IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен онзи ден са взели двата пакета за 900к акции Сфарм, колкото са им трябвали, а другите 1,9 мил. някой друг ги е купил. А пък някой е имал да продава 5 мил. акции спешно и днес продаде останалите 2,2 мил.

    Даже най-вероятно са купували днес Сфарм-и, защото с падането на цената са им били нужни още бройки за да отговоря % в софикс.

    Това обаче означава, че фонда има още доста кеш да уплътнява. Оборотите по Софикс последните 3 дни, като махнеш софарма са колко, към 17 мил? Т.е. им остават още поне 5 мил кеш, и то само ако те са направили целия оборот?

    Отделно явно са видели какво скокове направиха някой акции покрай тях и може би са решили да се кротнат нещата, че да купят на близо до пазарните цени..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      за да Ви е интересно
      в този фонд няма да купувам, както и в други такива......


      Знаем твоето участие без изключения и не мисли , че аз съм дал и стотинка по него !
      Това не значи ,че не аплодирам идеята и не отчитам заслугата му !
      Не ги упреквам, че скриха и не показват в момента преди сът-нта активите си и баланса по тях, защото това наистина изкривява в дни нагласите на пазара- факт !
      Не само аз съм се ориентирал и записал движенията по дни, това са направили много участници в пазара , но ти не си сред тях . От там и забележката ми към теб, ако нямаш доказателства, та макар и на 1/2 обосновани, не хвърляй пусто за празном- не ти ходи !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Всъщност не ти излизат сметките, на 7-и минаха 2,8 мил. акции, днес 2,2 мил. На фонда са нужни около 1 мил. акции, че и отгоре.
        при подобни движения с добри обеми е възможно ролване на бройки от ало-посветените

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Само да ви питам сигурни ли сте в логиката си за подобна покупко/продажба от която фонда е загубил?

          На 7-ми са минали три пакета а имаме договаряне между четири ПФта и Експат и предполагам са се договорили на определени цени. Все пак имаме 5 страни при които част е рециклиране и част нови покупки. Малко по сложна е цялата тази трансформация. Ще видим следващите дни какви са позициите във фонда.
          Всъщност няма как всички дялове да са записани срещу акции, защото оборотът на Софикс в този ден е по-малък от записаният обем дялове. Това разбира се не изключва възможността Фортис да е прав, но на мен ми се струва почти невероятно. Това, което е ясно обаче е, че имат да пълнят още няколко млн. лв. в определени позиции, днес се опитаха да хитруват, но да видим ще им се получи ли

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            за да Ви е интересно
            в този фонд няма да купувам, както и в други такива......
            Едва ли на някой му е интересно и да му пука за това

            Коментар


            • Само да ви питам сигурни ли сте в логиката си за подобна покупко/продажба от която фонда е загубил?

              На 7-ми са минали три пакета а имаме договаряне между четири ПФта и Експат и предполагам са се договорили на определени цени. Все пак имаме 5 страни при които част е рециклиране и част нови покупки. Малко по сложна е цялата тази трансформация. Ще видим следващите дни какви са позициите във фонда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                С тези днешни постове изглеждаш , като трейдър на Експат, демек пускаш ни вътрешно инфо !
                Ти убеден ли си , че това което списваш са факти или тръгна по пързалката на ....троловете!- / другите са лузарите/ !!!
                До вчера дъвка импето - ей тъй ,- щото си се знаете , ама пред целия форум, питам се дали си Ти ? Не те познавам в това ти амплоа !
                Пазара толкова ни "успа" , че си имахме нужда от такова раздрусване, макар и да не знаем от де задуха вятъра и до де ще ни друса! Хем си знаехме , че няма само висини, а и корекции се правят и са си в петолинието, и пак сме изненадани!
                Щом изживяхме силен и длъшък ръст, - редно бе и за кратка , но остра и дълбока яма !
                Ха дано и излаза да е близо !
                Нищо лично , но си много различен - защо ли ???
                за да Ви е интересно
                в този фонд няма да купувам, както и в други такива......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Всъщност не ти излизат сметките, на 7-и минаха 2,8 мил. акции, днес 2,2 мил. На фонда са нужни около 1 мил. акции, че и отгоре.
                  ще видим

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                    С тези днешни постове изглеждаш , като трейдър на Експат, демек пускаш ни вътрешно инфо !
                    Ти убеден ли си , че това което списваш са факти или тръгна по пързалката на ....троловете!- / другите са лузарите/ !!!
                    До вчера дъвка импето - ей тъй ,- щото си се знаете , ама пред целия форум, питам се дали си Ти ? Не те познавам в това ти амплоа !
                    Пазара толкова ни "успа" , че си имахме нужда от такова раздрусване, макар и да не знаем от де задуха вятъра и до де ще ни друса! Хем си знаехме , че няма само висини, а и корекции се правят и са си в петолинието, и пак сме изненадани!
                    Щом изживяхме силен и длъшък ръст, - редно бе и за кратка , но остра и дълбока яма !
                    Ха дано и излаза да е близо !
                    Нищо лично , но си много различен - защо ли ???
                    като цяло и аз съм "леко" изнервен, защото се счупих от сметки, а всички сметки излезоха криви!!!
                    Нека обаче, ако е възможно да запазим добрия тон и най-важното да не се изпокараме във форума заради Екаспат!?
                    Аз още вярвам, че форумът предоставя възможност да споделяме инфо и да сме си полезни за мнение накъде "духа вятърът" на БФБ!!!!
                    IM d best

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Е как какво се е случило? На Никиту са му трябвали около 1 мил акции, но са му предложили пакет от почти 3 мил акции. Той си е направил набързо сметката, че разликата ще продаде поне на НУЛАТА на пазара и ще е ОК. ДА ама НЕ. Продаде ги, но на днешните цени и сложи доста минус на фонда си и на вложителите там. Сега трябва да избива ако може.
                      Саламаджийницата - дежавю !!!!!

                      Мн близки са двете сделки. Нещо на уйдурма ми прилича с разпределяне .....
                      Всъщност не ти излизат сметките, на 7-и минаха 2,8 мил. акции, днес 2,2 мил. На фонда са нужни около 1 мил. акции, че и отгоре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        добре де
                        но днешното изпълнение си е такова - както го написах
                        Ще видим кой крив кой прав,, апропо направете и вие нещо такова, моля Ви

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Е как какво се е случило? На Никиту са му трябвали около 1 мил акции, но са му предложили пакет от почти 3 мил акции. Той си е направил набързо сметката, че разликата ще продаде поне на НУЛАТА на пазара и ще е ОК. ДА ама НЕ. Продаде ги, но на днешните цени и сложи доста минус на фонда си и на вложителите там. Сега трябва да избива ако може.
                          Саламаджийницата - дежавю !!!!!

                          Мн близки са двете сделки. Нещо на уйдурма ми прилича с разпределяне .....



                          С тези днешни постове изглеждаш , като трейдър на Експат, демек пускаш ни вътрешно инфо !
                          Ти убеден ли си , че това което списваш са факти или тръгна по пързалката на ....троловете!- / другите са лузарите/ !!!
                          До вчера дъвка импето - ей тъй ,- щото си се знаете , ама пред целия форум, питам се дали си Ти ? Не те познавам в това ти амплоа !
                          Пазара толкова ни "успа" , че си имахме нужда от такова раздрусване, макар и да не знаем от де задуха вятъра и до де ще ни друса! Хем си знаехме , че няма само висини, а и корекции се правят и са си в петолинието, и пак сме изненадани!
                          Щом изживяхме силен и длъшък ръст, - редно бе и за кратка , но остра и дълбока яма !
                          Ха дано и излаза да е близо !
                          Нищо лично , но си много различен - защо ли ???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                            Пинокио дали не ви врЪЪтна Иедна
                            Клатеняци, вижте какво сам ви написал преди

                            Споко вече сте в отбора на Пинокио

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              Нямам представа защо те наричат ... заслужил инвеститор..... ама ще гледам от утре каква песен ще запееш, даже ще те гледам под лупа велики инвеститооре
                              добре де
                              но днешното изпълнение си е такова - както го написах

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Г-н Василев, разбрахме го това че не ви е мандата да купувате скъпо или евтино, а да реплекирате Софикс.. ама ей така като икономист и финансист не ви ли е леко тъпо вчера да сте купували като невидели една акция и да сте й вдигнали цената с близо 15%, а днес същата да е на -15% !?
                                Много добра забележка! Както казах вчера, затъмнението на портфейла беше грешка, а най-жалкото е че всички много се зарадвахме на добрата инициатива, успешния старт и подема на пазара, а накрая получаваме побългарен сценарии на лоши практики, скрити договорки и най-лошото загуби за инвеститорите във фонда и то само за 1 месец и половина
                                Загубеното доверие господа от ЕКСПАТ се връща трудно или никога!!!
                                Last edited by buyvalue; 09.11.2016, 21:33.
                                IM d best

                                Коментар

                                Working...
                                X