IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А какъв е смисъла да правим ЕТФ-и в цяла източна Европа? Да подкрепим техните икономиките като изтеглим от нашата, защото нашата бумти и прегрява и не ни трябва повече кеш?

    Коментар


    • Смисъла е да си го представят чужденците... познай някой във франкфурт какво му говори лева - колкото на мен леята макар че леята на тях спецЯлно може да име по-позната освен това нали ще влизаме в еврото !? експат може и тука да се окажат първи, та май да свикваме вече ....
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
        ...
        2. Някой може ли да ми отговори, какъв изобщо е смисълът тези инструменти, търгувани на българската борса, да се котират в евро? Аз лично, към момента, виждам само недостатъците, да не говорим, че ИПтата, или поне някои, нямат практическата готовност за това и тепърва го имплементират в платформите си. Ще ми е интересно да разбера причините за евровото котиране.
        Да, и за мен това беше неприятна изненада тази сутрин. И това ме въздържа да се включа с някой покупки. Засега ще пасувам, докато не се изчистят тези недостатъци..

        Коментар


        • 1. Всички теми на останалите ETFи водят в тази, така че решението за тяхното възстановяване не приложено на практика.

          2. Някой може ли да ми отговори, какъв изобщо е смисълът тези инструменти, търгувани на българската борса, да се котират в евро? Аз лично, към момента, виждам само недостатъците, да не говорим, че ИПтата, или поне някои, нямат практическата готовност за това и тепърва го имплементират в платформите си. Ще ми е интересно да разбера причините за евровото котиране.
          Мненията ми не са препоръка за търговия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

            Двупосочни обаче поръчки.
            Имай предвид, че това е фонд все пак, задължени са да изкупуват обратно дялове при поискване. ЕТФ макар да се търгуват като обикновени акции - не са обикновени акции и за тях си важат правилата като за всички останали договорни фондове. Така че нормално да са двупосочно поръчките.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

              http://en.boerse-frankfurt.de/etp/Ex...9000011163/ITF

              Тоя линк май трябва да стане нещо от типа закачен пост.
              Честно казано нищо не разбирам от показаното на линка. Никак не ми е интуитивно къде е информацията за това колко са продали днес, вчера и т.н.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
                Гледам някакви поръчки за мЕлеони висят на борсата във Франкфурт. Не знам колко са реални...
                разбира се, че поръчките са реални ................... личи си, че ЕТФ-а си има маркетмейкър и не си спомням при някоя друга бг акцията да е била осигурена подобна ликвидност от мажоритаря

                сега остава най-трудното -> да бъдат привлечени инвеститори които да повярват на фонда, на софикс, на бг. икономиката и на България като цяло, но смятам, че и това ще се случи

                стискам палци за успех на мисия франкфурт
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
                  Гледам някакви поръчки за мЕлеони висят на борсата във Франкфурт. Не знам колко са реални, но представям си някоя такава да се изпълни. Индекса ще изтрещи - ще се окаже, че индекса зависи от фонда, а не обратното...
                  Двупосочни обаче поръчки.

                  Коментар


                  • Гледам някакви поръчки за мЕлеони висят на борсата във Франкфурт. Не знам колко са реални, но представям си някоя такава да се изпълни. Индекса ще изтрещи - ще се окаже, че индекса зависи от фонда, а не обратното...

                    Коментар


                    • Price History
                      15/01/2018 0.66 0.66 0.66 0.66 13,140 20,000
                      12/01/2018 0.67 0.66 0.67 0.66 4,990 7,500
                      11/01/2018 0.67 0.66 0.67 0.65 20,876 32,000
                      10/01/2018 0.65 0.66 0.66 0.65 42,390 65,000
                      С днешните би следвало да са 163 500. Отделно на Франкфурт излизат още 7 000.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                        Колко броя са продали днес?
                        http://en.boerse-frankfurt.de/etp/Ex...9000011163/ITF

                        Тоя линк май трябва да стане нещо от типа закачен пост.

                        Коментар


                        • Колко броя са продали днес?

                          Коментар


                          • Volume in euro 25,940

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              Уважаеми г-н Василев,

                              Инвестор не прие никое предложение, а реши да спази принципа изграден от доста години - "всяка акция със собствена тема във форума".
                              Това дали Вие приемате това решение или дали на някой от форума му харесва/нехаресва няма никакво значение. Не мога да проумея как интелигентен човек като Вас може да си позволи да изявява претенции и да налага мнението си относно начина на списване във форум, който на всичкото отгоре не е Ваш. Имате си сайт и там можете да правите каквото си искате, но тук някакси не върви. Извинете ме...

                              Хубаво е да изчистим докрай недоразуменията (което и сторихме), всеки да си направи изводите и повече да не се повтарят грешките, нали?

                              Всички сме позитивни и няма как да е иначе когато флагмана на БФБ расте и днес пробива нива които не сме виждали от 7 години.

                              Поздрави и успех

                              п.п. с това приключвам темата -> беше ми приятно и се извинявам на тези на които им е било досадно...
                              Съгласен съм, Полки.
                              Да гледаме напред.

                              Коментар


                              • Започвате да си водите спорове и да измествте темата! Спрете!

                                Коментар

                                Working...
                                X