IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Никола Янков: Ще ви изненадаме с един нов продукт

    В Експат ние продължаваме с нашата мисия да надграждаме върху инфраструктурата на българския капиталов пазар. Част от тази мисия беше създаването на индексния фонд върху SOFIX преди 2 г., а тази година ще ви изненадаме с един нов продукт.

    „Планираме да стартираме във втората половина на годината шорт фонд върху SOFIX”, допълни той. Фондът също ще е борсово търгуван и ще позволим на инвеститорите да печелят от низходящите движения на пазара в България. Това е проект, зависещ от регулатора (бел. ред. Комисията за финансов надзор).

    По отношение на участието на чужди инвеститори на пазара, това е фактор, който ограничава неговото движение нагоре. България е един от най-изолираните пазари в Европа и в света като цяло, въпреки че сме член на ЕС, посочи Янков.

    Причината за това е техническа, колкото да не ни се вярва, че през 2019 г. можем да водим този разговор. Днес е много трудно за човек, който не живее и не работи в България, да си купи български финансови инструменти ...


    Last edited by RUBLA; 16.04.2019, 21:27. Причина: Забранен линк.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Нещо репликирането на Софикс не се получава напоследък - липсата на Холдинг Варна май помага за по-големия спад на ЕТФ-а(въпреки кеш-а)?

      Когато няма записване на дялове ,таксите на фонда все повече намаляват кеша и ще отдалечават все повече кривата на репликата от оригинала!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Нещо репликирането на Софикс не се получава напоследък - липсата на Холдинг Варна май помага за по-големия спад на ЕТФ-а(въпреки кеш-а)?

        Защо така негативно? Къде е оптимизма?, толкова бяхме НАЙ у фармЕто, а и партнорът Фортис го раздаваше "година на фармето"
        Жалко за изгубените надежди...(препоръки нямаме, за съжаление)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Нещо репликирането на Софикс не се получава напоследък - липсата на Холдинг Варна май помага за по-големия спад на ЕТФ-а(въпреки кеш-а)?

          Ако сам си закупиш акции от Софикс, поне ще получаваш някакви дивиденти. Тук дивидентите "създават стойност" и би трябвало да помагат за малко по-голяма доходност. По-голяма в положителен смисъл имам предвид, а не отрицателна както в случая
          Last edited by mancev; 14.04.2019, 22:02.

          Коментар


          • Нещо репликирането на Софикс не се получава напоследък - липсата на Холдинг Варна май помага за по-големия спад на ЕТФ-а(въпреки кеш-а)?


            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              Ами защото виждам, една излизаща от криза икономика с ужасно смачкан пазар, което ми дава contrarian option.
              Показателите се подобряват, вече се финансират самостоятелно на межд. пазари, безрабтицата пада, данък дивидент се намалява.
              Аз явно не гледам където ти гледаш и виждам следните неща

              Население приблизително равно на това на България

              Износ приблизително ,равен на Българският около 25 милиарда

              Но за сметка на това вносът е 2 ПЪТИ по висок от Българският 50 Милиарда

              Тоест те се декапитализират с над 20 Милиарда всяка година и всичко се крепи на нови кредити

              Гърция е неспасяемо фалирала и само тотално отписване на дълговете може да я спаси или пък отрицателни лихви по кредитите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                Ами защото виждам, една излизаща от криза икономика с ужасно смачкан пазар, което ми дава contrarian option.
                Показателите се подобряват, вече се финансират самостоятелно на межд. пазари, безрабтицата пада, данък дивидент се намалява. Очакван ръст на БВП за 2019 е 2,2%, топ туристическа дестинация и стара демокрация - видяхме какво се случва с работливите турци, когато машината на демокрацията зацикли и си изберат султан. Образовани млади хора и няма такова стапяне на населението, като у нас. Тази година има избори и очаквания Сириза да отстъпи пред други про-пазарни партии. Стара борса, с изградена корп. култура и етф-и готови да включат западни пари. Взимам си един индекс с топ компаниите им и след 2-3-4 години кеширам, какъв е проблема? А да на БФБ етф-а на Експат е проформа и сега трябва да си правя сметка в ефокс-а...
                Моите очаквания са различни. Но всеки сам си преценява.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  И какво толкова му харесваш на гръцкия пазар? Фалирала държава, подържана само и единствена с нови заеми. Нация от мързеливи и неплащащи данъци индивиди, живеещи ден за ден. Какво точно очакваш от такава държава? Като започнат да се покачват лихвите ще ги видя... Трябваше да ги оставят да фалират още 2008-ма, а не да им изливат милиарди още 10 години.
                  Ами защото виждам, една излизаща от криза икономика с ужасно смачкан пазар, което ми дава contrarian option.
                  Показателите се подобряват, вече се финансират самостоятелно на межд. пазари, безрабтицата пада, данък дивидент се намалява. Очакван ръст на БВП за 2019 е 2,2%, топ туристическа дестинация и стара демокрация - видяхме какво се случва с работливите турци, когато машината на демокрацията зацикли и си изберат султан. Образовани млади хора и няма такова стапяне на населението, като у нас. Тази година има избори и очаквания Сириза да отстъпи пред други про-пазарни партии. Стара борса, с изградена корп. култура и етф-и готови да включат западни пари. Взимам си един индекс с топ компаниите им и след 2-3-4 години кеширам, какъв е проблема? А да на БФБ етф-а на Експат е проформа и сега трябва да си правя сметка в ефокс-а...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    Не знам как да отговоря на това предложение... Дано г-н Василев не отговаря по същия начин на желаещите да закупят от продукта им.
                    И аз бих купил във времето от регионалните ЕТФи но първо трябва да видя голям обем на сделки и близко репликиране.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                      1. С една дума - по нищо не се отличават от Апостола викаш.

                      2. Напоследък забелязвам имаш склонност към бисерите..като онзи ден де се изцепи че централните банки имат невероятен и супер инстриментариум, най голям за всички времена.

                      3. Склонен съм да го отдам на писане след ракиено време...и на моя милост ми се е случвало сегиз тогиз

                      Айдеее, пак се почна

                      1. Да, в конкретния случай е точно така, според мен. Това не ги прави велики като него, но ние можем само да спечелим при успех и нищо не бихме загубили при провал. Освен някакви трохички, ако случайно партидата ти за пенсия не е от фонд, който е инвестирал там.
                      2. Да, и това го мисля. Не мисля, че някога централните банки са били по-свободни откъм лихви, количествени облекчения и т.н. Все пак няма златен стандарт, лихвите могат да са отрицателни, хартиениети пари са около 3-4 % по спомен и т.н. Ти си по в час с глобалните финанси, сподели откога те са отрицателни, откога им е простено да раздуват баланса Фед примерно...
                      3. Тук си прав, ама човещинка е, ще ми простите .
                      Last edited by 15%; 18.03.2019, 21:27.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        Така е, аз за това споделям - гледам Гръцкия пазар от 2018 и исках да купя - но продукта е ужасен и така пропуснах печалби!
                        И какво толкова му харесваш на гръцкия пазар? Фалирала държава, подържана само и единствена с нови заеми. Нация от мързеливи и неплащащи данъци индивиди, живеещи ден за ден. Какво точно очакваш от такава държава? Като започнат да се покачват лихвите ще ги видя... Трябваше да ги оставят да фалират още 2008-ма, а не да им изливат милиарди още 10 години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Тонка, тук се бях зарекъл да не пиша повече, тъй като съфорумци припознават себе си погрешно и се обиждат, но специално ти съм сигурен, че ще ме разбереш правилно. Та, това е проблем единствено и само на Експат и техните клиенти. Не разбирам какво те дразни? Все едно да обикаляш Билата примерно и да недоволстваш защо предлагат сирене Маджаров. Ако не ти харесва този магазин и продуктите в него - просто не влизай. Ако той реално не може да се справя, ще затвори и всичко ще бъде за негова сметка. Така работи света. Хората са направили нещо, мъчат се да го развиват, от което само може да спечелим. Дет се вика - ако спечелят - печелим всички, ако загубят - губят само те и клиентите им. Ние какви точно се явяваме в случая, та да ги критикуваме? Ака някой е уверен, че ще се справя по-добре от тях, нека да направи конкуренция, аз лично съм много за, но този някой трябва да знае, че не се дават така лесно милиони да управляваш.

                          С една дума - по нищо не се отличават от Апостола викаш.

                          Напоследък забелязвам имаш склонност към бисерите..като онзи ден де се изцепи че централните банки имат невероятен и супер инстриментариум, най голям за всички времена.

                          Склонен съм да го отдам на писане след ракиено време...и на моя милост ми се е случвало сегиз тогиз

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            Не знам как да отговоря на това предложение... Дано г-н Василев не отговаря по същия начин на желаещите да закупят от продукта им.
                            Кооо....?
                            Нееее....!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              Не знам как да отговоря на това предложение... Дано г-н Василев не отговаря по същия начин на желаещите да закупят от продукта им.
                              Е, разбира се, че не би отговорил така. И на мен много ми се иска да се справят по-добре /между другото и аз точно Гърците гледах и Румънците, когато се обяви онзи странен данък там/, но явно това са им възможностите. Между другото по този казус съм се нервирал на SEE LINK-а много! Там трябва да е насочен гнева ни според мен, защото Експат си е частна фирма и може да си прави каквото си ще, но БФБ-то взеха шапка пари, държавата /ние с теб/ е мажоритар, а нищо не правят!!!
                              Last edited by 15%; 18.03.2019, 20:05.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Еми правиш твой си "ETF" в Гърция и си готов . Все пак никой не ни е длъжен да ни предоставя тази или онази услуга на цена, която устройва само нас.
                                Не знам как да отговоря на това предложение... Дано г-н Василев не отговаря по същия начин на желаещите да закупят от продукта им.

                                Коментар

                                Working...
                                X