IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    И аз бих си купил румънски акции, но ме спират две неща. Едното е че индекса им отбеляза доста ръстове последните 1-2 години (ако някой може да ми намери точен процент) и второто е че няма как да разпределят дивидент. И все пак мисля за купя известно количество, защото потенциала пред Румънската икономика е голям.
    Нещо си в грешка..

    1г софикс +17% / БЕТ +10.6%
    3г 40/14%
    5г 100/47%

    Верно че са на близо х 4 (докато при нас х 2.7 ) спрямо дъното пролетта на 2009, ала е главно заради по доброто възстановяване 2009/10 при тях.
    А и икономиката им върви двойно по добре от нас за периода.
    Отделно и пазара им като цяло си изглежда в момента доста по евтин като мултипъли от нас.

    Коментар


    • Интересно, какви ще бъдат цените.

      Ако ги пуснат на леФче, както стана със Софикс и при новите правила за ордери на БФБ, ще си имаме по 1% за всяко влизане и излизане.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Поздравления и успех!
        За на бат Тони именния ден ще си пазаря румънски акции

        п.п. очертава се интригуваща година на БФБ, което дължим и на Вас!!!
        И аз бих си купил румънски акции, но ме спират две неща. Едното е че индекса им отбеляза доста ръстове последните 1-2 години (ако някой може да ми намери точен процент) и второто е че няма как да разпределят дивидент. И все пак мисля за купя известно количество, защото потенциала пред Румънската икономика е голям.

        Коментар


        • а защо регионалните борси не наемат Експат да направи и етф-и на Сий линк индексите?
          Времето показа, че те сами нищо няма да направят!

          След като Експат явно имат достъп до тези пазари, дали ще предлагат на свои клиенти възможност за покупка на отделни акции?

          p.p.при толкова новини са много мълчаливи от Експат, вярно сигурно са натоварени сега но... в Германия презентация на продукта ще има ли/имаше ли ....интерес някакъв? Как е уреден въпроса с маркет-мейкърите там също наистина е интересно.
          Last edited by tony1975; 06.01.2018, 09:02.

          Коментар


          • Някой от колегите пишещи във Форума знае ли колко е минималната сума за листване на ETF в Германия?
            Фондовете в Полша, Чехия, Румъния и Гърция имат стартови активи малко над 60 хил. евро на ЕТФ
            Last edited by Innocent; 05.01.2018, 20:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Благодаря ... големи цифри,големи амбиции - не, че имам нещо против
              Бързо четеш

              Лично аз съм оптимист за развитието на ETF-а в БГ в дългосрочен план. Надявам се след листването в Германия да се задвижат най-накрая нещата и в Лондон преди март 2019 Оценявам високо и ЕТФ-те в Румъния и Централна Европа. Скептично съм настроен към Македония, но знае ли човек ... може и да греша.

              Успех на всички търгуващи през 2018

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                За да стартира търговията първо трябва да си изберат маркет мейкър,който от своя страна за да котира някакво предлагане трябва първо да запише поне 1мил. все пак там не си играят с 100-200 хил......няма да е сериозно .Само се чудя там първичен пазар ще има ли ?....
                е след 2 работни дни тръгват. този ММ трябва да е напълнил вече

                Коментар


                • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                  Да се надяваме, че са се подготвили и още в началото ще има някакво прилично записване от поне няколко милиона. Не вярвам да са тръгнали да се листват на тия борси без преди това да са проверили и говорили дали ще има интерес. Все пак предполагам, че цялата операция не е евтина за изпълнение. А все пак г-н Василев не е непознат в тия среди дори и в чужбина, така че не вярвам да не са предварително договорени поне няколко милиона. Това са пари за семки за тамошните фондове.
                  За да стартира търговията първо трябва да си изберат маркет мейкър,който от своя страна за да котира някакво предлагане трябва първо да запише поне 1мил. все пак там не си играят с 100-200 хил......няма да е сериозно .Само се чудя там първичен пазар ще има ли ?....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Дотогава ще им изпуснем хубавата корекция.
                    To и аз се канех като тебе, и Батя, и кой знай колко още люде ще искат...
                    Само се чудя кой ще надува тогава бфбту... само на стиснатите шваби ли ще се осланяме
                    винаги има кой - то да стане интригуващо, макар и заради тези етф-и да дойдат хора да пазарят все ще добавят и от нашите убавици!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Поздравления и успех!
                      За на бат Тони именния ден ще си пазаря румънски акции
                      Дотогава ще им изпуснем хубавата корекция.
                      To и аз се канех като тебе, и Батя, и кой знай колко още люде ще искат...
                      Само се чудя кой ще надува тогава бфбту... само на стиснатите шваби ли ще се осланяме

                      Коментар


                      • Поздравления и успех!
                        За на бат Тони именния ден ще си пазаря румънски акции

                        п.п. очертава се интригуваща година на БФБ, което дължим и на Вас!!!
                        ETF-ите на Експат за Гърция, Румъния, Чехия и Полша получиха регистрация за търговия на БФБ – София
                        Last edited by tony1975; 05.01.2018, 17:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Благодаря ... големи цифри,големи амбиции - не, че имам нещо против
                          Не, че имам нещо против, ама нали се сещаш, че дори и малко от това да се случи би било добре за нашата умряла борса

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Благодаря ... големи цифри,големи амбиции - не, че имам нещо против
                            Да се надяваме, че са се подготвили и още в началото ще има някакво прилично записване от поне няколко милиона. Не вярвам да са тръгнали да се листват на тия борси без преди това да са проверили и говорили дали ще има интерес. Все пак предполагам, че цялата операция не е евтина за изпълнение. А все пак г-н Василев не е непознат в тия среди дори и в чужбина, така че не вярвам да не са предварително договорени поне няколко милиона. Това са пари за семки за тамошните фондове.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent

                              Има на сайта в новини:

                              http://www.deutsche-boerse-cash-mark..._Bulgarien.pdf
                              Благодаря ... големи цифри,големи амбиции - не, че имам нещо против
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Къде ще можем да гледаме ETF-то у Франкфурт... има ли си код ?
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X