IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    Така е, аз за това споделям - гледам Гръцкия пазар от 2018 и исках да купя - но продукта е ужасен и така пропуснах печалби!
    Еми правиш твой си "ETF" в Гърция и си готов . Все пак никой не ни е длъжен да ни предоставя тази или онази услуга на цена, която устройва само нас.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Тонка, тук се бях зарекъл да не пиша повече, тъй като съфорумци припознават себе си погрешно и се обиждат, но специално ти съм сигурен, че ще ме разбереш правилно. Та, това е проблем единствено и само на Експат и техните клиенти. Не разбирам какво те дразни? Все едно да обикаляш Билата примерно и да недоволстваш защо предлагат сирене Маджаров. Ако не ти харесва този магазин и продуктите в него - просто не влизай. Ако той реално не може да се справя, ще затвори и всичко ще бъде за негова сметка. Така работи света. Хората са направили нещо, мъчат се да го развиват, от което само може да спечелим. Дет се вика - ако спечелят - печелим всички, ако загубят - губят само те и клиентите им. Ние какви точно се явяваме в случая, та да ги критикуваме? Ака някой е уверен, че ще се справя по-добре от тях, нека да направи конкуренция, аз лично съм много за, но този някой трябва да знае, че не се дават така лесно милиони да управляваш.
      Така е, аз за това споделям - гледам Гръцкия пазар от 2018 и исках да купя - но продукта е ужасен и така пропуснах печалби!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

        Малко или не етф-а се предлага от близо година и у нас, а и във Франкфурт - таксата за управление спрямо посочената от мен алтернатива е 100% по висока, а репликирането е 100% по-лошо!!! Като не могат да се оправят, защо предлагат такъв продукт?
        Тонка, тук се бях зарекъл да не пиша повече, тъй като съфорумци припознават себе си погрешно и се обиждат, но специално ти съм сигурен, че ще ме разбереш правилно. Та, това е проблем единствено и само на Експат и техните клиенти. Не разбирам какво те дразни? Все едно да обикаляш Билата примерно и да недоволстваш защо предлагат сирене Маджаров. Ако не ти харесва този магазин и продуктите в него - просто не влизай. Ако той реално не може да се справя, ще затвори и всичко ще бъде за негова сметка. Така работи света. Хората са направили нещо, мъчат се да го развиват, от което само може да спечелим. Дет се вика - ако спечелят - печелим всички, ако загубят - губят само те и клиентите им. Ние какви точно се явяваме в случая, та да ги критикуваме? Ака някой е уверен, че ще се справя по-добре от тях, нека да направи конкуренция, аз лично съм много за, но този някой трябва да знае, че не се дават така лесно милиони да управляваш.
        Last edited by 15%; 18.03.2019, 19:27.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

          Там си е:

          Нетна стойност на активите за един дял EUR 0.8086

          Но активите са твърде малко и има 15% кеш. Не знам кога са почнали реално.

          https://expat.bg/uploads/documents/G...8032019-BG.pdf
          Малко или не етф-а се предлага от близо година и у нас, а и във Франкфурт - таксата за управление спрямо посочената от мен алтернатива е 100% по висока, а репликирането е 100% по-лошо!!! Като не могат да се оправят, защо предлагат такъв продукт?

          Коментар


          • Експат не щат да купуват целите индекси, а вземат само от най-скъпите акции, чакат да порасне теглото на евтините и тогава ги зареждат - много странна стратегия, не се интересуват от добри мултипликатори а от голяма капитализация.

            Коментар


            • да при моя браузер е проблема, просто не виждах последният ред
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                прочетох това, което си написал и викам чакай да погледна NAV колко е на експатският етф, може пазара да се е объркал нещо и д аима голям дикаунт, ама не го открих на сайта им - не излиза при пасивните фондове
                Там си е:

                Нетна стойност на активите за един дял EUR 0.8086

                Но активите са твърде малко и има 15% кеш. Не знам кога са почнали реално.

                https://expat.bg/uploads/documents/G...8032019-BG.pdf

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Знам, че не е лесно това което се опиттват да правят, но да ги нахокам и аз!

                  Гръцкия пазар от началото на годината е + 18%
                  https://www.bloomberg.com/quote/ASE:IND


                  Lyxor MSCI Greece UCITS ETF, който можете да си вземете на франкфуртската борса срещу 2 евро на сделка през Еврофинанс и нарастнал с +17.9%

                  https://www.bloomberg.com/quote/GRE:FP ,


                  а репликата на Експат от началото на годината е +9%
                  http://www.infostock.bg/infostock/control/graphics/GRX

                  пълна трагедия!
                  прочетох това, което си написал и викам чакай да погледна NAV колко е на експатският етф, може пазара да се е объркал нещо и д аима голям дикаунт, ама не го открих на сайта им - не излиза при пасивните фондове
                  Last edited by ceneto; 18.03.2019, 11:48.
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Знам, че не е лесно това което се опиттват да правят, но да ги нахокам и аз!

                    Гръцкия пазар от началото на годината е + 18%
                    https://www.bloomberg.com/quote/ASE:IND


                    Lyxor MSCI Greece UCITS ETF, който можете да си вземете на франкфуртската борса срещу 2 евро на сделка през Еврофинанс и нарастнал с +17.9%

                    https://www.bloomberg.com/quote/GRE:FP ,


                    а репликата на Експат от началото на годината е +9%
                    http://www.infostock.bg/infostock/control/graphics/GRX

                    пълна трагедия!
                    Last edited by tony1975; 18.03.2019, 11:23.

                    Коментар


                    • Като гледам от старите емисии най-много пада като % Еврохолд, а другите са със символична промяна..
                      Емисия Тегло в Софикс
                      Елана Агрокредит АД-София 2.68%
                      Софарма АД-София 15.00%
                      ТБ Централна кооперативна банка АД-София 4.86%
                      Еврохолд България АД-София 8.31%
                      Индустриален Холдинг България АД-София 4.49%
                      Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София 4.83%
                      Доверие Обединен Холдинг АД-София 2.73%
                      ТБ Първа Инвестиционна Банка АД-София 5.50%
                      М+С хидравлик АД-Казанлък 6.52%
                      Стара планина Холд АД-София 6.89%
                      Холдинг Варна АД-Варна 7.84%
                      Адванс Терафонд АДСИЦ-София 8.86%
                      Химимпорт АД-София 11.31%
                      Градус АД-Стара Загора 7.39%
                      Сирма Груп Холдинг АД-София 2.78%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                        Ще следва ако е събрал 1 милиярд кеш.След като е събрал 40-50 мил кого по-напред да следва?
                        Те в момента са само с 25 милиона лева и то получиха в началото повече акции от кеш та реално много кеш не е влязъл в Експат. Ако го направят 50 милиона лева отиваме на Софикс 800 а пък на 100 милиона Софикс 900-1,000 при тоя смешен фрий флоут. За повече пари дори и не мечтаем да влизат.

                        А може да се случи много бързо при влизане на едни 10 милиона евро от чужбина и след това зареждане от нашите фондове но този път да е предимно кеш а не акции.

                        Влизане в ERM 2 може да задвижи подобен сценарий който в момента звучи абсурдно.


                        Коментар


                        • Ще следва ако е събрал 1 милиярд кеш.След като е събрал 40-50 мил кого по-напред да следва?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            15% щеше да си прав случай, че Експат успяваха да следват индекса .За общо съжаление не успяват. Сега трябва да се замислят защо. Всичко друго са общи приказки. Аз дадох една възможност защо не се справят. Вероятно ти можеш да се сетиш за други. ЗаЗвсички нас е важно да се научат да следват индекса. Сега отидат ли при някой за пари как да го убедят? Представи си, че един пазар дава средо годишно 10 процента но ти предаваш нанклиента само седем от тях. Каква ще бъде разликата в доходността на бенчмарка и на твоят продукт на десетата година? Защо клиента да ползва твоят ЕТФ а да не си направи собствена репликация на индекса? Защо да не ползва стратегията на кучетата на индекса за, която bigbear пишеше? За мен е важно ЕТФа да следва индекса защото само тогава ще може да набира пари. Новите пари биха качили пазара. Оставате с погрешно впечатление, че съм недобронамерен. Аз съм голям фен на индексен фонд, но съм леко разочарован от качеството на изпълнението.
                            dddd, разбира се, че най, най-важното нещо на този фонд е да следва Софикс плътно в добро и зло. За мен реалностите са такива и просто тази задача в нашите условия е много трудна. Нямам нищо против някой да отиде при тях и да им предложи решение, но това ми се струва също почти неизпълнимо, а и продължавам да мисля, че те самите биха могли да се справят със задачата му под една или друга форма. Лично аз забелязвам промяна в поведението им при покупки и продажби, така че се надявам да работят по усъвършенстването на този проблем. Едно е ясно - ако умре фондът, всички ние ще станем по-зле, поне според мен.

                            Ако и ти си ме разбрал погрешно както Джони се извинявам. Може би изказът ми е бил твърде остър, но не съм визирал никого конкретно с лошо.
                            Успех!
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                              15%, айде да не даваме квалификации на участниците във форума. Не всички тук са софийски дришльовци и затегачи на гайки. Явно го пречупваш през собствената си призма. Спомням си, когато ме убеждаваше как Оги е пич и пакетите ще минат на 4.27. Целия пазар падаше, Оги хвърляше торби с пари, включително на дружеството да крепи акцията, вие му се радвахте, а аз открито казах че продавам и даже си казах бройката акции - +150 хил бр. По същия начин сега защитаваш тези тук, които се учат на наш гръб с нашите пари. И още нещо, недей да си мислиш, че хората в този форум не са постигнали нещо. Може да са постигнали доста повече неща от прехвалените финансови магистрали тук. Поне, каквото са постигнали, са го направили с лични средства, а не с политически връзки и протекции.
                              Джони, за никого от форума не съм се изразил лошо и дори не съм си помислил подобно нещо. Т.е. или съм се изказал погрешно, или съм бил разбран накриво. Цялата ми теза беше, а и все още е, че не мога да разбера с какво този "човек" / не участник във форума, а просто нарицателно/ ще бъде толкова по-добър в управлението на Софикс, отколкото създателите му. Явно не можем да се разберем и спирам.
                              Успех желая и на Експат, и на всички пичове от форума .

                              П.П. За Софарма - аз все още вярвам, че пакетът ще мине на 4,27 или близка до нея цена, както и все още вярвам в чичо Оги . Това обаче си е мое мнение, за което плащам със собствени средства и не давам акъл на никого.
                              Last edited by 15%; 16.03.2019, 11:27.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • 15%, айде да не даваме квалификации на участниците във форума. Не всички тук са софийски дришльовци и затегачи на гайки. Явно го пречупваш през собствената си призма. Спомням си, когато ме убеждаваше как Оги е пич и пакетите ще минат на 4.27. Целия пазар падаше, Оги хвърляше торби с пари, включително на дружеството да крепи акцията, вие му се радвахте, а аз открито казах че продавам и даже си казах бройката акции - +150 хил бр. По същия начин сега защитаваш тези тук, които се учат на наш гръб с нашите пари. И още нещо, недей да си мислиш, че хората в този форум не са постигнали нещо. Може да са постигнали доста повече неща от прехвалените финансови магистрали тук. Поне, каквото са постигнали, са го направили с лични средства, а не с политически връзки и протекции.

                                Коментар

                                Working...
                                X