IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Според мен Johny-Bravo е по-близо до истината. Сякаш си леко пристрастен. На мен ми е интересно кога ще пуснете на сайта графиките за сравнение на представянето на другите ЕТФи и индексите, които следват.
    С кое да съм пристрастен? Акциите най вероятно ги продадоха на няколко големи играчи а малките взеха много малък процент. За цените пазарът чакаше по надолу от продажните цени. Според мен трябваше да продадат повече на пазарът пак да подчертая но така са решили.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      На 13 минаха над 65К ,днес още над 75 К ,продавач е бенчмарк....
      Купих малко на 6,7 .....
      Монти, прав си! Не помня какво съм правил на 13-ти, но съм ги проспал. Благодаря ти!
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Софикс доста изостана и мисля че е въпрос на време да се задвижи позитивна вълна.

        За ребалансирането общо взето го изпълниха бързо и на разумни нива с оглед на ниската ликвидност. Като забележка трябваше да продадат повече на малките за да са по активни в търговията.
        Според мен Johny-Bravo е по-близо до истината. Сякаш си леко пристрастен. На мен ми е интересно кога ще пуснете на сайта графиките за сравнение на представянето на другите ЕТФи и индексите, които следват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Те според мен са доста повече, но така го написах като кръгло число. Но това си е мое мнение и не твърдя, че съм прав.
          На 13 минаха над 65К ,днес още над 75 К ,продавач е бенчмарк....
          Купих малко на 6,7 .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Защо смяташ че са 100К за мен са около 30 ,40 К.....
            В най добрия случяай ще объркат сами себе си.....
            Щото сега доста хора се нагълтаха с студена вода......
            Те според мен са доста повече, но така го написах като кръгло число. Но това си е мое мнение и не твърдя, че съм прав.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              precakanoto, в тях е ножа и хляба. Не мисля, че шепа дребни спекуланти им пречат на тракването на индекса. Това е все едно да играеш на всичко коз със свалени карти, но да имаш четири валета и да те вкарат. За пазара си прав. Повечето ми приятели бяха през целият спад на индекса нафрашкани до козирката с акции и сега са на няколко процента под върха си. Като сравня представянето на портфейлите им с индекса изглежда отлично. Дето се казва да скочи Софикс с 20 пункта и ще минат нивата си от август 2017 г. Пък той пазара няма завинаги да е тегав.
              Знаеме 4д ,всички сте с акции и всички сте на печалба.....
              Не ви пречи ни спад ,ни кризи нищо .....и така е от 2008 г.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Трейс не го следя, но им останаха около 100К Монбат. Експат обаче явно имат нова стратегия и не продават всичко на куп, което лично според мен обърка доста фронтръновци, но за тях самите е по-добре. Същото се случва и с покупките им. Като цяло задачата им /на Експат/ е мноооого трудна в моите очи и мога само да им се възхитя на смелоста въобще да се наемат с такова нещо. За нас дребните е добре така да припечелваме нещо покрай тези врътки, но глобално погледнато е хубаво да има такъв фонд. В тази връзка им пожелавам успех и колкото и да се изкушавам и аз да обирам спредовете между както купуват и продават, пожелавам им да имат все по-малки такива!
                Защо смяташ че са 100К за мен са около 30 ,40 К.....
                В най добрия случяай ще объркат сами себе си.....
                Щото сега доста хора се нагълтаха с студена вода......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Поправете ме ако греша, но им останаха Трейс и Монбат?
                  Трейс не го следя, но им останаха около 100К Монбат. Експат обаче явно имат нова стратегия и не продават всичко на куп, което лично според мен обърка доста фронтръновци, но за тях самите е по-добре. Същото се случва и с покупките им. Като цяло задачата им /на Експат/ е мноооого трудна в моите очи и мога само да им се възхитя на смелоста въобще да се наемат с такова нещо. За нас дребните е добре така да припечелваме нещо покрай тези врътки, но глобално погледнато е хубаво да има такъв фонд. В тази връзка им пожелавам успех и колкото и да се изкушавам и аз да обирам спредовете между както купуват и продават, пожелавам им да имат все по-малки такива!
                  Last edited by 15%; 15.03.2019, 20:03.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Поправете ме ако греша, но им останаха Трейс и Монбат?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      precakanoto, в тях е ножа и хляба. Не мисля, че шепа дребни спекуланти им пречат на тракването на индекса. Това е все едно да играеш на всичко коз със свалени карти, но да имаш четири валета и да те вкарат. За пазара си прав. Повечето ми приятели бяха през целият спад на индекса нафрашкани до козирката с акции и сега са на няколко процента под върха си. Като сравня представянето на портфейлите им с индекса изглежда отлично. Дето се казва да скочи Софикс с 20 пункта и ще минат нивата си от август 2017 г. Пък той пазара няма завинаги да е тегав.
                      Софикс доста изостана и мисля че е въпрос на време да се задвижи позитивна вълна.

                      За ребалансирането общо взето го изпълниха бързо и на разумни нива с оглед на ниската ликвидност. Като забележка трябваше да продадат повече на малките за да са по активни в търговията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Кешът им е доста по-малко от акциите.Освен това пазарът не е типично изцяло падащ,. падат само някои и то не много. Едно корадо стои на спирката с месеци. трейдинга също, хес също, бреф също, ихлбл също и т.н. - да не се окаже накрая че почти нищо не е паднало сериозно освен тук там по някой колос на глинени крака, и то не много сериозно Правят каквото могат, при хиенското фронтрънване са срещу цели автобуси с играчи Верно, че могат, да правят ребаланисте с малко по-голяма загадъчност, но не е лесно на неликвиден пазар
                        ХЕС-а даже тръгна да качва, заради 5% дивидентна доходност. Излезе ми на +, купувах го последната половин година. Ама си го стискам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                          Никиту и неговия Експат Хачико Софикс ETF, които чакат на финансовите магистрали някой да се излъже рози път се оляха яката. Все повтарят как са пасивни и не трейдват, а теглата им са скандално отклоняващи се от индекса, а за покупките и продажбите да не говорим. Продадоха Трейс на 2.34 доста преди да излезе от индекса, а Трейс излиза от Софикс при цена 2.86, тоест разлика в ущърб за “инвеститорите” или донорите от 20%. При Албена продадени на 38 основното количество, излиза на 41 (бяха си оставили да 10 хил броя с надеждата да го натиснат под 38 ама греда. При влизащите ще видим, ама като гледам основните пакети които минаха ония ден най вероятно са те и май пак греда. Купиха Градус на 1.80, то влиза на 1.78, ихлбл на 1.05, влиза на 1.01 и доверие 2.86 на 2.74. НЕ, не са трейдъри, те са скандални трейдъри. Да ме поправи някой от Хачико фонда, ако греша.
                          То с тази ликвидност какво друго? Днес изсипаха Монбат на 6.70, а аз се прецаках да си купя на 6.95 минути преди това. Много съм прост. Трябваше да чакам. Сега ще сложа на 6.50 купува.

                          Коментар


                          • precakanoto, в тях е ножа и хляба. Не мисля, че шепа дребни спекуланти им пречат на тракването на индекса. Това е все едно да играеш на всичко коз със свалени карти, но да имаш четири валета и да те вкарат. За пазара си прав. Повечето ми приятели бяха през целият спад на индекса нафрашкани до козирката с акции и сега са на няколко процента под върха си. Като сравня представянето на портфейлите им с индекса изглежда отлично. Дето се казва да скочи Софикс с 20 пункта и ще минат нивата си от август 2017 г. Пък той пазара няма завинаги да е тегав.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              .... При спадащ пазар и наличие на кеш е логично отклонението да е по-малко от таксата за управление а то е много по-голямо. Интересно ми е как ще се справят при растящ пазар,....
                              Кешът им е доста по-малко от акциите.Освен това пазарът не е типично изцяло падащ,. падат само някои и то не много. Едно корадо стои на спирката с месеци. трейдинга също, хес също, бреф също, ихлбл също и т.н. - да не се окаже накрая че почти нищо не е паднало сериозно освен тук там по някой колос на глинени крака, и то не много сериозно Правят каквото могат, при хиенското фронтрънване са срещу цели автобуси с играчи Верно, че могат, да правят ребаланисте с малко по-голяма загадъчност, но не е лесно на неликвиден пазар

                              Коментар


                              • Никиту и неговия Експат Хачико Софикс ETF, които чакат на финансовите магистрали някой да се излъже рози път се оляха яката. Все повтарят как са пасивни и не трейдват, а теглата им са скандално отклоняващи се от индекса, а за покупките и продажбите да не говорим. Продадоха Трейс на 2.34 доста преди да излезе от индекса, а Трейс излиза от Софикс при цена 2.86, тоест разлика в ущърб за “инвеститорите” или донорите от 20%. При Албена продадени на 38 основното количество, излиза на 41 (бяха си оставили да 10 хил броя с надеждата да го натиснат под 38 ама греда. При влизащите ще видим, ама като гледам основните пакети които минаха ония ден най вероятно са те и май пак греда. Купиха Градус на 1.80, то влиза на 1.78, ихлбл на 1.05, влиза на 1.01 и доверие 2.86 на 2.74. НЕ, не са трейдъри, те са скандални трейдъри. Да ме поправи някой от Хачико фонда, ако греша.

                                Коментар

                                Working...
                                X