IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

    БРАВО!!
    И най-важното -- без банки и химимпорти

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
      Аз сам си направих дивидентен етф. Даже е без такси. Е само 0.4% на вход и на изход през ИПто
      БРАВО!!

      Коментар


      • Аз сам си направих дивидентен етф. Даже е без такси. Е само 0.4% на вход и на изход през ИПто

        Коментар


        • Все си мисля че ако се направи един дивидентен ETF (или някакъв взаимен фонд с ниски такси) включващ топ 10 или топ 15 дивидентни акции на БФБ, ще има търсене. Той също трябва да раздава дивидент и да се опита да привлече ресурс от банковите депозити...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


            Мисля че не си прав с това да ги определяш като провал. Създадоха оптимизъм който доведе до силен ръст на Софикс от 440 до 730 което в монетарно изражение си е наистина солидна сума за нашата борса. За съжаление нови пари не влизат вече дълго време във фонда и това изтри отчасти ръста който до голяма част беше създаден от надеждата за нови пари на БФБ. Дори в момента има живец на борсата предимно около
            ребалансирането на Софикс. Много труд и пари се искат за да стигнат и до качването на ЕТФа в Лондон и Франкфурт които засега не се отплащат но в един момент може да има нови записвания.

            Все пак да не забравяме че те продават Български акции а това явно не е толкова лесно на фона на имиджа на страната, ниската ликвидност, и отношението/историята на повечето мажоритарни собственици.

            Да не се разчита ,на "Диаспората "в тези страни ,сиреч -на емигрантски пари . )









            Коментар


            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

              Аз бих перифразирал - ако изчезне ЕТФ Експат, печели БФБ, губи само комисионера Николай Василев
              Няколко дни след като тръгна ETF-a, зададохме тук, във форума, въпрос на Г-н Василев относно това колко негови лични пари и на семейството му има във фонда. Отговорът беше, че това не е важно. Сега задавам съшия въпрос.

              А за г-н Василев и вложителите във фонда, имам лична препоръка: прочетете последната книга на Талеб - "Skin in the game".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                На този етап ЕТФа настина е провал. Не изпълнява никаква системна роля. Никой не го ползва за отиграване на пазарните движения. През месец септември има само 15 сделки за 6 894.71 лева. Маркет мейкърите котират с много голям спред и на практика с нищожни обеми. На мястото на УД то щях да ги натисна да свият малко спреда. Освен това като няма къси, маржин и когато ЕТФа не следва теглата на индекса възможностите за арбитраж са нищожни и от там почти не се оказва влияние върху ликвидността на пазара. В общи линии ако не бяха промените в състава на индекса този ЕТФ нямаше да се различава по абсолютно нищо от всеки един обикновен взаимен фонд. Такива имаме много.

                Мисля че не си прав с това да ги определяш като провал. Създадоха оптимизъм който доведе до силен ръст на Софикс от 440 до 730 което в монетарно изражение си е наистина солидна сума за нашата борса. За съжаление нови пари не влизат вече дълго време във фонда и това изтри отчасти ръста който до голяма част беше създаден от надеждата за нови пари на БФБ. Дори в момента има живец на борсата предимно около
                ребалансирането на Софикс. Много труд и пари се искат за да стигнат и до качването на ЕТФа в Лондон и Франкфурт които засега не се отплащат но в един момент може да има нови записвания.

                Все пак да не забравяме че те продават Български акции а това явно не е толкова лесно на фона на имиджа на страната, ниската ликвидност, и отношението/историята на повечето мажоритарни собственици.












                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  а някой помни ли този бисер от темата?

                  "Ще се опитаме да направим едни стотина хиляди българи по-богати с около милиард евро за година-година и половина. Ако някой не иска да ни помага, няма проблем. Моля обаче да не ни се пречи. Знам, че ще прозвуча като Левски, но истината е, че ако този проект не успее, губим само ние. Но пък ако успее, печелят всички форумци"

                  тея от експат имат нужда от преглед при специалист
                  Аз бих перифразирал - ако изчезне ЕТФ Експат, печели БФБ, губи само комисионера Николай Василев

                  Коментар


                  • На този етап ЕТФа настина е провал. Не изпълнява никаква системна роля. Никой не го ползва за отиграване на пазарните движения. През месец септември има само 15 сделки за 6 894.71 лева. Маркет мейкърите котират с много голям спред и на практика с нищожни обеми. На мястото на УД то щях да ги натисна да свият малко спреда. Освен това като няма къси, маржин и когато ЕТФа не следва теглата на индекса възможностите за арбитраж са нищожни и от там почти не се оказва влияние върху ликвидността на пазара. В общи линии ако не бяха промените в състава на индекса този ЕТФ нямаше да се различава по абсолютно нищо от всеки един обикновен взаимен фонд. Такива имаме много.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                      Уважаеми участници,

                      Желая на всички добър сезон и по-успешен бизнес.
                      Поздрави, Николай
                      Нещо за прекалено дебелия spread ??? 1-2% не стигат ли?? при толкова много "маркетмейкъри" ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        а някой помни ли този бисер от темата?

                        "Ще се опитаме да направим едни стотина хиляди българи по-богати с около милиард евро за година-година и половина. Ако някой не иска да ни помага, няма проблем. Моля обаче да не ни се пречи. Знам, че ще прозвуча като Левски, но истината е, че ако този проект не успее, губим само ние. Но пък ако успее, печелят всички форумци"

                        тея от експат имат нужда от преглед при специалист
                        Котка, какъв специалист,!? тук във форума има добри ще помогнат

                        Коментар


                        • И "сондата от над 55 000" - остана празнаааа!

                          Коментар


                          • а някой помни ли този бисер от темата?

                            "Ще се опитаме да направим едни стотина хиляди българи по-богати с около милиард евро за година-година и половина. Ако някой не иска да ни помага, няма проблем. Моля обаче да не ни се пречи. Знам, че ще прозвуча като Левски, но истината е, че ако този проект не успее, губим само ние. Но пък ако успее, печелят всички форумци"

                            тея от експат имат нужда от преглед при специалист
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Г-н Василев, струва ми се отдавна не сте коментирали тук, откакто падат активите, а би трябвало... Бихте ли направили малко равносметка, изводи и прогнози - финансовият резултат от листването във Франкфурт ?( Има ли въобще полза от него?) Какъв е шанса в Лондон да е по-добре?

                              Коментар


                              • Уважаеми участници,

                                Радваме се на подновения ви интерес към темата. Той се дължи и на листинга ни в Лондон. Най-после!
                                Благодарим за добрите коментари по темата!

                                Имате право за леките несъответствия в теглата. Причините са няколко, вкл.:
                                - току-що имаше ребалансиране на Софикса и теглата на някои от "старите" компании се промениха
                                - дори в статично състояние (без да се ребалансира индексът) теглата пак леко варират поради особеностите на изчисление на индекса

                                В такива ситуации имаме 2 варианта:
                                - почти ежедневно да купуваме и продаваме акции, за да се доближаваме до правилните тегла - това би довело до големи неразумни разходи за фонда от комисиони и от спред, или
                                - да доближаваме теглата при нови вноски и приток на нов кеш. Надяваме се това да се случи. В близко бъдеще теглата трябва да са по-прецизни.

                                Мисля, че всички добре разбирате, че колкото повече се отдалечаваме от S&P 500, толкова по-трудно става хирургическото репликиране на един индекс и на неговото представяне.

                                Желая на всички добър сезон и по-успешен бизнес.
                                Поздрави, Николай

                                Коментар

                                Working...
                                X