма да се усети неговото достигане. Повтарям се ще има още неусетили се, както ще има и такива, които ще повдигат вежди от учудване,че компенсаторките някога са били и под 100%
                        :-))))
                        Живи и здрави!

                        Коментар


                        • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                          Neg,
                          само КИ ! :-))
                          КИ представляват непарични платежни средства под формата на компенсаторни записи (KZ) и жилищни компенсаторни записи (GKZ) по Закона за обезщетяване на собственици на одържавени имоти, както и поименни компенсационни бонове ( PKB) по Закона за собствеността и ползването на земеделските земи и по Закона за възстановяване на собствеността върху горите и земите от горския фонд.
                          Т.е. без IBON и според мен и без GKZL (Нека КФН разреши писмено допускането на GKZL на БФБ )
                          :-)

                          Коментар


                          • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                            dnevnik bg
                            Притежателите на компенсаторки дебнат звездния си миг на пазара
                            ВАСИЛ АТАНАСОВ 1/12 - 20:44 ч.


                            Около 42% (или над 456 млн. лв. номинал) от намиращите се в обращение в момента компенсаторни инструменти все още са в партидите, в които са били регистрирани при постъпването си в Централния депозитар (ЦД). Това означава, че по всяка вероятност тези книжа все още са в първоначалните си притежатели и още не са се появявали на пазара. По данни от ЦД досега са емитирани компенсаторки за над 1.48 млрд. лв., като около 400 млн. от тях са използвани за плащания, а около 1.08 млрд. лв. все още са в обращение.


                            Според борсови анализатори най-вероятно с повишаването на цената им все повече собственици ще се ориентират към продажба. В последните няколко седмици компенсаторките стигнаха 70 ст. за лев номинал, като от началото на октомври поскъпнаха почти три пъти.


                            Част от инвеститорите, които са решили да продават, в момента само местят офертите си "продава" на по-високи нива, заяви Николай Мартинов от инвестиционния посредник "Карол". Други участници на пазара твърдят, че една немалка част от притежателите на компенсаторки не иска да продава на нива под 100% от номинала.


                            "Колкото повече се приближаваме към нива, близки до номинала, толкова повече компенсаторки ще излизат на пазара", е мнението на председателя на Сдружението на притежателите на компенсаторни инструменти Валентин Христов. Според него може би сега е моментът собствениците на по-големи номинали да продадат част от тях на високи цени и да запазят останалите си в очакване на БТК. По думите на Христов има хора, които ще поискат да купят акции на телекома при приватизацията на остатъчния държавен дял през борсата. Този процент не е твърде висок, тъй като голяма част от първоначалните собственици на книжата са възрастни хора, които не притежават нужните познания, за да участват директно в приватизацията на БТК, смятат брокери.


                            Именно раздържавяването на телекомуникационната компания предизвика бума в цените на компенсаторните инструменти. Вписването й като публично дружество и последващото свиване на предлагането доведоха цените до нива от над 50 ст. за лев номинал. Последвалото решение на правителството да разшири държавния ресурс, който ще се предлага срещу непарични платежни средства, като включи още 15 на сто от телекома, ускори темповете на поскъпване на компенсаторните инструменти, които вчера се задържаха около 70 на сто при търговията на пазара.


                            "Най-вероятно цените в момента са на следващото си равновесно ниво след това от около 20 на сто от номинала", коментира Николай Мартинов от "Карол". Според брокери пазарът ще се уравновеси на нива от 65 до малко над 70 на сто от номинала поне до излизането на БТК на борсата, когато може да е следващият щурм на котировките. Ако приватизацията на БТК обаче се забави, сегашните котировки могат да се окажат високи, уточниха анализатори.


                            Мартинов посочи още, че част от притежателите на компенсаторки не могат да продават, тъй като имат проблеми със съвместната собственост върху инструментите.Това е особено актуално за поименните компенсаторни бонове, от които най-голям обем - над 300 млн. лв., са в сметки, по които не е имало движение.


                            Според предоставените от Централния депозитар данни без движение са и компенсаторни записи за 112 млн. лв. номинал и жилищни компенсаторни записи за около 36 млн. В тези обеми обаче не са включени записите от лихвоточки, за които се чака решение на парламента за какво могат да бъдат използвани.


                            Друго решение, което до известна степен може да свие търсенето на компенсаторни инструменти, са приетите вчера от Комисията за финансов надзор (КФН) указания за тълкуване и прилагане на чл. 195 и следващите го от Закона за публичното предлагане на ценни книжа. Според тези указания средствата на инвестиционните дружества не могат да бъдат инвестирани в компенсаторни инструменти. Комисията не задължава инвестиционните дружества, които притежават компенсаторни инструменти, да ги продадат веднага, стига да възнамеряват да участват с тях в някои от търговете за продажба на държавни активи срещу тези книжа, обясниха от КФН. Само по изключение и при определени условия инвестиционните дружества, инвестиращи предимно в акции, могат да закупуват компенсаторни инструменти единствено за целите на приватизацията на акционерни дружества с държавно участие в капитала, реши още комисията.


                            Това решението идва една седмица след като КФН прие указания, които забраняваха и на пенсионните фондове да купуват компенсаторни инструменти. Тогава от комисията поясниха, че тези инструменти представляват временно платежно средство, с което могат да се закупуват ограничени по обхват държавни активи и което се търгува временно на капиталовия пазар. Те не са нито държавни ценни книжа, защото не са емитирани при определени условия и ред по Закона за държавния дълг, не подлежат на обратно изкупуване и държавата не гарантира техния номинал, нито ценни книжа, търгувани на регулиран пазар. Според брокери обаче решението на КФН не е правилно, тъй като по този начин компенсаторките се оценяват като активи с по-голям риск от акциите. Аргументите им са, че все пак непаричните платежни средства са създадени от държавата и са обезпечени с някакъв държавен ресурс, което не ги прави по-рискови вложения от акциите.


                            Указанията на КФН обаче няма да се отразят съществено върху пазара на компенсаторките, тъй като малка част от инвестиционните дружества имат компенсаторни инструменти и те не са голям обем, смятат експерти. Според последните отчети на инвестиционните дружества от отворен тип голяма част от тях притежават компенсаторни инструменти, контрират от КФН.

                            Коментар


                            • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                              Mersi Negramoten, ama mi iska i platen dostup. Kakto i da e

                              Коментар


                              • Харе, компенсаторки ъп,ъп...

                                State, тези дружества само с PKB, KZ, GKZ i GKZL ли ще се търгуват или и с IBON?

                                Коментар

                                Working...
                                X