IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук работата е за реване кви поздрави ?
    една сделка нямате над 1м

    Коментар


    • Тук още ли вярваме ма да Дядо Коледа и добрите пожелания

      Коментар


      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
        Колеги,
        От тази седмица 11-те ни ЕТФ-а се търгуват и на Франкфурт.
        Поздрави, Николай
        Не ли е твърде амбициозно да се използва думата "търгуват" като се има впредвид какво става със ЕТФ-а към Софикс? Той само е листнат, докато не го делистнат поради неактивност, според мен.

        Коментар


        • Колеги,
          От тази седмица 11-те ни ЕТФ-а се търгуват и на Франкфурт.
          Поздрави, Николай

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            какво значение има кога се появява нещо след като се полагат основите на бизнес за много много години...

            то според теб и бг ЕТФ-а сигурно се появи в края на бул тренда



            и какво да правят останалите? ...................... преди да започнат нещо да градят да идват при теб да ти искат благоволията ли? ............ сигурно и ръка трябва да ти целуват...

            ай, спрете се малко, де ............... стига сте ръсили акъл без да са ви поискали...




            ха ха

            "бг ЕТФ докара изкуствен разстеж на българската борса" хахаххаа

            все едно, ако експат не бяха пуснали бгЕТФ, Софка щеше да седи още на 450 пункта ли? ............. дай по-сериозно

            бг ЕТФ просто беше катализатора през есента на 2016 година .................... това движение от 450 до 720-730 пункта така или иначе щеше да се случи "със или без ЕТФ върху Софка"

            един съвет преди да пишеш врели некипели:

            погледни чисто колко пари се вляха в бг-ЕТФ-а без онези "много акции и малко пари" които наляха фондовете в началото на създаването на фонда ................ като сметнеш сумата си помисли с получената цифра до къде може да се вдигне Софка

            просто надценяваш ролята на фонда и тотално отказваш да включиш в сметката икономиката на Б-я, "евтините пари напечатани от ЕЦБ", милиардите евро които се отпускат на страната ни от ЕС, улеснения достъп до ЕС за производителите ни и редица други фактори които доведоха Софикс до 720-730 пункта

            и пак ще ти припомня какво написа:

            "бг ЕТФ докара изкуствен разстеж на българската борса" хахаххаа ................. много ламърско изказване



            щом ти го казваш трябва да ликвидират всичко...

            Ники Василев да си води бележки и да изпълнява заповедите ти.
            Аз казвам кво мисля, ти ако правиш пари е все тая.
            Last edited by RUBLA; 18.04.2018, 10:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение

              Виж кога се появиха повечето инвърс етфи в УС. Не беше ли към края на спускането от 2008-2009...
              Не можем да говорим за сравнение тъи като там има дълбочина. Това е нормално развитие без знамение от годината и събитията. Моята мисъл бе насочена към малки и ниско локвидни пазари които при равни условия по принцип не биха били от интерес. Такъв е и българският пазар. И тук просто разсъждавам рационално без да се заяждам с българските инвеститори

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                Интересно е че такива продукти се появяват когато бул маркета е към своят край.
                какво значение има кога се появява нещо след като се полагат основите на бизнес за много много години...

                то според теб и бг ЕТФ-а сигурно се появи в края на бул тренда

                Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                За мен един финансов продукт е само полезен когата дава достъп до парични потоци, които не са достъпни с други продукти: market completion .
                и какво да правят останалите? ...................... преди да започнат нещо да градят да идват при теб да ти искат благоволията ли? ............ сигурно и ръка трябва да ти целуват...

                ай, спрете се малко, де ............... стига сте ръсили акъл без да са ви поискали...


                Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                И докато бг ЕТФ докара изкуствен разстеж на българската борса и зарадва всички притежатели на български акции,
                ха ха

                "бг ЕТФ докара изкуствен разстеж на българската борса" хахаххаа

                все едно, ако експат не бяха пуснали бгЕТФ, Софка щеше да седи още на 450 пункта ли? ............. дай по-сериозно

                бг ЕТФ просто беше катализатора през есента на 2016 година .................... това движение от 450 до 720-730 пункта така или иначе щеше да се случи "със или без ЕТФ върху Софка"

                един съвет преди да пишеш врели некипели:

                погледни чисто колко пари се вляха в бг-ЕТФ-а без онези "много акции и малко пари" които наляха фондовете в началото на създаването на фонда ................ като сметнеш сумата си помисли с получената цифра до къде може да се вдигне Софка

                просто надценяваш ролята на фонда и тотално отказваш да включиш в сметката икономиката на Б-я, "евтините пари напечатани от ЕЦБ", милиардите евро които се отпускат на страната ни от ЕС, улеснения достъп до ЕС за производителите ни и редица други фактори които доведоха Софикс до 720-730 пункта

                и пак ще ти припомня какво написа:

                "бг ЕТФ докара изкуствен разстеж на българската борса" хахаххаа ................. много ламърско изказване

                Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                то за другите борси това е абсолютно ненежужен продукт. Успех
                щом ти го казваш трябва да ликвидират всичко...

                Ники Василев да си води бележки и да изпълнява заповедите ти....
                Last edited by RUBLA; 18.04.2018, 10:30. Причина: Спазвайте добрия тон!
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                  Интересно е че такива продукти се появяват когато бул маркета е към своят край. За мен един финансов продукт е само полезен когата дава достъп до парични потоци, които не са достъпни с други продукти: market completion . И докато бг ЕТФ докара изкуствен разстеж на българската борса и зарадва всички притежатели на български акции, то за другите борси това е абсолютно ненежужен продукт. Успех
                  Виж кога се появиха повечето инвърс етфи в УС. Не беше ли към края на спускането от 2008-2009...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Opiten1 Разгледай мнение
                    Евала на Expat. Положиха много усилия за кратко време с новите фондове. Силно е да се каже, че тези продукти са предназначени за професионални инвеститори. Липсват дълбичина на цените и в двете посоки и ликвидност. Това обаче е типично за фондовите борси из тези географски ширини. Поздравявам екипа на Ники Василев за усилията. Ще ми бъде интересно ребалансирането при падащ пазар. Дано имат стратегия. Като цяло обаче това е изключително позитивна посока за по-активното включване на ритейла. Желая им най-сърдечно успех!
                    Един хубав спред от 5-6% при падащ пазар е ОК

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      от миналата година си мисля, че след като направят "инфраструктурата" в цяла източна европа без украйна, беларус, молдова
                      [ATTACH=CONFIG]n3324079[/ATTACH]


                      и след като прибавят трите прибалтийски републики, най-естественото нещо ще бъде Експат-Бг да направи един широк индекс върху всички индекси които следват в ЦИЕ без гърция разбира се ............... само пост социалистически страни

                      тежеста на всeки един емитент в мега-индекса ще се определи според пазарната капитализация на индекса в който влиза... [ATTACH=CONFIG]n3324084[/ATTACH]



                      -------------------

                      ако някой е предложил идеята за "мега индекс ЦИЕ" във форума или подобен индекс на този, моля, да ме извини ............... не съм плагиатствал, а просто не следя редовно темата...
                      Интересно е че такива продукти се появяват когато бул маркета е към своят край. За мен един финансов продукт е само полезен когата дава достъп до парични потоци, които не са достъпни с други продукти: market completion . И докато бг ЕТФ докара изкуствен разстеж на българската борса и зарадва всички притежатели на български акции, то за другите борси това е абсолютно ненежужен продукт. Успех

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        според мен трябва да направят в тези времена и един фонд върху дивидентите в Източна Европа..А защо не и този фонд да дава дивидент всяка година..
                        от миналата година си мисля, че след като направят "инфраструктурата" в цяла източна европа без украйна, беларус, молдова
                        Click image for larger version

Name:	Expat 2.jpg
Views:	1
Size:	79.9 КБ
ID:	3324079



                        и след като прибавят трите прибалтийски републики, най-естественото нещо ще бъде Експат-Бг да направи един широк индекс върху всички индекси които следват в ЦИЕ без гърция разбира се ............... само пост социалистически страни

                        тежеста на всeки един емитент в мега-индекса ще се определи според пазарната капитализация на индекса в който влиза...
                        Click image for larger version

Name:	Expat.jpg
Views:	1
Size:	44.7 КБ
ID:	3324084




                        -------------------

                        ако някой е предложил идеята за "мега индекс ЦИЕ" във форума или подобен индекс на този, моля, да ме извини ............... не съм плагиатствал, а просто не следя редовно темата...
                        Attached Files
                        Last edited by polki; 17.04.2018, 00:21.
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Поздравления, според мен трябва да направят в тези времена и един фонд върху дивидентите в Източна Европа..А защо не и този фонд да дава дивидент всяка година..

                          Коментар


                          • Евала на Expat. Положиха много усилия за кратко време с новите фондове. Силно е да се каже, че тези продукти са предназначени за професионални инвеститори. Липсват дълбичина на цените и в двете посоки и ликвидност. Това обаче е типично за фондовите борси из тези географски ширини. Поздравявам екипа на Ники Василев за усилията. Ще ми бъде интересно ребалансирането при падащ пазар. Дано имат стратегия. Като цяло обаче това е изключително позитивна посока за по-активното включване на ритейла. Желая им най-сърдечно успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                              От страницата ти се вижда че на повечето фондове дяловете падат и май си постнал тук едно от изключенията. Леко манипулативно....
                              Нормално е, не може само да се вдигат нагоре, трябва и от време на време и да падат, иначе борсовите пазари не биха просъщесвували дългосрочно. Нали имаше и леки сътресения февруари месец.

                              Двата фонда на ОББ, които следя и които инвестират в акции за последните 12 месеца са си увеличили дяловете:
                              Обб балансиран + 147754 дяла
                              Обб премиум акции + 32 060 дяла
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                                Хубаво е да гледаме какво се случва и с другите фондове.

                                http://baud.bitballoon.com/#DF-Advans-Invest



                                [ATTACH=CONFIG]n3322291[/ATTACH]
                                От страницата ти се вижда че на повечето фондове дяловете падат и май си постнал тук едно от изключенията. Леко манипулативно....

                                Коментар

                                Working...
                                X