IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кой инвеститор, който е с акъла си ще си закопае парите в тоталитарната кочина на тиквата? Все едно да инвестира в Северна Корея. България е примитивна, технологично изостанала страна, без пазарна икономика, с монополизиран пазар, с тоталитарен модел на управление, с някакви умрели от скръб компании и една-две смешни банки, а вие чакайте ликвидност.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Това с ликвидността е изключително сложна тема, за мен основният дефицит е на идеи и предприемачество. По света небанковия финансов сектор финансира реалният бизнес, тук обратно- от реалният бизнес се вадят пари и се вливат във финансовият сектор..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
        kubrat

        Да, така е. Но все пак ще е добре да се мине през някакъв разграничител - да се разбере кой е мечка кой е трол
        Този инструмент, ако се случи е едно добро начало. Аз отдавна твърдя че трябва да се промени някое правило или да се добави ново за да стане промяна в ликвидността.
        BigBear, какво те кара да мислиш, че ликвидността ще се промени ? Сегашния ЕТФ подобрява ликвидността само при ребалансирания. При положение, че сме една шепа инвеститори тук, а компаниите още по малко, не мисля че подобни инструменти ще променят нещо. Другаде е заровено кучето защо нямаме търговия и интерес към борсата.

        Коментар


        • kubrat

          Да, така е. Но все пак ще е добре да се мине през някакъв разграничител - да се разбере кой е мечка кой е трол
          Този инструмент, ако се случи е едно добро начало. Аз отдавна твърдя че трябва да се промени някое правило или да се добави ново за да стане промяна в ликвидността.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Според нашите мечки всеки лев даден за български акции отива в рая рано или късно. Следователно ликвидността няма значение щом рано или късно Софикс ще се занули.
            Късите движения, ако ги има са доста резки и при една “сигурна” сделка в посока спад с доход 25 -40 % защо да е от значение колко ще са таксите за администрирането и?

            Хипотетично : Ако предвиждам, че пазарът ще падне с 20 % за три месеца защо да е от значение че ще платя за възможността да ги взема примерно 0.5 %

            Досега пазарът беше с едностранен натиск – или купуваш или чакаш да падне. Сега като се насъбере импулс за надолу в някой ден ще може веднага да се усвои и оценките на компаниите в Софикс биха могли да станат по-реалистични.
            Биг, бъркаш мечките с политтроловете, Софикс няма да се занули, най-много да падне до едноцифрени П/Е за индустриалните компаниии 7-8% дивидентна доходност за АДСИЦ. Отделно късите движения са резки при развитите пазари, при нас в последните 10 години резки са дългите, така че таксите са от огромно значение. Ако наистина искат къси най-лесно е да пуснат СФД и пазарът наистина ще се намести, това безвремие вече дразни всички.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Според нашите мечки всеки лев даден за български акции отива в рая рано или късно. Следователно ликвидността няма значение щом рано или късно Софикс ще се занули.
              .
              big Bear, няма проблем и на отрицателен софикс да търгуваме.
              все тая - нулата е някакъв относителен репер, условно число
              Не е чак толкова страшно, да хванем някой печален рекорд и да станем световно известни като занулен индекс Един вид реклама
              шега е, не е препоръка

              Коментар


              • Според мен колкото имаше мераклии за нагоре ,толкова ще има и за надолу или с други думи почти никакви визирайки сегашната конюнктура .Наблюденията ми бяха че дори когато пазара вървеше нагоре покупки на дялове от фонда нямаше,разбира се имам предвид нещо по-същетствено изключая някои заблудени 1000 бройки
                Last edited by спекуланта; 17.04.2019, 12:37.

                Коментар


                • Според нашите мечки всеки лев даден за български акции отива в рая рано или късно. Следователно ликвидността няма значение щом рано или късно Софикс ще се занули.
                  Късите движения, ако ги има са доста резки и при една “сигурна” сделка в посока спад с доход 25 -40 % защо да е от значение колко ще са таксите за администрирането и?

                  Хипотетично : Ако предвиждам, че пазарът ще падне с 20 % за три месеца защо да е от значение че ще платя за възможността да ги взема примерно 0.5 %

                  Досега пазарът беше с едностранен натиск – или купуваш или чакаш да падне. Сега като се насъбере импулс за надолу в някой ден ще може веднага да се усвои и оценките на компаниите в Софикс биха могли да станат по-реалистични.
                  Last edited by BigBear; 17.04.2019, 12:14.
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                    Нов продукт може да донесе нови пари ..... или да върне част от старите. Има предлагане да видим дали ще има търсене.
                    Идеята ясно че ми харесва но проблем си остава липсата на привлечени средства от Експат. Пазарите по цял свят са силно нагоре четири месеца а инвеститорите увеличават рискът а тук дори няколко милиона не могат да се привлекат отвън.



                    Коментар


                    • При положение, че цялата ни борса е "Пунта Мара" както всичко останало, колкото проработи досегашния индексен толкова ще работи и този новия ! Ама защо пък не, важното е таксичките да вървят !

                      Коментар


                      • И като искате мечки колко ще струва скъсяването и каква ще е ликвидността? Щото в някои ситуации/не в сегашната/ аз бих шортил Софикс стига годишните разходи да са 2-3% и спреда за някакъв приличен обем да е 1-2%. Експат не могат да осигурят подобни за лонг, а какво остава за шорт на Софикс..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                          че то предлагането е от фонда... момата се предлага на площада, ама нещо никой не я ще ..
                          Ако някой не иска да купи която и да е българска акция, защо му е да купува портфолио от 15 български акции. Фондът на Експат не би могъл да се търгува, ако няма активна търговия по принцип.

                          Подкрепям B.Graham – този продукт създава два нови продукта – късо на целия български пазар и допълнителна доходност от дългосрочно държане на български акции

                          Сега вече ще може да се види дали пазарът е скъп. Дългосрочните и досега заставаха зад думите си с покупки или с задържане на позициите. Въпросът е сега дали мечките имат пари в торбата …
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Въпросът е на пазара да има реално и бикове, и мечки. Не както сега - само бикове и "импотентни" мечки, дето само говорят (образно казано)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Нов продукт може да донесе нови пари ..... или да върне част от старите. Има предлагане да видим дали ще има търсене.
                              че то предлагането е от фонда... момата се предлага на площада, ама нещо никой не я ще ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Няма ли нови пари във фондът няма как да сме доволни малките на БФБ. Дори нямам спомен кога бяха последните закупени дялове във фондът.
                                Нов продукт може да донесе нови пари ..... или да върне част от старите. Има предлагане да видим дали ще има търсене.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X