IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение

    Всъщност не си съвсем прав!
    Погледни статистиката: http://www.infostock.bg/infostock/co...cestats/DOVUHL

    Освен онези взети на 2,04/05 има и един 3+ милиона на 0.95 лв. Така че "големия" купувач е взел (вероятно) на средна цена около 1,50!
    Аз говоря за последните размествания в акционерната структура от тази година когато стана ясно че свързани лица са броили милиони на 2.04 за собствена сметка. За миналата година е факт че цената беше по ниска.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение

      Аз за това споделям мнението си тук, а не във форума за Доверие!

      ПП Ако сега излезе съобщение от БФБ ..."дрън-дрън сори ама алгоритъма ни обърка и Доверие ОХ също няма да влезе в индекса, цената му ще се върне в диапазона на левчето!

      Вече ви обясних ситуацията но явно омразата ви заслепява! Успех все пак!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        прекаляваш все пак големите пакети минаха на 2.04 лв а след това Донев купуваше над 2.10 лв. Това че цената беше дълго време много подценена си е друга приказка. Цената падна от 2.80 лв на 2.35 лв до голяма степен заради кеширане на печалби и спад покрай Софарма.

        Че коя от трите акции които влязоха си струва повече?
        Всъщност не си съвсем прав!
        Погледни статистиката: http://www.infostock.bg/infostock/co...cestats/DOVUHL

        Освен онези взети на 2,04/05 има и един 3+ милиона на 0.95 лв. Така че "големия" купувач е взел (вероятно) на средна цена около 1,50!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

          навличаш си гнева на на олигофрените-безделници сега ще те изпоналазят, свалят на тяхното ниво и оборят с аргументи
          Аз за това споделям мнението си тук, а не във форума за Доверие!

          ПП Ако сега излезе съобщение от БФБ ..."дрън-дрън сори ама алгоритъма ни обърка и Доверие ОХ също няма да влезе в индекса, цената му ще се върне в диапазона на левчето!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
            Можете да наблюдавате графиката ежедневно на сайта. На нас графиката засега много ни харесва.
            Поздрави, Н.
            Ами ако след 10 дни графиката е в друга посока / а тя вече е ясна/ , отново ли ще ви харесва?! А на инвестиралите във фонда дали ще им хареса... графиката...?!? Имаше едни срещи октомври, ноември 2007-ма. Тогава едни, т.н. "капацитети по капиталови пазари" говореха за тенджери, налягане, изпускане на парата, успокойте се (разбирайте "ние" да излезем) и... така до SOFIX 300 от близо 2000.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение

              Ако "пазарът" ни е шепата спекуланти, които дебнат как да направят пари на гърба на ЕТФ-а хич не ми се участва на такъв пазар!
              навличаш си гнева на на олигофрените-безделници сега ще те изпоналазят, свалят на тяхното ниво и оборят с аргументи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                ...а че Доверие ОХ си е избушеняк няма две мнения! Докато се заприказва, че ще го вкарат в СОФИКС си струваше 70-80 стотинки за акция!
                прекаляваш все пак големите пакети минаха на 2.04 лв а след това Донев купуваше над 2.10 лв. Това че цената беше дълго време много подценена си е друга приказка. Цената падна от 2.80 лв на 2.35 лв до голяма степен заради кеширане на печалби и спад покрай Софарма.

                Че коя от трите акции които влязоха си струва повече?

                Коментар


                • ...а че Доверие ОХ си е избушеняк няма две мнения! Докато се заприказва, че ще го вкарат в СОФИКС си струваше 70-80 стотинки за акция!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Фондът купува много под цените които са последният месец и това е при всички позиции заради спадът покрай Софарма. А това че ти не харесваш дадена акция не означава че е пазарът споделя твоето мнение. В момента виждаме ефекта Софарма върху целият пазар и почти всички акции са силно надолу.
                    Ако "пазарът" ни е шепата спекуланти, които дебнат как да направят пари на гърба на ЕТФ-а хич не ми се участва на такъв пазар!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                      Аз въпросната статия не я чета като камък в градината на Експат, а в тази на БФБ!
                      С промяната в правилата за оценка на фонда всички очакваха Доверие да влезе - и го напомпаха яко! Много над това което трябва да струва тоя избушеняк! Фонда е задължен да купува влизащите и да продава излизащите - никой не го обвинява за това! Просто РЕАЛНО резултата е такъв!
                      Фондът купува много под цените които са последният месец и това е при всички позиции заради спадът покрай Софарма. А това че ти не харесваш дадена акция не означава че е пазарът споделя твоето мнение. В момента виждаме ефекта Софарма върху целият пазар и почти всички акции са силно надолу.

                      Коментар


                      • Аз въпросната статия не я чета като камък в градината на Експат, а в тази на БФБ!
                        С промяната в правилата за оценка на фонда всички очакваха Доверие да влезе - и го напомпаха яко! Много над това което трябва да струва тоя избушеняк! Фонда е задължен да купува влизащите и да продава излизащите - никой не го обвинява за това! Просто РЕАЛНО резултата е такъв!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          и аз заставам зад тях! Тази статия колко % им струвало да балансират не я разбирам. Купуваме и продаваме на пазарни нива а пазара се мести в крайна сметка. Нормално е излизащите в Софикс да паднат като цени а влизащите да се качат поради промени в търсене и предлагане.

                          Ако някой има информация за вътрешни сделки да пише на КФН но стига с това хейтене!

                          Благодарим, СоХо.
                          Оригиналното заглавие на материала ни беше "Индексният фонд ребалансира бързо и успешно портфейла си". По някаква причина някой реши да пропусне думата успешно...
                          В предишната по-критична статия авторът (не му се сърдим, напротив) целенасочено беше подбрал няколко примера, където на пръв поглед фондът е купил скъпо, а е продал евтино. Особено несправедлив ни се струва примерът как една акция за няколко години е поскъпнала, а ние сега я купуваме на днешните по-високи цени. И това се оценява като тежка загуба. Фондът какво общо има с това, че преди няколко години акцията не е била в индекса и е била евтина?
                          В действителност повече са обратните примери, когато сме купили някои акции на по-ниска цена, а после цената им се е покачила. Можем до безкрай да даваме примери и да анализираме - всеки ще прочете и запомни това, което иска.
                          Оценката за ефективността на фонда е сравнението между индекса и нетната стойност на активите на фонда. Можете да наблюдавате графиката ежедневно на сайта. На нас графиката засега много ни харесва.
                          Поздрави, Н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            и аз заставам зад тях! Тази статия колко % им струвало да балансират не я разбирам. Купуваме и продаваме на пазарни нива а пазара се мести в крайна сметка. Нормално е излизащите в Софикс да паднат като цени а влизащите да се качат поради промени в търсене и предлагане.

                            Ако някой има информация за вътрешни сделки да пише на КФН но стига с това хейтене!

                            Браво - загубите са "пазарни", значи всичко е наред. То и приватизацията в БГ мина пазарно, затова сме на това дередже.
                            Аз дългосрочно ще излеза от БФБ и само като забележа подобрение на "пазарните" условия ще се върна..
                            Пожелавам успех на пазарните участници !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              http://www.investor.bg/novini-i-anal...comment-newest

                              Много добър коментар от Експат!
                              А че завистниците и критикари в България с лопата да ги ринеш, си го знаем. Предприемчивите и находчиви хора успяват въпреки тях!

                              Смело напред и нагоре!
                              и аз заставам зад тях! Тази статия колко % им струвало да балансират не я разбирам. Купуваме и продаваме на пазарни нива а пазара се мести в крайна сметка. Нормално е излизащите в Софикс да паднат като цени а влизащите да се качат поради промени в търсене и предлагане.

                              Ако някой има информация за вътрешни сделки да пише на КФН но стига с това хейтене!


                              Коментар


                              • Имам усещането ,че някои хора мразят фонда..защо?
                                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X