IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    знеш ли къде се виждат котировките

    Коментар


    • http://deutsche-boerse.com/dbg-en/me...ssuer-/3293054

      Коментар


      • Oт сайта на EXPAT (първата колона % е тежест в Софикс, втората - в ETF):

        3JR Софарма 14.21% 14.12%
        3NB Неохим 3.08% 2.44%
        4CF Централна кооперативна банка 4.67% 4.84%
        4EH Еврохолд България АД-София 7.41% 4.29%
        4ID Индустриален Холдинг България АД 3.01% 2.63%
        5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ 3.46% 3.52%
        5F4 Първа инвестиционна банка 8.81% 8.91%
        5MB Монбат 6.38% 6.42%
        5MH М+С Хидравлик 6.05% 5.74%
        5SR Стара планина Холд 8.43% 8.34%
        5DOV Доверие - Об ХолдингАД 2.31% 1.96%
        6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ 9.74% 9.77%
        6AB Албена 7.09% 6.77%
        SKK Сирма Груп Холдинг АД 3.47% 3.00%
        6C4 Химимпорт 11.88% 12.03%
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
          Извинявам се, но ми звучи доста хейтърско и отнесено не към който трябва. Едва ли някой има някакво съмнение, каква е ролята на Експат в раздживането през 2016-2017 на БФБ. Сега всички имат очаквания, отново Екстат чрез немския, и след това с английския пазар да развижи борсата. Много хора вече ме питат за новите ETF, това означава, че започват да се интересуват от вложения на борсата повече хора. Насочете хейтърството към пенсионните фондове, които са пасивни и се държат ирационално, към банките, че предпочитат евтини депозити, вместо да насочат клиентите към собствените си дружества, емитиращи взаимни фондове, към правителството, че предпочита черешовите борси, към КФН, че неглижира източването на дружества от мажоритари, но се отнесете поне мънично с уважение към Ники Василев за ролята му за БФБ.
          С цялото ми уважение към г-на Василев, мястото му е в затвора при мошениците. Както и би се случило ако оперираше в Германия, САЩ или UK например. Няма съмнение каква е ролята на Експат Капитал тук, колкото до очакванията на шараните - не ме интересуват въобще. То това остана, пенсионните фондове да попилеят парите на хората в съмнителни структури като тия фондове ...

          Коментар


          • Между другото вчера гледах структурата, та на Хим и ЦКБ мисля бяха в излишък над индекса с 0.2 %, а на ПИБ с 0.1, другото с минимални отклонения, като повечето бяха и с "недобор".
            Last edited by Jekata; 10.01.2018, 11:50.

            Коментар


            • Tази тема трябва да се разгледа и от друг ъгъл. Химимпорт нарасна много тия дни, несъответствията между ETF-а и индекса Софикс растат..
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Полки е прав, нормално е очакванията да са такива ! А тези 50-100 000лв. няма какво да ги коментираме, тук очакваме да се привлекат милиони !
                В момента пазара очаква да привлекат нула, така че ако приятно ни изнадат от Германия ще е чудо ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  Полки, я ти приятелю привлечи 50-100 000 лв поне за да те видим какъв си
                  Полки е прав, нормално е очакванията да са такива ! А тези 50-100 000лв. няма какво да ги коментираме, тук очакваме да се привлекат милиони !

                  Коментар


                  • УСПЕХ на старта за ФОНДА, успех и на всички колеги дочакали тия времена !!!!

                    Коментар


                    • Полки, я ти приятелю привлечи 50-100 000 лв поне за да те видим какъв си

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                        Напредваме с листването в Лондон. Но тъй като напредваме от ноември 2016 г., не ми се правят прогнози. Надявам се да е през 2018 г.
                        Поздрави, НВ
                        първата седмица-две (считано от утре) не успеете ли да привличете поне 5-10 млн. евро във Франкфурт за да биете тъпана и да ви се обърне внимание на фонда ви и на ЕТФ-а ви заедно с рекламата на Б-я като европредседателстващ ................ мисия "Франкфурт" я пишете за приключила

                        остава ви последен трети вариант мисия "Лондон" където всички уроци би трябвало вече да сте ги научили

                        желая ви успех
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
                          Извинявам се, но ми звучи доста хейтърско и отнесено не към който трябва...
                          Остави го този. Той само панелката дето се опитва да продаде от години не хейти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            По стар навик - на петилетки. Ако същата ще я вършите и с новите фондове, по-добре да не започвате.
                            Извинявам се, но ми звучи доста хейтърско и отнесено не към който трябва. Едва ли някой има някакво съмнение, каква е ролята на Експат в раздживането през 2016-2017 на БФБ. Сега всички имат очаквания, отново Екстат чрез немския, и след това с английския пазар да развижи борсата. Много хора вече ме питат за новите ETF, това означава, че започват да се интересуват от вложения на борсата повече хора. Насочете хейтърството към пенсионните фондове, които са пасивни и се държат ирационално, към банките, че предпочитат евтини депозити, вместо да насочат клиентите към собствените си дружества, емитиращи взаимни фондове, към правителството, че предпочита черешовите борси, към КФН, че неглижира източването на дружества от мажоритари, но се отнесете поне мънично с уважение към Ники Василев за ролята му за БФБ.
                            Last edited by Intern-trader; 09.01.2018, 18:40.

                            Коментар


                            • Какви комисионни мога да ползвам при Вас, за да купувам на мое име акции в Гърция, Полша, Румъния и Чехия?
                              благодаря

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                                Здравейте, Инъсънт,
                                Напредваме и там. Но тъй като напредваме от ноември 2016 г., не ми се правят прогнози. Надявам се да е през 2018 г.
                                Поздрави, НВ
                                По стар навик - на петилетки. Ако същата ще я вършите и с новите фондове, по-добре да не започвате.

                                Коментар

                                Working...
                                X