IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

    С други думи обичаш да пикаеш срещу вятъра. Първо криза в следващите 5-10 години едва ли може да очакваш. Борсата в САЩ е на доста добро ниво и връщането на парите от данъчната ваканция само ще я изтрелят нагоре. След това Щатите започнаха цикъл на повишаване на лихвените ставки което е сигнал за излизане от кризата абсолютно същото ще почнат да правят и ЕЦБ в началото на 2018-та. Повишаване на лихвите ще означава че взимането на евтини кредити ще прекъсне като цикъл. В същото време България би трябвало да приеме еврото което също би трябвало да е добре за нашата борса. В общи линий съм оптимист за световната икономика в следващите 5-10 години.
    Ако махнем една единица от 2017, все едно сме 2007 така ми звучи тоя пост.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      пп не очаквам крах на западния свят, а само нова криза защото икономиката е циклична. рано или късно има мечи пазар. ако помниш до преди година и половина бях бик когато имаше доста мечета. сега когато се навъдиха бичета съм мечка.
      С други думи обичаш да пикаеш срещу вятъра. Първо криза в следващите 5-10 години едва ли може да очакваш. Борсата в САЩ е на доста добро ниво и връщането на парите от данъчната ваканция само ще я изтрелят нагоре. След това Щатите започнаха цикъл на повишаване на лихвените ставки което е сигнал за излизане от кризата абсолютно същото ще почнат да правят и ЕЦБ в началото на 2018-та. Повишаване на лихвите ще означава че взимането на евтини кредити ще прекъсне като цикъл. В същото време България би трябвало да приеме еврото което също би трябвало да е добре за нашата борса. В общи линий съм оптимист за световната икономика в следващите 5-10 години.
      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
        В ЕТФ-а ще влезнат от дивиденти като добавя Алкомет и Химипорт ... 690 745 лв
        А колко ще излязат ?

        Коментар


        • В ЕТФ-а ще влезнат от дивиденти като добавя Алкомет и Химипорт ... 690 745 лв

          Коментар


          • това как ще го коментирате?

            Click image for larger version

Name:	име.JPG
Views:	1
Size:	40.9 КБ
ID:	3200573
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              не, наистина ми е интересно какви перспективи виждаш и обещавам да не се заяждам ако ги изредиш. но от мойта гледна точна с трeто правителство на бойко, спряна приватизация, ниски пчи и никакви реформи не виждам причини за оптимизъм в бг или борсата. аз ли съм изпуснал нещо да е станало в тази държава наскоро? или може би компаниите в софикс са много евтини? или има супер перспективи пред тях?

              пп не очаквам крах на западния свят, а само нова криза защото икономиката е циклична. рано или късно има мечи пазар. ако помниш до преди година и половина бях бик когато имаше доста мечета. сега когато се навъдиха бичета съм мечка.

              и не съм само злато - имам свилоза, атера, уиз еър, аеркап. половината ми портфейл е извън злато и сребро. split strategy

              днес уиз кърти, след няма и седмица очаквам добри резултати от свилоза ако не са спирали мощности през q1


              http://www.londonstockexchange.com/e...JEGBXSTMM.html

              12% за ден
              Здравей, Black and white cat-foot! Каква е причината за скока ... отличен отчет или новина свързана с бъдещето развитие на компанията ?

              Разбрах ... http://www.londonstockexchange.com/e.../13237811.html
              Last edited by Innocent; 25.05.2017, 19:28.

              Коментар


              • Скоро и в България ...

                SoftBank Vision Fund вече набра 93 млрд. долара

                До шест месеца най-големият технологичен фонд ще изпълни целта си за осигуряване на капитал от 100 млрд. долара

                Най-големият частен технологичен фонд - SoftBank Vision Fund, вече набра капитал от над 93 млрд. долара. Той беше основан миналата есен от японската Softbank Group и подкрепен в самото начало от Суверенния фонд на Саудитска Арабия. Целта е да бъде създаден най-големият в света технологичен фонд с капитал от 100 млрд. долара,който да инвестира в технологичния сектор като изкуствен интелект и роботика, предаде Reuters.

                http://www.capital.bg/biznes/kompani...3_mlrd_dolara/
                Last edited by Innocent; 25.05.2017, 18:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Няма смисъл да споря с човек който очаква крах на западният свят и вкарал всичко в злато
                  не, наистина ми е интересно какви перспективи виждаш и обещавам да не се заяждам ако ги изредиш. но от мойта гледна точна с трeто правителство на бойко, спряна приватизация, ниски пчи и никакви реформи не виждам причини за оптимизъм в бг или борсата. аз ли съм изпуснал нещо да е станало в тази държава наскоро? или може би компаниите в софикс са много евтини? или има супер перспективи пред тях?

                  пп не очаквам крах на западния свят, а само нова криза защото икономиката е циклична. рано или късно има мечи пазар. ако помниш до преди година и половина бях бик когато имаше доста мечета. сега когато се навъдиха бичета съм мечка.

                  и не съм само злато - имам свилоза, атера, уиз еър, аеркап. половината ми портфейл е извън злато и сребро. split strategy

                  днес уиз кърти, след няма и седмица очаквам добри резултати от свилоза ако не са спирали мощности през q1


                  http://www.londonstockexchange.com/e...JEGBXSTMM.html

                  12% за ден
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Няма смисъл да споря с човек който очаква крах на западният свят и вкарал всичко в злато
                    Хаха тва беше яко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      и какъв точно е потенциала?
                      Няма смисъл да споря с човек който очаква крах на западният свят и вкарал всичко в злато

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Само в България ли беше големият спад 2008? Аз пък вярвам че ще привлекат пари на база потенциала който е пред нас за следващите 3/4 години.
                        и какъв точно е потенциала?
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Само в България ли беше големият спад 2008? Аз пък вярвам че ще привлекат пари на база потенциала който е пред нас за следващите 3/4 години.
                          Какъв потенциал нима в Румъния го няма то аз чакам криза до 3-4 години вие инвеститори чакате

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            Тези от Лондон трева пасат да не мислиш ,че са си направили сметката ,банките едва ли ще вкарат и пукнат лев още имат спомен от 2007- 2008
                            Тук проблема е голям а правителството бере Череши
                            Само в България ли беше големият спад 2008? Аз пък вярвам че ще привлекат пари на база потенциала който е пред нас за следващите 3/4 години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                              568 хил. лв без тези , които незнаем и не слядя - Хим, ЦКБ, Еврохолд, Алкомет
                              ЦКБ ще дават ли
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                                Василев сякаш споменаваше нещо примерно от 460к или 600 к. Яха. Надолу мисля че го има някъде
                                568 хил. лв без тези , които незнаем и не слядя - Хим, ЦКБ, Еврохолд, Алкомет

                                Коментар

                                Working...
                                X